בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> סדנאות ופנאי >> צילום > קורס צילום למתקדמיםקורס צילום למתקדמיםתחומי פעילות:
חוגים >> סדנאות ופנאי >> צילום
חוגים >> יצירה >> הכנת תיק עבודות

תיאור הפעילות:

קורס צילום מקצועי המשלב בתוכו מגוון נושאים ומטרתו להעמיק את הידע הטכני ולהעשיר את השפה האמנותית-אישית: אמנות וצילום, הצילום כמדיה תקשורתית. חידוד יכולת הביטוי האישי של כל אחד ואחת, תוך עידוד ליצירת הבעה ומבט אישיים. התפתחות הצילום דרך סקירת עבודותיהם של גדולי הצלמים.
הכרת מאפייני האור והעקרונות הקשורים בצילום.

התוכנית כוללת שיעורים מעשיים, תרגילים לעבודה עצמית, ביקורות עבודות.
למידת טכניקות מתקדמות (צילום, תאורה וחשיפה), פיתוח מיומנות קריאה וביקורת, ודגש על המוצר המוגמר.
התנסות בתחומי צילום טבע ומאקרו, צילומי סטודיו, צילום דוקומנטרי ושימוש מקצועי בתאורה טבעית ופלש.
קורס צילום למתקדמים מיועד לבוגרי סדנת יסודות הצילום או למי שצילמו בעבר, מכירים את עקרונות הצילום ומעוניינים לשפר את יכולתם, כמו גם למי שמחפשים מסגרת לצילום בצוותא, לחשיפה ולביקורת בונה.

קורס צילום מקצועי המשלב בתוכו מגוון נושאים ומטרתו להעמיק את הידע הטכני ולהעשיר את השפה האמנותית-אישית: אמנות וצילום, הצילום כמדיה תקשורתית. חידוד יכולת הביטוי האישי של כל אחד ואחת, תוך עידוד ליצירת הבעה ומבט אישיים. התפתחות הצילום דרך סקירת עבודותיהם של גדולי הצלמים.

במהלך שנים-עשר מפגשי הקורס נעסוק במרכיבים הצורניים של הצילום - אור, צורה, צבע, קומפוזיציה ועוד - כמו גם ברכיבי המבע הצילומי ובאלמנטים המבחינים בין צילום סתמי לבין יצירת אמנות.הכרת מאפייני האור והעקרונות הקשורים בצילום. התוכנית כוללת שיעורים מעשיים וביקורות עבודות.
למידת טכניקות מתקדמות (צילום, תאורה וחשיפה), פיתוח מיומנות קריאה וביקורת, ודגש על המוצר המוגמר.התנסות בתחומי צילום טבע ומאקרו, צילומי סטודיו, צילום דוקומנטרי ושימוש מקצועי בתאורה טבעית ופלש.

השאיפה היא שכל תלמיד ירכוש מיומנות שתאפשר לו לפתח גישה אישית צילומית.


מתכונת הקורס:

יום שלישי 23/07/13
שיעור1: שיעור פתיחה, הכרות והרצאת מבוא.
הרצאה בליווי צילומים שתכלול אמנים בעלי שם עולמי המתמחים בנושאי הצילום אשר יילמדו בקורס.בנוסף תינתן הרצאה הכנה לקראת צילום טבע.

יום שישי 26/07/13
שיעור 2: שיעור מעשי - מפגש צילום בשטח.
עבודה בחלל סגור ופתוח, צילום מעשי של תאורה עיקרית/תאורת מילוי.
המקום מציע ארכיטקטורת פנים מיוחדת ומגוונת ומציב בפני התלמידים אתגר צילומי מרתק.
בשיעור נשים דגש על תאורת החלל, נלמד להבחין בזוויות צילום אשר מדגישות את החלל ומחמיאות לו תוך כדי שימוש בקומפוזיציות גיאומטריות ובעדשות רחבות.

יום שלישי 30/07/13
שיעור 3: ביקורת עבודות. הכנה לצילום שקיעה ולילה שהוא אחד הז`אנרים הכי פופולאריים בצילום, נכיר טכניקות קומפוזיציה של נוף, עבודה עם פילטרים ותאורה טבעית, שימוש בעדשות שונות להפקת תוצרים שונים ושיטות עיבוד לאחר מכן בפוטושופ כגון HDR וטכניקות אחרות בצילומי לילה.

