אומנויות הבמה
אומנויות הבמה >> בימוי והפקה
מחשבים ואינטרנט >> קורס עריכת וידאו
  • קורס צילום עריכה ואפטר אפקט   (38523)

מסלול הכשרה מקצועית בצילום עריכה ואפטר אפקט

ל כך הרבה ערוצים בטלוויזיה, כל כך הרבה אפשרויות לשידור באינטרנט, כל מה שנשאר זה לכתוב תסריט, למצוא שחקנים, לביים, לצלם ולערוך את יצירת המופת שלך... ובשביל זה אנחנו כאן!

מסלול הצילום והעריכה מכשיר אתכם ליצירה אומנותית בתחום הכי חם שיש - קולנוע וטלוויזיה. עד לא מזמן האפשרות לצלם ולערוך באיכות שידור היו נחלתם הבלעדית של אולפני ההפקה הגדולים, אולם בהתאם להתקדמות הטכנולוגית וההתפתחויות בתחום המיחשוב, כיום כל אחד יכול לצלם עם מצלמה מקצועית בעלויות שפויות לחלוטין, לערוך ולהוסיף אפקטים וכתוביות, כמו גם לערוך את פס הקול בעמדת עבודה ממוחשבת ביתית ולהגיע לתוצאה מקצועית באיכות שידור אפילו ב HD.

מסלול הלימוד שלנו מחבר אתכם ליצירה משותפת עם תלמידי בית הספר במסלולי הסאונד המוסיקה והאינטרנט, אצלנו לא תצלמו סרטים דוקומנטריים, אלא וידיאו קליפים, סרטי תדמית ופרסומות. הדגש בתוכנית הלימודים הוא על פיתוח מיומנויות טכנולוגיות - הפעלה מושכלת של ציוד הצילום וההקלטה, חשוב לנו שהעבודה הקשה שתשקיעו בימי הצילום והעריכה יבואו לידי ביטוי בתוצאה הסופית, שהצילום יראה מקצועי ואת הדיאלוגים ניתן יהיה להבין גם ללא כתוביות.

כיתת הלימוד מוגבלת לעשרה תלמידים בלבד, הכיתה הקטנה מאפשרת לנו להתקדם בנושאים העיוניים במהירות רבה ולאמוד מקרוב את קצב ההתקדמות האישי של כל תלמיד ותלמיד. רק כיתת לימוד אחת נפתחת מדי שנה וזאת בכדי להבטיח שציוד הצילום ומחשבי העריכה יהיו תמיד זמינים עבורכם.תוכנית הלימוד במסלול צילום ועריכה

צילום סטילס

מבוא לצילום סטילס דיגיטלי - זוויות צילום, תאורה, קומפוזיציה של צבע, בחירת עדשות, שימוש בפילטרים. רזולוציה אפקטיבית ודחיסה, כיול לנקודה לבנה, חשיפה, הגברת החדות והדגשת תחושת העומק.

עריכת תמונה

הגדרת סביבת העבודה בתוך תוכנת ה Photoshop, מאחורי הקלעים של התוכנה - תקנים והגדרות, תיקוני צבע במסך ובתמונות, שינוי גודל וביצוע חיתוכים, פילטרים, שימוש בתוספים ובאפקטים מיוחדים, עבודה בשכבות, שיפוץ תמונות והעלמת הפרעות ופגמים, הגברת החדות, תקני דחיסה לאינטרנט.

תסריט

מבוא לכתיבה יוצרת, פיתוח רעיונות, פיתוח דמויות, יצירת מתח, התאמת התוכן להשפעה הרגשית של הסצינה, הכנת Story Board, פתרון בעיות טכניות באופן יצירתי בעזרת תסריט נבון, שימוש מושכל בהשפעות אומנותיות.

צילום וידיאו

היכרות עם מצלמת וידיאו מקצועית, שימוש מתקדם בתאורה אומנותית, כיול תמונה וסאונד, כיול מתקדם ואגירת חומרים על גבי מחשב בעזרת תוכנת On Location, קומפוזיציה, חשיפה, תנועת מצלמה וייצוב תמונה, עדשות ופילטרים, שימוש בזוויות צילום מעניינות, השפעת מיקום המצלמה על התסריט, תיכנון הרצף בין סצינות, צילומי תקריב, צילום מתקדם לקראת שימוש באפקטים מיוחדים.

