בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> הריון וגיל הרך >> קורס הכנה ללידה > תומכת לידה ודולה - אירנה גלאםתומכת לידה ודולה - אירנה גלאםתחומי פעילות:
חוגים >> הריון וגיל הרך >> קורס הכנה ללידה
חוגים >> >>

תיאור הפעילות:

נשים רבות בשנים האחרונות מגלות את שירותי הדולה כהכנה ללידה, דולה היא אישה המספקת עזרה ותמיכה, שאינה רפואית, לאישה בזמן ההיריון, הלידה ולאחריה. על מנת להקל ולעודד בתהליך הלידה עצמו הדולה משתמשת בכלים שונים ומגוונים הכוללים: עיסוי מרגיע, הרפיה, רפלקסולוגיה, דמיון מודרך, שיאצו, שמנים ארומתרפיים, מוסיקה נעימה ועוד.
עוד לפני הלידה, תפקידה של תומכת הלידה הינו לעזור למשפחה המתרחבת להתכונן ללידה על ידי ליווי רגשי וחברתי, סיוע בהרכבת תוכנית לידה ושיפור תהליך ההיריון.

במהלך הלידה, הדולה מעניקה ליולדת תמיכה מתמדת וחיזוק פיזי ונפשי. היא דואגת לכך שהיולדת תהיה מודעת לכל המתרחש סביבה תוך מתן מידע מפורט. חשוב לציין כי הדולה איננה מיילדת פרטית ואינה בעלת סמכות רפואית ולכן לא מבצעת בדיקות רפואיות. תפקידי הוא לתמוך באופן נפשי ופיזי (אך לא רפואי) ביולדת בזמן הלידה בבית החולים, בביתה או במרכז הלידה בו מתבצעת הלידה ואף לאחר הלידה.
הדולה למעשה משמשת גם כמתווכת במהלך הלידה בין בני הזוג לבין הצוות הרפואי על מנת ששיתוף הפעולה יהיה מלא.
בכל השלבים יש גם מקום נכבד לבן הזוג. גם הוא מקבל מידע והדרכה על מנת שיוכל להיות שותף מלא לחוויית הלידה ויסייע במידת האפשר.

מחקרים מראים כי שימוש בסיוע של דולות במהלך ההיריון והלידה מביאים ללידות קצרות יותר, מפחיתה את שיעור הניתוחים הקיסריים ב-50% ומפחיתה את השימוש במשככי כאבים והתערבות מכנית בלידה. בנוסף, נראה כי האם הניקה יותר וסבלה פחות מדיכאון אחרי לידה.

תפקיד הדולה לא מסתיים ברגע יציאת התינוק לאוויר העולם. חלק מההורים ממשיכים עם תומכת הלידה גם לאחר הלידה עצמה ומקבלים עזרה ומידע בנושאים כגון הנקה, החתלה, תזונה נכונה, טיפול בתינוקות, התמודדות עם הילדים הבוגרים, יצירת קשר רגשי עם הילד, התמודדות עם דיכאון לאחר לידה וכו`.

אירנה, תומכת לידה ודולה עתירת ידע וניסיון, מזמינה אותך להפוך את חוויית ההכנה ללידה והלידה עצמה לנעימה, רגועה וקלה יותר.
צרי קשר לפרטים נוספים!

עסקים בתחום שיכולים לעניין אותך:


שם מלא: הערות: דוא"ל: טלפון: אני מאשר לקבל לכתובת המייל שלי/לנייד פרסומים ועדכונים מזאפ גרופ ומצדדי ג'. עדכנו אותי לגבי חוגים והפעלות נוספות באזור

פרטי יצירת קשר

  • כתובת:
  • איזורי פעילות מרכזיים:
    נתניה, רעננה,
  • שעות פעילות:
  • הצג טלפון

שתפו את המודעה עם החברים שלכם  
בניית אתרים