בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> סדנאות ופנאי >> יום הולדת למבוגרים > הרצאה מרתקת: "אין סוסים שמדברים עברית" - הסיפורים מאחורי השירים והספרים של חנה גולדברגהרצאה מרתקת: "אין סוסים שמדברים עברית" - הסיפורים מאחורי השירים והספרים של חנה גולדברגתחומי פעילות:
חוגים >> הפעלות >> יום הולדת למבוגרים
חוגים >> פיתוח אישי >> יחסים וזוגיות

תיאור הפעילות:

בהרצאה מרתקת, סוחפת וכנה מגלה חנה גולדברג סודות מאחורי הקלעים של עולם המוזיקה והספרות הישראלית. גולדברג מספרת איך התחילה לכתוב בגיל 14 בעקבות התאהבות בבן השכנים, על דברים שנאלצה לכתוב בעיתון כששירתה בצה"ל ככתבת צבאית, על הבוקר בו ירדה עם הכלב ופגשה על המדרכה מישהו שפתח בפניה את קריירת הפזמונאות, על השיר הראשון שיצא לרדיו ("לא רוצה לזמביה") ומיד הפך ללהיט ענק והפך אותה לפזמונאית מבוקשת, על מה שהביא אותה לכתוב ספרי ילדים, על התהליכים שהובילו אותה לכתוב את שיריה המפורסמים ואת ספריה, מתי וכיצד גילתה שהתאהבות היא עניין זמני, כיצד הושפעה כתיבתה מיחסיה עם הגברים שבחייה, על יחסיה עם זמרים, על מה שגרם לה בגיל 40, בשיא הצלחתה, לנטוש את עולם המוזיקה ולהתחיל לכתוב רומנים, על המסקנות והתובנות שלמדה מהשינוי שעברה, ואיך כל זה קשור למשפטים המקוריים שכה אופייניים לכתיבתה, ושכבר היו למטבעות לשון בשפה העברית: "אין סוסים שמדברים עברית", "נאחז באוויר", "לא רוצה לזמביה", "הרווח בין הגבר לחולצה", "אש על הפנים"...
חנה גולדברג: "יצירתיות ויצר נובעים מאותו שורש. אצלי היצירתיות הייתה מאז ומתמיד תחליף-אהבה. בכל פעם שהאהבה/היצר אכזבו אותי, פניתי ליצירתיות, לכתיבה. כשגיליתי בגיל עשרים, שהתאהבות היא עניין חולף, נדהמתי: כיצד יתכן שיום אחד אני מאוהבת עד טירוף, וכמה ימים אחר כך, אני יושבת מול מושא אהבתי, וכל מה שאני רוצה זה שהוא ילך? תהליך ההתבגרות היה כואב, ובסופו כתבתי: `אין סוסים שמדברים עברית` - משפט מפתח בכתיבה שלי ובחיים שלי."
צוות המדריכים:

הסופרת, המשוררת והפזמונאית חנה גולדברג כתבה למעלה מ-400 שירים המושמעים ברדיו. הספרים שלה הם רבי-מכר. היא נחשבת ליוצרת איכותית ומקורית. הכתיבה שלה סוחפת, רעננה וססגונית. ביטויים שהמציאה היו למטבעות לשון ("אין סוסים שמדברים עברית", "הרווח בין הגבר לחולצה"...).

חנה גולדברג נולדה בחיפה, שירתה בצה"ל ככתבת צבאית, למדה באוניברסיטת חיפה פילוסופיה וספרות אנגלית, עבדה כעיתונאית וכעורכת לשונית ותרגמה ספרים, מאמרים ומחקרים מאנגלית לעברית. בתום לימודיה עברה להתגורר בתל-אביב.

השירים: בשנת 1983 יצא לרדיו שירה הראשון "לא רוצה לזמביה". השיר היה ללהיט גדול, שעורר התעניינות רבה בשל השפה היחודית, התוססת והמקורית המאפיינת את חנה גולדברג. מאז ועד היום עובדת גולדברג עם מיטב המלחינים והזמרים בישראל. כתיבתה קולחת, מדויקת, יעילה, ותמיד מתקיים בה מתח עצום: האם יש סיכוי לשינוי אמיתי? האם ניתן לממש את הכמיהה לאהבה?

