בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> אומנויות לחימה >> לחימה משולבת-mma > אומניות לחימה משולבות TEAM JONATHANאומניות לחימה משולבות TEAM JONATHANתחומי פעילות:
חוגים >> אומנויות לחימה >> לחימה משולבת-mma

תיאור הפעילות:

אומנויות לחימה משולבות
השיטה המובליה בישראל
קארטה- קרב מגע -אגרוף תאילנדי –אגרוף- ג`יוגיטסו

מכון אומנויות לחימה לילדים נוער ובוגרים
• שיפור הביטחון העצמי
• עבודה על כל מרכיבי הכושר הגופני
• משמעת עצמית
• דגש על ערכים אישיים וחברתיים.
• טיפול בבעיות קורדינציה והפרעות קשב וריכוז

מה זה לחימה משולבת?

לחימה משולבת הינה שיטת לחימה המשלבת קראטה מגע מלא, אגרוף תאילנדי וטכניקות בהגנה עצמית.

השיטה נוסדה בשנת 1985 על ידי אלי אלימלך, במטרה ליצור שיטה חזקה ויעילה על ידי שילוב היתרונות וחיפוי החסרונות של כל שיטה בנפרד. במהלך השנים הפכה לשיטה המובילה בארץ בתחום אומנויות הלחימה במגע מלא.

"לחימה משולבת" נוסדה בשנת 1985 ע"י אלי אלימלך שהיה אז בן 22 אך בעל חזון שלא היה מבייש מצביא גדול. הרעיון שמאחורי השיטה הוא, אי כפייה על שמרים ומחשבה מצומצמת שדבר אחד לא יכול ללכת עם דבר אחר, אלא המחשבה שמה שעובד טוב ויעיל יתקבל ברצון.

כיצד הגיע אלי לרעיון?

אלי אלימלך התאמן בקראטה, הגיע להישגים והתחיל בעצמו לאמן במקלט בבית הוריו שבשכונת נאות אפקה בת"א.כשרבו התלמידים עבר לאמן באולם קטן שהיה באותה שכונה.

לאחר זמן מה שמע אלימלך מאחד מתלמידיו (איציק פרנקו) על כך שבמועדון "בית בסרביה" הנמצא באזור יש חוג לחימה שניקרא אגרוף תאילנדי. חוג זה נראה מאוד מרשים והמאמן שם (חיים בן עובד) אמר שהוא מוכן לעשות איתו קרב כדי להכריע איזו שיטה יותר חזקה. אלימלך הלך להתרשם וגילה שאכן מדובר בשיטה חזקה ומיוחדת במינה בעלת יתרונות יחסיים על קראטה קלאסי.

כך החליט אלימלך להתחיל להתאמן באותו המכון באיגרוף תאילנדי ובמקביל המשיך לאמן קראטה כשהוא משלב את האגרוף התאילנדי בתוכו מה שהפך לאט לאט להיות שילוב של 2 שיטות.

אלימלך שמר על הגישה שמה שיכול להיות טוב ויעיל עלינו להוסיף לשיטה כלומר ניגודים משלימים, כאשר כל שיטה משלימה ביתרונותיה את חסרונות השיטה השנייה, וכך גם התווספו לשיטה טכניקות שונות מג`ודו ,קרב מגע, ג`וג`יטסו ברזילאי, יגרוף קלאסי, וכו`.

רבים שאלו את עצמם האם באמת אפשר ליצור שיטה עילאית מושלמת מכל הבחינות אשר משלבת בתוכה מספר שיטות לחימה, כאשר האחת מחפה על חסרונותיה של השנייה או שאולי המשפט "תפסת מרובה לא תפסת" יהיה תקף כאן?

אך למרבה הפלא מבחן הזמן הוכיח שאכן אלימלך צדק כאשר תלמידיו החלו להשתתף בתחרויות ארציות בקראטה, אגרוף תאילנדי ומאוחר יותר גם באיגרוף קלאסי, למרבה ה"פלא" זכו במירב המקומות הראשונים.

פעם נשאל אלימלך ע"י תלמיד שהתאמן במקום אחר איך יכול להיות שכל פעם תלמידיו זוכים במירב המקומות הראשונים ובאליפויות ישראל השונות?

והתשובה של אלימלך היתה: "תראה, בכל שיטה ישנם דברים יעילים יותר ויעילים פחות וכמו כן מעניינים ומשעממים , כך שקשה לתלמיד להתמיד בזמן שהוא מרגיש כל הזמן שחסר משהו ו/או שמשהו מיותר ולא שימושי, אנחנו בלחימה משולבת לקחנו מכל שיטה את הדברים היותר טובים והפחות משעממים ויצרנו שיטה מנצחת".

צוות המדריכים:

על המאמן:

בוגר תואר ראשון בעל תעודות והסמכות ממכון וינגייט ומשרד החינוך
מתאמן משנת 1992
אלוף לחימה משולבת בקראטה 2009-2010
משרת במילואים ביחידה מובחרת
מעביר סדנאות הגנה עצמית מנהל פורטל אומנויות לחימה

עסקים בתחום שיכולים לעניין אותך:


שם מלא: הערות: דוא"ל: טלפון: אני מאשר לקבל לכתובת המייל שלי/לנייד פרסומים ועדכונים מזאפ גרופ ומצדדי ג'. עדכנו אותי לגבי חוגים והפעלות נוספות באזור

פרטי יצירת קשר

  • כתובת:
    רמת טייסים
  • איזורי פעילות מרכזיים:
    תל אביב-יפו,
  • שעות פעילות:
  • הצג טלפון

שתפו את המודעה עם החברים שלכם  
בניית אתרים