בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> סדנאות ופנאי >> כתיבה יוצרת > לישראלים בארץ ובחו"ל - מפגשי סקייP - סדנא מקוונת לכתיבה יוצרת - "הכל מהבית"

שלח הודעה לבעל העסק


*שם מלא:
דוא"ל:
*טלפון:
הערות:
אני מאשר לקבל לכתובת המייל שלי/לנייד פרסומים ועדכונים מזאפ גרופ ומצדדי ג'.

לישראלים בארץ ובחו"ל - מפגשי סקייP - סדנא מקוונת לכתיבה יוצרת - "הכל מהבית"

  | 072-3204100
תיאור הפעילות:

מהי `סדנא מקוונת` ובמה היא שונה מסדנא `רגילה`?

בסדנא מקוונת מתקיים ומתנהל כל `הקשר המשולש ההדדי` שבין המנחה לבין המשתתף/פת וביניהם לבין הטקסטים שלהם – באמצעי תקשורת מקוונים - בעיקר באמצעות מערכת סקייP, ובטלפון. האמצעים המקוונים העומדים לרשותנו היום זמינים וידידותיים, תפוקתם נהדרת, ובאופן מפתיע בהחלט גם אישית ומקרבת (תשאלו את צוקרברג ...).

היתרונות הגדולים של סדנא מקוונת מהבית:

נכון, אין קרבה ותחושה כמו לשבת יחד, לראות את העיניים, את המימיקה ואת שפת הגוף, לשמוע את איכויות הקול, ולחוש באנרגיות. נכון גם שלסדנא עם מספר משתתפים יש יתרון, על-פני סדנא מקוונת, בדינמיקה ובמשוב הבינאישי ההדדי. אבל, גם לסדנא המקוונת יתרונות רבים וגדולים, וביניהם: עבודת הנחייה אישית (1X1) עם המנחה, פתיחת הזדמנויות בינאישיות בקשרי מנחה-תלמיד, התגברות על מרחקים גאוגרפיים, חיסכון עצום בזמן ובטרחה, בשמרטף ובהוצאות נסיעה וחניה - וכל השאר, נוחות מקסימאלית בעבודה בסביבה המפנקת של הבית ובפינת העבודה החביבה, תנועה בקצב עבודה אישי, גמישות מוחלטת בקביעת מועדי המפגשים המקוונים, גמישות רבה בהזזת מפגשים מול אילוצים אישיים משתנים, גמישות בהפסקת הסדנא בהודעה סבירה מראש. ולמרות כל אלה, הסדנא המקוונת לא תתאים לכולם – מסיבות אישיות שונות. צריך לנסות ולחוות.

סדנת הסקייP מותאמת אישית לכל משתתף ובכל הגילים, לנוער ולמבוגרים.
מבנה הסדנא ואמצעים:

הסדנא מתוכננת ומכוונת ל 16 מפגשים/פעימות, אחת לשבוע או אחת לשבועיים – לפי המוסכם. ב 16 מפגשים/פעימות נוכל ללמוד ולתרגל את תוכנית הלימודים הכללית של הסדנא. כמובן שישנם תלמידים מוכשרים/חרוצים יותר (או פחות), אבל הניסיון המצטבר מלמד שזהו ההיקף הנכון לתוכנית הלימודים המתוכננת השלמה של הסדנא. סדנא חד-שבועית תימשך כארבעה-חמישה חודשים, וסדנא דו-שבועית תימשך כשמונה-תשעה חודשים.

האמצעים הנדרשים שכיחים ביותר: מחשב/אינטרנט, חיבור לסקייP וכל מה שנדרש (מצלמה/מיקרופון) תוכנות עיבוד תמלילים ותקשורת בסיסיות ושכיחות ביותר, טלפון ורצוי גם מדפסת. מומלץ מאוד להדפיס את כל החומרים באופן שוטף, ולקבץ את `אוגדן הסדנא`. משקלו בסוף יכול להיות שקול לזהב ... באחריות.

