בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> לימוד ריקוד >> פלמנקו > שיעור חדש למתחילים נובמבר 2019 - המרכז לפלמנקו עדי דוידוביץ

שלח הודעה לבעל העסק


*שם מלא:
דוא"ל:
*טלפון:
הערות:
אני מאשר לקבל לכתובת המייל שלי/לנייד פרסומים ועדכונים מזאפ גרופ ומצדדי ג'.

שיעור חדש למתחילים נובמבר 2019 - המרכז לפלמנקו עדי דוידוביץ

  | 0723929973
תיאור הפעילות:

נפתחו שני שיעורי מתחילים חדשים למבוגרים (מהצעד הראשון..) בימי ראשון בשעה 17:30 ובימי שלישי בשעה 20:30. לשיעורים נוספים ראו מערכת שעות באתר הבית.
מוזמנים לשיעור ניסיון חינם!!!
הגעה בתיאום מראש. מספר המקומות מוגבל!!
להרשמה ופרטים נוספים צרו עמנו קשר

השיעורים משלבים לימוד טכני (יציבה נכונה, עבודת ידיים, רגליים שימוש באביזרים כגון: קסטנייטות,מניפה,חצאית, כובע, מנטון, שמלת זנב...), בצד פיתוח קצב וסגנון אישיים.

יש להביא לשיעור ראשון נעל נוחה רצוי עם עקב (3-5 ס"מ)וביגוד נוח.

במהלך הלימוד וכחלק ממנו מוזמנים התלמידים להשתתף בקורסי העשרה וסדנאות אומן עם רקדנים מובילים מספרד המגיעים לסטודיו מדי שנה, בנסיעות מאורגנות לקורסי פלמנקו בספרד וכן להשתתף ובמופע הסטודיו השנתי המתקיים מדי שנה בקסביבות חודש יוני - מופע שלם, עשיר בתלבושות המלווה מוסיקה חיה ובבחינת חגיגה לכל אוהבי הסגנון.

ריקוד הפלמנקו הוא אחד מסמליו הבולטים של הפולקלור הספרדי. זהו ריקוד אתני שמקורו בספרד וליתר דיוק מקורו בריקוד העממי של חבל אנדלוסיה שבדרום המדינה. בפלמנקו ניכרות בנוסף להשפעות האנדלוסיות גם השפעות יהודיות, מוסלמיות וצועניות ודבר זה נובע מן העובדה שבחבל אנדלוסיה התגוררו מבחינה דמוגרפית נוצרים, יהודים, מוסלמים וצוענים וכל אחד תרם את חלקו להתהוות הריקוד המיוחד הזה.

ארבעת המרכיבים החשובים בפלמנקו הם: השירה (cante), הריקוד (baile), הנגינה (la guitarra) ומחיאות הכפיים (palmas). בין ארבעת אלמנטים אלה קיים מגוון אינסופי של אינטרקציות היוצרות את הדינאמיות והדרמטיות שבאמנות זו: קצב ורעש ברגע אחד, ומיד אחריו רגעי דומיה פתאומיים, שמחה פרועה יחד עם עצב תהומי, הרבה דרמטיות והקצנה יחד עם פשטות וחיבור ליום-יום ששובים את הלב.

כמו מועד היווצרותו המדויק כך גם מקור השם "פלמנקו" שנוי במחלוקת. יש הסבורים כי מקור המילה "פלמנקו" בעם הפלמים, שנתקיים באירופה לפני מאות בשנים, אחרים גורסים כי הוא מקורו במילה flama שמשמעה להבה והיא משקפת את אופייה העוצמתי והדינאמי של אמנות זו.

הפלמנקו נחלק לסגנונות שונים בעלי קצב והרמוניה מסוימים. במקרים רבים נקשר סגנון פלמנקו מסוים לאזור מסוים באנדלוסיה, כך למשל הבולריאס (Bulerias) נקשר לעיר חרס, האלגריאס נקשר לאזור קאדיס, וכיוצ"ב. לעתים גם שם הסגנון נגזר משם האזור או העיר ממנה הוא בא, כך למשל המלגניה (Malaguenas) מקורה בעיר מלגה, הגרנאינייה (Granainas) מקורה בגרנדה, הפנדנגו דה-הואלבה (Fandangos de huelva) מקורו בעיר Huelva וכיוצ"ב.

