בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> לימודי העשרה >> חינוך והעשרה-שונות > השתלמויות לגננותהשתלמויות לגננותתחומי פעילות:
חוגים >> לימודי העשרה >> חינוך והעשרה-שונות
חוגים >> לימודי העשרה >> הוראה מתקנת

תיאור הפעילות:

השתלמויות לגננות - ללמוד ולהתפתח בשמחה
ללמד ולהתפתח בשמחה הינה תוכנית וגישה חינוכית מתקדמת עם משב רוח עתידי.
גישה זו משלבת את האומנות, היצירתיות והדמיון בכל מפגש.מגיעה עד אליכם עם כל החומר הדרוש.
עיקר הפעילות היא ללמד ולתת לעובדי הוראה רעיונות רבים וייחודיים ליצירה ואומנות.
הפעילות וההכשרה יתבצעו במוסד המזמין כולל חומרים. מגיעה עד אליכם עם כל החומר הדרוש
השתלמויות לגננות - איזור מרכז
האומנות, היצירה, יצירתיות והדמיון הינם תבלינים הכרחיים וחיוניים בכל שנייה בחיינו הם אינם מותרות או "לוקסוס של עשירים" הם מתנת אל לכולנו.
האומנות והיצירה נחוצים באופן קריטי לחיי כולנו בכל תחומי החיים. אדם המשתמש ביצירתיות בעבודתו ובכלל חייו הינו אדם המסוגל להגשים את עצמו, להיות מאושר,
לחדש, להביא ייחודיות להביא תרומה גדולה לחברה ולאנושות כולה.
"ללמוד ולהתפתח בשמחה" מספקת סדנאות העשרה באומנות לאנשי חינוך בגיל הרך.
השתלמויות לגננות, סייעות, מדריכי קייטנות ועובדי צהרונים.
אנשי החינוך יקבלו מגוון של רעיונות יצירה, אופן ההכנה וידע רחב.
כל משתתף בהשתלמות, יקבל חוברת עם תוכן סדנאת האומנות ואת הדוגמאות שיצר
השתלמויות לגננות - ללמוד ולהתפתח בשמחה -
כשחווית הלמידה נעשית בהנאה וביצירתיות
היא נצרבת בזיכרון, כחוויה חיובים מופנמת

השתלמויות לגננות - איזור המרכז
על הדרכת אומנות ויצירה

לכל דבר חיובי יש צד שלילי. אנחנו אולי חברה מתפתחת, משכילה וטכנולוגית, אך הפסקנו להקשיב לרגש, לדימיון, כמעט חדלנו ליצור ושכחנו איך לחייך באושר. והרי היצירה היא הרוח החיה של החיים עצמם. כיצד נשמרה? איך יוכלו ילדינו לשרוד רגשית בתוך חברה מתקדמת שמנוונת את הנפש?

סולנג` אור, מורה, מעצבת, משוכנעת שאם לא נשכיל להנחיל לקטנים את חדוות היצירה יש חשש שלא יגשימו את עצמם במלא מובן המילה "הקניית צורת חשיבה פורצת גבולות ולא מרובעת, היא הזרע והבסיס לכל מקצוע ותפקיד אותו יבחר הילד בסופו של דבר. אפילו אם יהיה מהנדס, אבל לא יהיה יצירתי ובעל מעוף, כל שיעשה יהיה וארציות על מה שעשו לפניו", היא אומרת.
אור שלמדה בויצ"ו חיפה בעיצוב גרפי ואמנות ומאוחר יותר עסקה בהוראה, קיבצה את כל הידע שלה ליצירת השתלמויות לאנשי חינוך לגיל הרך.

השתלמויות לגננות - איזור המרכז
איך נולד הרעיון?
"יש לי אהבה מאד גדולה לאמנות וגם תקשורת מצוינת עם ילדים. הילדה שבי ערנית וזה גורם לי להבין בדיוק למה הם זקוקים. רציתי לעשות מעין קאמבק לאמנות, כי שנים שהתחום הזה נדחק לקרן זווית והפך למותרות בעיקר בבתי ספר. המוטו הוא שכבר מהגיל הרך צריך להתחיל להכיר באמנות כדבר אהוב והכרחי, לחזק את הצד הזה, שייכנס עמוק לתת ההכרה. כדי שלא יוותרו על כך בהמשך דרכם".
בגן כל יום מציירים בצבעים או מדביקים. במה התפישה שונה?
"ההבדל הוא שאני לא הופכת את האמנות לדרך אגב, אלא מגרה ליצירה. אני רותמת את כל הצדדים שבי - מכישרון המשחק , הצחוק, הדמיון והידע בריפוי – כדי לחשוף אותם לתכני היצירה, אהבה לטבע ואפילו כבוד לבעלי חיים. אני מביאה סיפורים מרתקים, שזורים בהומור והרפתקאות שאני כותבת למען הילדים, מתוך היכרות עם מה שמשמח אותם. אנו יוצרים חגיגה ודיאלוג בו הם משתתפים. זה גורם להם לרצות ליצור, עד שהם ממש להוטים ולא יכולים לחכות שנתחיל".

"הדגש בעבודה שלי עם ילדים הוא על הדרך. וחשוב שהיא תתנהל אט, אט. גם התוצאה חשובה, משום שיש בה חינוך לאסתטיקה, יופי ואהבה, אבל הדרך חשובה יותר. האימון וההתנסות מבחינה פנימית ופיזית מוטורית, מביאה לאמונה עצמית של הילד".
וזו בעצם הנקודה – נפש הילד.
"נכון. האמנות היא לא המטרה, אלא היותה כלי ביטוי שיאפשר לילד לחוות את עצמו. הוא מסתכל ואומר:"וואו, זה ממני, מהאינטואיציה שלי." הילדים לא זקוקים להסברים על דמיון. הם מקבלים את המסר באופן עדין, נקי, זורם, עם הרבה שמחה ואת זאת אני מטפחת".


צוות המדריכים:

הנני מורה לעיצוב ואומנות, בעלת ניסיון עשיר בתחומי החינוך, האומנות, כתיבה וההוראה, חוקרת כל יום כיצד ללמד בדרך הנאותה ביותר עם מירב הכבוד לכל, ביצירתיות, אהבה ושמחה.
בברכה
סולנג` אור

עסקים בתחום שיכולים לעניין אותך:


שם מלא: הערות: דוא"ל: טלפון: אני מאשר לקבל לכתובת המייל שלי/לנייד פרסומים ועדכונים מזאפ גרופ ומצדדי ג'. עדכנו אותי לגבי חוגים והפעלות נוספות באזור

פרטי יצירת קשר

 • כתובת:
 • איזורי פעילות מרכזיים:
  חולון, פתח תקוה, לוד, יהוד, ראשון
  לציון, רמת גן, תל אביב-יפו, ירושלים, מודיעין, מכבים-רעות, גדרה, רחובות, יבנה, נס ציונה, גן יבנה, קרית עקרון, מזכרת בתיה,
 • שעות פעילות:
  א- ו
  7:00-20:00
 • הצג טלפון

שתפו את המודעה עם החברים שלכם  
בניית אתרים