מטרות הסדנא ותכניה המקצועיים:
רכישת כלים, ידע עיוני ומיומנויות כתיבה הדרושים לצורך כתיבת טקסטים שונים בתחום הפרוזה וסיפורים קצרים, ובין השאר בנושאים הבאים: ארגז כלים בסיסי ומתקדם לכתיבה יצירתית, מושגים בכתיבה יצירתית, מבנה עלילה, התחלה/אמצע/סוף, בניית עלילה, תקציר/סקיצה לקראת כתיבת הטקסט השלם, `הסיפור העיקרי` – ו`סיפורי המשנה`, התמודדות עם רעיון והפיכתו ל`סיפור`, דמויות בסיפור – בנייתן ואפיונן, הגיבורים – הפרוטגוניסט, האנטיגוניסט וכל השאר, ז`אנרים, דיאלוג ומונולוג, שפה, עגה, הומור, ארוטיקה, שירה, כרוניקה, לוח זמנים וקפיצות בזמן בסיפור/בעלילה, כתיבה אינטואיטיבית, מתוכננת, ספונטנית, השראה ו`חסימת כתיבה`, ניתוח וביקורת – וכל מה שיאפשר ויתיר הזמן.


חוויה, הנאה ותפוקה:
הסדנא היא חווייתית ומכוונת להנאה מלאה מעצם הלמידה, ההשתתפות במפגשים המקוונים/טלפוניים, כמו גם מביצוע מטלות הכתיבה, ובטח מההישגים האישיים. כבר לאחר מספר מצומצם של מפגשים, וודאי עם סיום הסדנא, יחול שיפור עצום וניכר ביכולות ובכישורי הכתיבה של כל אחד מהמשתתפים – זאת הבטחה והתחייבות מתודולוגית שלי.


צוות המדריכים:

טומי בן, הינו סופר, יוצר ומנחה מנוסה וייחודי, בתחום הנחיית סדנאות והנחייה אישית לכתיבה יוצרת ופרוזה, בכל הז`אנרים. מזה מספר שנים פועל כמנהל התוכניות לכתיבה יוצרת באוניברסיטת חיפה, ומי שמנחה ומרצה בפעילויות האוניברסיטה בנושא. בעברו עיתונאי ועורך מדור בעיתון יומי. טומי הינו המייסד של `אסופה` המרכז לכתיבה יוצרת ולתהליכים נרטיביים-תראפיים בחיפה. מרכז `אסופה` מוביל ומעצב מחדש את כל תחום הנחיית כתיבה יוצרת ותהליכים נרטיביים-תראפיים בחיפה ובצפון, אם לא מעבר לכך – באמצעות שילוב מתודולוגיות רב-תחומיות ופיתוח שיטות הנחייה ייחודיות משלו. בהשכלתו הפורמאלית: לימודי ספרות באוניברסיטת ירושלים, משפטים (LLB) באוניברסיטת תל-אביב, בורר ומגשר מוסמך, מאמן אישי בכיר (coacher) במסלול כפול בטכניון בחיפה. שילוב השכלתו הפורמאלית הרחבה, עם ניסיונו המקצועי רב-השנים וניסיון החיים העשיר שלו, עם אישיותו המיוחדת ואהבת האדם וההוראה שבהם ניחן – מביאים את התלמידים ואת המתאמנים הפונים אליו לתוצאות ולהישגים מדהימים.

מומלץ לתאם פגישה אישית מקדימה להיכרות ולתיאום ציפיות, באווירה ידידותית ונעימה, ללא כל התחייבות. לפרטים יש לפנות לטומי בטלפון או במייל.

פרטי יצירת קשר

 • טלפון:
    | 072-3204100


 • אתר אינטרנט:
  עבור לאתר
 • איזורי פעילות מרכזיים:

  חיפה, נהריה, קרית טבעון
 • שעות פעילות:
 
 • מתחילים
 • בינוניים
 • מתקדמים
 • חניה
 • שיעור נסיון
 • בנים לבד
 • בנות לבד
 • בנים ובנות מעורב
 • בעלי צרכים מיוחדים
 • נוער
 • מבוגרים
 • גיל הזהב
(49819)

שתפו את המודעה עם החברים שלכם  
בניית אתרים