מבחינת אופי הסגנון (המקצבים, הליריקה, הטקסטים של השירה) ניתן לחלק את סגנונות הפלמנקו לשלוש קבוצות עיקריות ואלו הן:

פלמנקו חונדו/גרנדה (jondo/grande) - קטגוריה המתאפיינת במקצבים איטיים, כבדים ומלנכוליים ובטקסטים המבטאים עצב, כאב ובדידות.
פלמנקו צ`יקו (Chico) - קטגוריה עליה נמנים סגנונות קלילים ועליזים יותר, המתאפיינים במקצבים מהירים ובתכנים טקסטואליים העוסקים באהבה, שמחה, חגיגה (fiesta) וכיוצ"ב.
פלמנקו אינטרמדיו (Intermedio) - קטגוריית ביניים אשר סגנונות הנמנים עליה משלבים אלמנטים משתי הקטגוריות הקודמות.

כיום נלמד ריקוד הפלמנקו בבתי ספר ברחבי העולם. סגנון זה מתאפיין בטכניקת ידיים ורגליים יחודית ובמקצבים מוסיקאליים מסויימים. זהו ריקוד אופי המביא לידי ביטוי קשת רחבה של תחושות ורגשות כגון: עוצמה, מלאנכוליות, גאווה ושמחת חיים.

בשיעורי הפלמנקו יושם דגש על יציבה נכונה, פותוח הקואורדינציה, טכניקת הידיים ורגליים והכרת מקצבי הפלמנקו השונים. בהמשך יעשה גם שימוש במסגרת הריקוד באביזרים מסורתיים כגון קסטנייטות, מניפה שאל וכובע.

לימוד הפלמנקו מבוסס מחד על חזרה ותרגול לצורך הטמעת הטכניקה ומאידך, תנועה בקצב הפלמנקו ולימוד כוריאוגרפיה המבוססת על הטכניקה הנלמדת.

ההשתתפות בשיעור אינה כרוכה בתנאים מוקדמים כגון כושר מסויים, גיל, וכיוצ"ב והיא מיועדת לגברים ונשים כאחד.הכישורים הדרושים לשיעור הם בעיקר סבלנות והתמדה..

שיעור ראשון הינו ניסיון ואינו כרוך בתשלום. מומלץ להביא לשיעור נעל עקב (נעל נוחה שמחזיקה את הרגל והעקב יציב, לא דק מדי ולא גבוה במיוחד).ומכנס צמוד או חצאית

קיימת אפשרות לשיעורים פרטיים.

בהמשך הלימוד ובהתקיים תנאים מתאימים, קיימת אפשרות לעבור למסלול מקצועי ולהשתתף בלהקה מקצועית המופיעה במקומות שונים ברחבי הארץ.

צוות המדריכים:

עדי דוידוביץ:

רקדנית, מורה וכוריאוגרפית. הופיעה ברחבי הארץ בהופעות במסגרת "אומנות לעם", "סל תרבות" ובמסגרות אחרות, והשתתפה באירועי מחול שונים כגון "פסטיבל הגיטרה", "פסטיבל כרמיאל" וערבי פלמנקו במרכז "סוזן דלאל".

בשנת 2002 השתתפה עדי בהפקת האופרה "כרמן" במשכן לאומנויות הבמה (הפקה משולבת של האופרה הישראלית ובית האופרה של מדריד).

ביוני 2009 הופיעה עדי לצידו של רקדן הפלמנקו הספרדי דומינגו אורטגה (Domingo Ortega), מבכירי רקדני הפלמנקו כיום, במופע "רוח דרומית" (Viento Del Sur) שהעלתה בתיאטרון גבעתייםת המופע לווה ע"י הרכב מוסיקלי ישראלי-ספרדי הכולל זמרים וגיטריסטים מהמובילים בתחומם, ונחל הצלחה מרובה.

בשנת 2009 יסדה עדי את להקת הפלמנקו Flamencas, להקה מקצועית במסגרתה מופיעה עדי עם תלמידות נבחרות ברחבי הארץ במסגרות שונות.