עריכת וידיאו

שטף העבודה בתוכנת עריכת וידיאו, הגדרת סביבת העבודה והבנת ממשק הניהול של תוכנת ה Premiere, ניהול חומרי הגלם, עריכה בסיסית, שינוי מהירות, שימוש באפקטים מיוחדים, מבוא לאנימציה, עריכת מעברים, עריכת אודיו בסיסית, הוספת כתוביות וכותרות, תקנים לייצוא הגרסה הסופית.

סאונד

אקוסטיקה ופסיכואקוסטיקה, מיקרופונים מגברים ורמקולים, איקוולייזרים ומכשירי עיבוד צליל, מבוא לשולחנות בקרה, חיבור נבון של ציוד אודיו למצלמה בשטח, טכניקות מתקדמות להקלטה בסטריאו ולהקלטה היקפית, הקלטת אווירה.

עריכת פס קול

יסודות בהקלטה ועריכה ממוחשבת, עריכת דיאלוג, התאמת מוסיקה, הוספת אפקטים, ניקוי רעשים, שיחזור אווירה בעזרת מערכת הדהוד מבוססת דגימה, ביצוע העלאות והקלטות קריינות, דיבוב, מיקס ואוטומציה.

עריכת וידיאו מתקדמת

ביצוע תיקוני צבע, שילוב אלמנטים מתוך ה Photoshop, אנימציה מתקדמת, סינכרון קליפים, עריכת מעברים מתקדמת, עריכת אפקטים מתקדמת, שילוב מספר שכבות של וידיאו עם תמונות ואנימציה ליצירה של אפקטים מיוחדים ולריבוי דמויות.>> לכל החוגים של רקורד <<
מיקום/ימים ושעות/טלפונים
ימים ושעות
שני
17:00-19:00


איש קשר
דני קוריטו

  מיקום החוג
כפר תבוראולם הספורט קומה 2 נצרת,

טלפונים
04 - 6765302
  אתר אינטרנט
http://school.record.org.il
 


צוות מדריכים
מרכז מסלול צילום ועריכה - איל אמיר

בוגר קמרה אובסקורה בתל אביב.
עובד מזה 15 שנים בתחום הטלוויזיה כצלם, עורך, תסריטאי ובמאי מיומן. השתתף בעשייה של אין ספור הפקות טלוויזיה, וידאו קליפים וכתבות. כיום משמש כדובר ואיש הוידיאו של מוזיאון המדע בחיפה.

בנוסף לעבודתו בהפקות השונות, איל שימש כמרצה לצילום ועריכה במכללת תל-חי, במכללת אורט מגדים בכרמיאל, בקמרה אובסקורה חיפה ובמסגרות נוספות. אחד הסיפוקים הגדולים של איל כמרצה, הוא המפגש החוזר עם תלמידיו לאחר שהשתלבו בעמדות מפתח בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה או כפי שהוא אומר: " לראות כיצד השתילים ששתלתי צומחים ומניבים פירות".
הקולנוע (טלוויזיה, אינטרנט, מולטימדיה – הכל תחת אותו הכובע) הוא שפה מופלאה, שהשליטה בה נותנת למחזיק בה ערך מוסף גדול בהרבה מסך כל הידע הטכני והטריוויה האומנותית שהוא דוחס לעצמו. סקרנות, זווית ראיה אישית, ידע כללי רחב עד מעבר לאופק וגם שליטה טכנית מושלמת ויכולת ביטוי מגוונת, כולן תכונות שאיש קולנוע מנכס לעצמו כשהוא פוסע במסלול המקצועי והאישי שבחר לעצמו.


פרטים נוספים
מתחילים בינוניים חניה בנים ובנות מעורב
גילאים
מבוגרים
מחירים והנחות
  אמצעי תשלום
מזומן/צ'ק/כרטיס אשראי