משיריה: "נאחז באוויר"- גידי גוב, "אמסטרדם"- נוער שוליים, "בואי נתחבק"- אלון אולארצ`יק, "אש"- רמי קליינשטיין, "אנטרקטיקה"- קורין אלאל, "ענוג"- נוער שוליים, "גבר באמבטיה"- ליליה, "לא רוצה לזמביה"- עופר אקרלינג, "חברים בכל מיני צבעים"- שרית חדד, "מעיין"- קורין אלאל, "הרווח בין הגבר לחולצה"- ליליה, "איך לאהוב אותך?"- גלי עטרי ויזהר אשדות ועוד רבים...

הרומנים: בשנת 2000 התפרסם הרומן הראשון של חנה גולדברג אף מלה על אהבה (כתר), ספר שזכה בשבחי הביקורת, היה לרב-מכר והציב את גולדברג במקום של כבוד על הבמה הספרותית. ב - 2002 יצא לאור רומן שני פרי עטה - כשהחיים יתחילו (כתר), וב - 2008 נולד רב-המכר השלישי - דיבה (כתר).

ספרי הילדים שכתבה זכו בהצלחה וקטפו שבחים. ספרה "דמעות ורודות" (הקיבוץ המאוחד 2001) הוכתר כספר הילדים המצטיין לשנת 2001 על-ידי "הורים וילדים", וספרה "קישתא" (הקיבוץ המאוחד 1994) תורגם ויצא לאור בשפה הערבית והתקבל בהתלהבות ברשות הפלסטינית (בשנת 1999). עוד מספרי הילדים של גולדברג: "דלית לא יכולה להחליט" (מסדה 1991), "ההפתעה" (הקיבוץ המאוחד 1995), "קוף משקפוף" (הקיבוץ המאוחד 1999), "חברים בכל מיני צבעים" (הקיבוץ המאוחד 2000), "מי חטף את נסיכת המחשב?" (הקיבוץ המאוחד 2001), "אורי טס לירח" (הקיבוץ המאוחד 2005), "קישתא, אל תבכי" (הקיבוץ המאוחד 2007).

שירה האנטי גזעני "חברים בכל מיני צבעים" משמש כפתיח במפגשיה עם תלמידים במסגרת מערכת החינוך. במפגשים אלה חנה גולדברג משוחחת עם הילדים על שיריה וספריה, על כתיבה ויצירה, על קבלת החריג והשונה, על סובלנות, על מאוויים לקרבה ולחברוּת, על חמלה, על דרכים לביטוי רגשות, על הקשר בין עולם המחשבים לבין רגשות ועל הצורך האנושי "להיות כמו כולם".

DVD לילדים: בשנת 2006 יצא DVD ראשון לילדים עם מיטב שירי הילדים שלה - "חברים בכל מיני צבעים".

ספר הפזמונים הגדול: בשנת 2005, במלאת לה כ – 400 שירים מולחנים, יצא אין סוסים שמדברים עברית (הקיבוץ המאוחד), ספר מיטב שיריה, וסיפורים שמאחורי השירים.

בשנת 2002 נבחרה לתפקיד יושבת-ראש אקו"ם. בתפקיד זה פעלה למען זכויות היוצרים בישראל.
עסקים בתחום שיכולים לעניין אותך:


שם מלא: הערות: דוא"ל: טלפון: אני מאשר לקבל לכתובת המייל שלי/לנייד פרסומים ועדכונים מזאפ גרופ ומצדדי ג'. עדכנו אותי לגבי חוגים והפעלות נוספות באזור

פרטי יצירת קשר

  • כתובת:
  • איזורי פעילות מרכזיים:
    רמת גן,
  • שעות פעילות:
  • מחיר:
    000
  • הצג טלפון

שתפו את המודעה עם החברים שלכם  
בניית אתרים