באפריל 2011 העלתה עדי יחד עם 2 קולגות (מאיה מאלביץ ועידית סוסליק)את המופע "שלוש נקודות מבט" (tres miradas)בתאטרון ענבל. במופע השתתפה להקת הפלמנקו של עדי והוא נבחר לעלות במסגרת המרכז האתני של ענבל ביולי אותה שנה.
באוגוסט 2014 העלתה עדי את המופע "רוקדת גבר רוקד אישה" במסגרת פסטיבל מחולוהט במרכז סוזן דלל בת"א. המופע זכה לביקורות טובות ונחל הצלחה מרובה. המופע עלה שוב ביולי 2016 במסגרת מופעי המרכז האתני של תיאטרון ענבל.
באוקטובר 2015 השתתפו עדי ולהקתה במופע fiesta flamenca מופע משותף עם הגב` סילביה דוראן ולהקתה ועם הרקדנית La Choni מסביליה אותה גם אירחה עדי לקורס קיץ בסטודיו.
באוגוסט 2016 הופיעה עדי (ביחד עם הרקדנית מיכאלה הררי) לצד הרקדן הספרדי David Perez במסגרת פסטיבל דאנס אספניה במרכז סוזן דלל.
באוגוסט 2019 העלתה עדי עם להקתה את המופע Momentos (רגעים) במופע התארחו גם הרקדנית la Choni מסביליה והרקדן והיוצר יגאלי יהודה.
במסגרת הלימודים במרכז לפלמנקו – עדי דוידוביץ וכחלק מהם, חושפת עדי את תלמידותיה גם לאמני פלמנקו בינלאומיים נודעים במסגרת סדנאות אמן שהיא מארחת ונסיעות מאורגנות לקורסים בספרד.

בשנים 2008 ו-2009 אירחה עדי לסדנת אמן את הרקדן דומינגו אורטגה, בשנת 2010 אירחה סדנה עם הרקדנית קונ`צה חרניו, אחת הרקדניות המובילות כיום בזרם העכשווי בספרד. במרץ 2013 התארחה אצלה בסטודיו הרקדנית מריה חונקל, וכך גם בדצמבר אותה שנה. באוגוסט 2014 אירחה עדי במרכז לפלמנקו את הרקדנית אינמקולדה אורטגה- מורה בכירה באקדמיה לפלמנקו "amor de dios" במדריד. באוקטובר 2015 ובאוגוסט 2017 התארחה בסטודיו הרקדנית La Choni לקורס קיץ. באוגוסט 2016 התארח בסטודיו הרקדן David perez. בדצמבר 2017 שבה הרקדנית Maria Juncal לקורס חורף במרכז ובאוגוסט שבה La Choni לקורס קיץ במרכז בו התארחה גם באוגוסט 2018 ובאוגוסט 2019.

במהלך לימודיה השתלמה עדי בישראל ובספרד אצל רקדני פלמנקו ידועי-שם והיא ממשיכה לעשות זאת מדי שנה גם כיום.

עדי דוידוביץ הינה בעלת תואר ראשון (LLB) במשפטים מטעם אוניברסיטת בר-אילן, בעלת תואר שני (LLM) במשפטים מטעם אוניברסיטת תל-אביב (בשנת 2002 עברה את בחינות לשכת עורכי הדין והוסמכה לעריכת דין בישראל) ובעלת תעודת-הסמכה כמדריכת תנועה לגיל הרך מטעם B.Education, ביה"ס להסמכות וללימודי-המשך בתחומי הכושר והמחול.

פרטי יצירת קשר

 • טלפון:
    | 0723929973


 • אתר אינטרנט:
  עבור לאתר
 • פייסבוק:
 • כתובת:
  קפלן 2 פינת אבן גבירול,ת"א
 • איזורי פעילות מרכזיים:

  בת ים, חולון, פתח תקוה, ראשון לציון, תל אביב-יפו, הוד השרון, הרצליה, רחובות
 • שעות פעילות:
  א-ה

 
 • מתחילים
 • שיעור נסיון
 • בנים ובנות מעורב
 • נוער
 • מבוגרים
 • גיל הזהב
(49566)

 • גולשים שצפו במודעה זו חיפשו גם:
 • ריקודי פלמנקו, לימוד פלמנקו, שיעורי פלמנקו
 • שתפו את המודעה עם החברים שלכם  
  בניית אתרים