בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> הפעלות לילדים >> הפעלות להורים וילדים > "דמעות ורודות" - מפגש ילדים והורים עם הסופרת חנה גולדברג - לגנים, בתי ספר, ספריות ומתנ"סים - לילדי כיתות גן עד ג`"דמעות ורודות" - מפגש ילדים והורים עם הסופרת חנה גולדברג - לגנים, בתי ספר, ספריות ומתנ"סים - לילדי כיתות גן עד ג`תחומי פעילות:
חוגים >> הפעלות לילדים >> הפעלות להורים וילדים
חוגים >> הפעלות לילדים >> הפעלות לגיל הרך

תיאור הפעילות:

הסופרת והפזמונאית חנה גולדברג מקיימת מפגשים איכותיים עם ילדי כיתות גן עד ג`, בליווי הוריהם. במפגשים חנה מספרת איך כתבה את ספרי הילדים ואת שיריה המפורסמים, חושפת סיפורים וסודות מאחורי הקלעים, מלמדת איך נוצר סיפור, ואיך הוא הופך לספר.


חנה גולדברג מספרת את ספרה המדובר ועטור הפרסים "דמעות ורודות", המשמש פסיכולוגים לטיפול בילדים המתקשים לתת ביטוי לרגשותיהם. גולדברג מגלה לילדים איך ומדוע כתבה את הספר ומשוחחת איתם על תוכנו. יחד עם גיבורת הסיפור - מותק - הם לומדים למה לא כדאי "להחזיק בבטן" רגשות שליליים, ומה אפשר לעשות "כשכואב בפנים".

בהמשך מלמדת חנה איך נוצר סיפור, איך הוא הופך לספר כרוך, ואיך זה להיות סופר. עוד היא משוחחת על ספריה, על כתיבה ויצירה, על קבלת החריג והשונה, על סובלנות ועל חברוּת.

חנה גולדברג מסיימת את המפגש בשיר "חברים בכל מיני צבעים" - להיט הילדים פרי עטה, שכבר הפך להמנון בנושא הסובלנות וקבלת האחר. היא משוחחת עם הילדים על משמעות השיר ומבקשת מהם לנסות לגלות "למה התכוונה המשוררת".

ניתן ואף רצוי לקיים את המפגש בהשתתפות ההורים

בתום המפגש תתקיים מכירת ספרים במחיר מוזל, וחנה גולדברג תחתום על ספריה.

צוות המדריכים:

חנה גולדברג כתבה למעלה מ-400 שירים המושמעים ברדיו. הספרים שלה הם רבי-מכר. היא נחשבת ליוצרת איכותית ומקורית. הכתיבה שלה סוחפת, רעננה וססגונית. ביטויים שהמציאה היו למטבעות לשון ("אין סוסים שמדברים עברית", "הרווח בין הגבר לחולצה"...).

חנה גולדברג נולדה בחיפה, שירתה בצה"ל ככתבת צבאית, למדה באוניברסיטת חיפה פילוסופיה וספרות אנגלית, עבדה כעיתונאית וכעורכת לשונית ותרגמה ספרים, מאמרים ומחקרים מאנגלית לעברית. בתום לימודיה עברה להתגורר בתל-אביב.

השירים: בשנת 1983 יצא לרדיו שירה הראשון "לא רוצה לזמביה". השיר היה ללהיט גדול, שעורר התעניינות רבה בשל השפה היחודית, התוססת והמקורית המאפיינת את חנה גולדברג. מאז ועד היום עובדת גולדברג עם מיטב המלחינים והזמרים בישראל. כתיבתה קולחת, מדויקת, יעילה, ותמיד מתקיים בה מתח עצום: האם יש סיכוי לשינוי אמיתי? האם ניתן לממש את הכמיהה לאהבה?

משיריה: "נאחז באוויר"- גידי גוב, "אמסטרדם"- נוער שוליים, "בואי נתחבק"- אלון אולארצ`יק, "אש"- רמי קליינשטיין, "אנטרקטיקה"- קורין אלאל, "ענוג"- נוער שוליים, "גבר באמבטיה"- ליליה, "לא רוצה לזמביה"- עופר אקרלינג, "חברים בכל מיני צבעים"- שרית חדד, "מעיין"- קורין אלאל, "הרווח בין הגבר לחולצה"- ליליה, "איך לאהוב אותך?"- גלי עטרי ויזהר אשדות ועוד רבים...

הרומנים: בשנת 2000 התפרסם הרומן הראשון של חנה גולדברג אף מלה על אהבה (כתר), ספר שזכה בשבחי הביקורת, היה לרב-מכר והציב את גולדברג במקום של כבוד על הבמה הספרותית. ב - 2002 יצא לאור רומן שני פרי עטה - כשהחיים יתחילו (כתר), וב - 2008 נולד רב-המכר השלישי - דיבה (כתר).

ספרי הילדים שכתבה זכו בהצלחה וקטפו שבחים. ספרה "דמעות ורודות" (הקיבוץ המאוחד 2001) הוכתר כספר הילדים המצטיין לשנת 2001 על-ידי "הורים וילדים", וספרה "קישתא" (הקיבוץ המאוחד 1994) תורגם ויצא לאור בשפה הערבית והתקבל בהתלהבות ברשות הפלסטינית (בשנת 1999). עוד מספרי הילדים של גולדברג: "דלית לא יכולה להחליט" (מסדה 1991), "ההפתעה" (הקיבוץ המאוחד 1995), "קוף משקפוף" (הקיבוץ המאוחד 1999), "חברים בכל מיני צבעים" (הקיבוץ המאוחד 2000), "מי חטף את נסיכת המחשב?" (הקיבוץ המאוחד 2001), "אורי טס לירח" (הקיבוץ המאוחד 2005), "קישתא, אל תבכי" (הקיבוץ המאוחד 2007).

שירה האנטי גזעני "חברים בכל מיני צבעים" משמש כפתיח במפגשיה עם תלמידים במסגרת מערכת החינוך. במפגשים אלה חנה גולדברג משוחחת עם הילדים על שיריה וספריה, על כתיבה ויצירה, על קבלת החריג והשונה, על סובלנות, על מאוויים לקרבה ולחברוּת, על חמלה, על דרכים לביטוי רגשות, על הקשר בין עולם המחשבים לבין רגשות ועל הצורך האנושי "להיות כמו כולם".

DVD לילדים: בשנת 2006 יצא DVD ראשון לילדים עם מיטב שירי הילדים שלה - "חברים בכל מיני צבעים".

ספר הפזמונים הגדול: בשנת 2005, במלאת לה כ – 400 שירים מולחנים, יצא אין סוסים שמדברים עברית (הקיבוץ המאוחד), ספר מיטב שיריה, וסיפורים שמאחורי השירים.

בשנת 2002 נבחרה לתפקיד יושבת-ראש אקו"ם. בתפקיד זה פעלה למען זכויות היוצרים בישראל.
עסקים בתחום שיכולים לעניין אותך:


שם מלא: הערות: דוא"ל: טלפון: אני מאשר לקבל לכתובת המייל שלי/לנייד פרסומים ועדכונים מזאפ גרופ ומצדדי ג'. עדכנו אותי לגבי חוגים והפעלות נוספות באזור

פרטי יצירת קשר

  • כתובת:
  • איזורי פעילות מרכזיים:
    רמת גן,
  • שעות פעילות:
  • מחיר:
    0
  • הצג טלפון

שתפו את המודעה עם החברים שלכם  
בניית אתרים