יום שלישי 06/08/13
צילום לילה ופלאש מעשי. בשיעור נלמד להתייחס לאורות הקיימים בלילה, לתרגם אותם לדימוי צילומי, ולעשות בהם שימוש רעיוני. צילום עם פלאש על כל אפשרויותיו בשטח, נלמד לשלוט עליו ועל האור הקיים גם יחד. נבצע צילום נוף לילי אורבני תוך שימוש בחשיפות ארוכות ומריחת דמויות, צילום בעל שפה קולנועית ועוד.

יום שלישי 13/08/13
שיעור 5: ביקורת עבודות.
ביקורת עבודות, מבוא לצילום דוקומנטארי האם צילום משקף מציאות האם קיים צילום אובייקטיבי נצפה בצלמים מהארץ ומהעולם, המתעדים את סביבתם תחת כותרות שונות. כיצד בונים רצף סיפורי באמצעות עריכת תמונות.

יום שישי 16/08/13
שיעור 6: מפגש שטח צילום והפקת כתבה מצולמת.

יום שלישי 20/08/13
שיעור 7 : ביקורת עבודות והכנה לנושא פורטרט וסטודיו:
הפורטרט בראי הזמן, מבוא לצילום מבוים (מסחרי ואישי, חוץ/סטודיו), המלצות וגישות שונות, בחירת מצולם. התאמת העדשה לנושא, זוויות, חיתוכים, תקשורת ויצירת אווירה, התאמת לוקיישן/ רקע, אביזרים. סוגי תאורה והשפעתה על הנושא. דיון על תרגיל תאורה. שיעור צילום חללים ותרגול שימוש בפלאש.

יום שישי 23/08/13
שיעור 8: שיעור מעשי צילום פורטרטים בלוקיישן נבחר, תוך יישום הטכניקות שנלמדו.
בשיעור יושם דגש על בחירת המיקום, קריאת התאורה והתאמתה למצולם.
יעשה בקבוצה תוך חלוקה לצוותים: צלם, מצולם ואסיסטנט, לסירוגין.
צילום פורטרטים מצריך מהצלם יצירת אוירה והקפדה על אסתטיקה של המצולם וסביבתו. ישנו עושר של רקעים, ואפשרויות רבות ליצירת סוגי אוירה שונים. בשיעור זה נתנסה בצילום אופנה on location. התלמידים יוכלו להביא איתם לשיעור דוגמן/ית (חברים, משפחה דוגמניות וכו`) וכמו כן אביזרים שיהוו חלק מהצילום.


יום שישי 30/08/13
שיעור 9 : שיעור מעשי הצצה אל הסטודיו. איך זה באמת עובד מאחורי הקלעים. בשיעור נכיר תאורת סטודיו (פלאשים).חצובות, אמצעי תאורה, אמצעי ריכוך (מטריות, קופסאות אור, רפלקטורים), קריאה נכונה של אור וצל נצלם ונצטלם. צילומים עם דוגמנית מקצועית.

יום שלישי 10/09/13
שיעור 10: ביקורת עבודות והכנה לצילום עירום -סקירת המסורת מתולדות הצילום ועד לצילום העכשווי. יחסי צלם מצולם, התאמת רקע מצולם, דיאלוג בין הגוף לסביבה, וצילום קונקרטי ואבסטרקטי. צילום שחור/לבן. שימוש נכון בעדשות, ריכוך והדגשת האור הקיים באמצעות רפלקטורים.

יום שישי 27/09/13
שיעור 11: מפגש צילום עירום צילום מודל נשי בטבע.

יום שלישי 01/10/13
שיעור 12: מפגש מסכם הקרנת העבודות של כל משתתף ממהלך כל הקורס.
חלוקת תעודות.


מתכונת הקורס: המפגשים יתקיימו פעמיים בשבוע ימי שלישי ושישי .

שעות הלימוד: ימי שלישי 18:00-21:00 ימי שישי 08:00-11:00

הלימודים מתקיימים: מכללת קווים – מול קניון לב המפרץ

מחיר: 2150 ₪ ניתן לחלק ל 6 תשלומים ללא ריבית.

צוות המדריכים:

גלעד בן שץ ורועי כהן

עסקים בתחום שיכולים לעניין אותך:


שם מלא: הערות: דוא"ל: טלפון: אני מאשר לקבל לכתובת המייל שלי/לנייד פרסומים ועדכונים מזאפ גרופ ומצדדי ג'. עדכנו אותי לגבי חוגים והפעלות נוספות באזור

פרטי יצירת קשר

 • כתובת:
  חיפה
 • איזורי פעילות מרכזיים:
  תל אביב-יפו, חיפה, ירושלים,
 • שעות פעילות:
  שלישי /שישי לסרוגין
  18:00-21:00
 • מחיר:
  2150
 • הצג טלפון

שתפו את המודעה עם החברים שלכם  
בניית אתרים