בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> פעילויות לחגים >> פעילויות לפסח > לצאת לכתיבה עצמאית בהנחית שֶז / מחזור #3



לצאת לכתיבה עצמאית בהנחית שֶז / מחזור #3



תחומי פעילות:
חוגים >> פעילויות לחגים >> פעילויות לפסח

תיאור הפעילות:

עד שישה משתתפים/ות בלבד
שלושים מפגשים שבועיים בני שלוש שעות כ"א
ימי שני בשעות 19.00 – 22.00
תאריך פתיחת הסדנה
31/10/2016
תאריך סיום הסדנה
26/6/2017
בביתי, ברחוב שינקין בגבעתיים
סדנה שנתית שמאפשרת תהליך מתמשך ויציב בדרך אל היכולת להיות כותב/ת עצמאי/ת. כמה פשוט (לכאורה): לשבת ולכתוב גם בלי לרוץ כל הזמן לסדנאות כתיבה. ואפילו להתפתח וליהנות תוך כדי.
במסגרת מצומצמת ואינטימית במיוחד של עד שישה משתתפים/ות בלבד, בעלי/ות ניסיון קודם בכתיבה, נבנה קבוצה לומדת, אינטליגנטית, מגובשת ומתפתחת שחבריה יתמכו ויפרגנו זה לזה.
הפורמט של הסדנה גמיש ומאפשר. המשתתפים/ות יכולים לבחור בעבודה יחידנית של המשתתף/ת עם עצמו, בעבודה קבוצתית ובעבודה אישית איתי. כמו כן ניתנת בחירה בנושאי הלימוד וההתנסות.
בפורמט הזה יש לי אפשרות לעזור לכל אחד בפיתוח אומנות ההקשבה לעצמו, להציע כלים, תרגילי כתיבה וכיווני חשיבה שיותאמו לכל אחד ואחת באופן אישי, בדרך ובקצב שמתאימים לו. לדוגמא: לא פעם אני יושבת במטבח עם אחד המשתתפים ואנחנו עובדים על תרגיל מסוים/ טכניקה מסוימת, ובאותו הזמן עובדים שאר המשתתפים על תרגיל אחר. אחרי הזמן שנקבע מראש אנחנו שבים ונפגשים כולנו לעבודה משותפת.
כך יש אפשרות גם ליהנות, ללמוד ולהתפתח מהחוויה הקבוצתית, אך גם להימנע מהיבלעות בהשפעות שלה ולהישאר מכווננים אל עצמנו.

★ מה נלמד בסדנה ★

איך ללמוד מעצמנו – מה אני רוצה. עכשיו. ברגע זה. אולי תתפלאו. אבל בדרך כלל לא ברור לרובנו מה אנחנו רוצים באמת. בסדנה ליציאה לכתיבה עצמאית נקיים תרגול קבוע מדי פגישה, בו נבדוק מהם הרצונות שלנו בזמן "עכשיו", ומה קורה אם וכאשר אנחנו בוחרים/ות ללכת בעקבותיהם.
מחסומי כתיבה והשופט הפנימי – נרכוש כלים להעלאת קולות הביקורת מן הסמוי לגלוי, בדרכים יחודיות שעשויות להפחית מהכאב הנלווה. ונלמד דרכי שיח עם השופט (בכתיבה) שעשויים לגלות לנו צדדים מפתיעים באישיותו ודרכים לא צפויות לגייס אותו לטובתנו.
כללים וטכניקות כתיבה קונקרטיות לעיסוק בתכנים מציפים רגשית – בספרה (האלמותי בעיניי) "דרך האמן" מסמנת ג`וליה קמרון את הצנזור הפנימי (=השופט הפנימי בניסוח שלי) כחסם כתיבה עיקרי. אני מסכימה, ומוסיפה: תכנים מציפים רגשית גם הם מבהילים אותנו לא פעם ומונעים מאיתנו להתיישב לכתוב. אנחנו מפחדים מהשדים הפנימיים שלנו. טכניקות כתיבה פשוטות, אותן נוכל לשוב ולתרגל בוריאציות שונות ומדליקות, יאפשרו לנו לעסוק בתכנים המרתיעים בלי להישרף.

★ תכנים נוספים בהתאם לבחירות המשתתפות/ים ★
הקראות טקסטים של המשתתפים/ות ★ פידבקים לטקסטים ★ יצירות ספרותיות והיכולת שלהן להשפיע על עולמנו, ומכאן שגם על כתיבתנו ★ טכניקות להזרמת כתיבה ולמסמוס המחסומים ★ הקונקרטי והמופשט והחיפוש אחר המינון המדויק ביניהם ★ מה בין רצון הכותב/ת לרצונן של דמויותיו/ה ★ איך להתחיל לכתוב מחזה ★ מהי עלילה דרמטית בסיפורת ובמחזה ★ מה בין שירה לפרוזה ★ כיצד עורכים שירה ממקומות אינטואיטיביים וחקרניים ★ כיצד לבוא אל הכתיבה מעמדת לא-יודע/ת ★ האם לתכנן מראש או לזרום אינטואיטיבית ★ האם להתחייב לכתיבה או לכתוב בזמני השראה בלבד ★ כיצד לאפשר לקולות/לדמויות שונות בתוכי לבוא לידי ביטוי ★ כיצד לעבור מכתיבה אוטוביוגרפית לכתיבה ספרותית.
כל אלה ועוד.


מפגש פתוח לקראת שלוש הסדנאות השנתיות
מפגש מבוא יתקיים ביום שני, 26/9/2016, בשעה 20.00. המפגש הוא ללא תשלום, אך יש לתאם איתי הגעה מראש.

צוות המדריכים:

שֶז - משוררת, סופרת וכותבת מחזות
הנחיית סדנאות כתיבה - שירה ופרוזה // ליווי אישי לכותבות/ים // עריכת שירה

עסקים בתחום שיכולים לעניין אותך:


שם מלא: הערות: דוא"ל: טלפון: אני מאשר לקבל לכתובת המייל שלי/לנייד פרסומים ועדכונים מזאפ גרופ ומצדדי ג'. עדכנו אותי לגבי חוגים והפעלות נוספות באזור

פרטי יצירת קשר

 • כתובת:
 • איזורי פעילות מרכזיים:
  גבעתיים, תל אביב-יפו,
 • שעות פעילות:
  ימי שני, החל מה31/10/16
  19:00-22:00
 • מחיר:
  4,950 ש"ח כולל מע"מ בעשרה תשלומים של 495
 • הצג טלפון

 • גולשים שצפו במודעה זו חיפשו גם:
שתפו את המודעה עם החברים שלכם  
בניית אתרים