אומנויות לחימה
אומנויות לחימה >> טאי צ'י
  • תורה דוג`ו טאי צ`י בירושלים   (52453)

תורה דוג`ו מתחיל את הדרכת הטאי צ`י בסגנון היאנג (כולל כלי נשק ועבודה בזוגות). בהמשך הדרך מתקדמים בלימוד סגנונות טאי צ`י נוספים (צ`ן, וו, סון, הדרקון השוחה) ובה גואה. מדגישים את עבודת הזוגות "Push Hands" הבלתי תחרותית כשיטה לפיתוח רגישות והבנת עקרונות הטאי צ`י.
הלימוד בטאי צ’י צ’ואן מתחיל ברכישת מיומנות בתנועות הטאי צ’י הבסיסיות. התרגול הוא פשוט, רך ואיטי, כך נרכשת שליטה בגוף, במחשבה ובנשימה. לאחר מכן התלמיד לומד את ה”צורות” של הטאי צ’י צ’ואן. מתחילים בצורה הקצרה של צ׳אנג מאן צ’ינג (60 תנועות בסגנון יאנג), ואחר כך הצורה הארוכה בסגנון יאנג (100 תנועות). מאוחר יותר לומדים צורות חרב ותרגול זוגי מובנה בסגנון יאנג.

יש הדגש בתרגול “Push Hands”, תרגול מסורתי בזוגות. התרגול עוזר לנו להבין טוב יותר את היסודות הפילוסופיים של הטאי צ’י צ’ואן. בתרגול הבודד, אנו לומדים לשלוט בתנועה שלנו ולנוע מתוך מדיטציה. בתרגול “Push Hands” אנו רוכשים הקשבה ורגישות לתנועת וכוונות בן הזוג, שליטה וריסון האגו והבנה טובה יותר של עקרונות ה”ין” וה”יאנג”.

בשלבים מתקדמים יותר, תלמידים לומדים סגנונות טאי צ’י נוספים: צ’ן, וו, סון, הדרקון השוחה ובה גואה.>> לכל החוגים של תורה דוג`ו קראטה <<
מיקום/ימים ושעות/טלפונים
ימים ושעות
איש קשר
ארתור

  מיקום החוג
בי"ס גאוליםרח` קיבוץ גלויות 4בקעה, ירושלים ירושלים,

טלפונים
052 - 8410777
  אתר אינטרנט
http://www.toradojo.co.il
 


צוות מדריכים
ארתור גריבץ (דאן 6) הוא המייסד והמדריך הראשי של תורה דוג`ו ישראל - מרכז לאמנויות לחימה. הוא תלמידו של פרופ` חיים סובר (שלמד אמנויות לחימה סיניות מ- צ`ן מי שאו) ושל הרמן קאוז (אחד מתלמידיו הבכירים של צ`נג מן צ`ינג). ארתור מלמד קראטה כבר 30 שנה וטאי צ`י מעל 20 שנה. צוות המדריכים שלנו מנוסה בהוראת תלמידים בכל הרמות.

פרטים נוספים
מתחילים בינוניים מתקדמים
גילאים
נוער מבוגרים גיל הזהב