בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> אומנויות לחימה >> טאי צ'י > שיעורי טאי צ`י עם בנימין דוידסקושיעורי טאי צ`י עם בנימין דוידסקותחומי פעילות:
חוגים >> אומנויות לחימה >> טאי צ'י
חוגים >> >>

תיאור הפעילות:

בני עוסק באומנויות לחימה סיניות במשך כ-40 שנה. למד אצל טובי המורים ביפן ובטיוואן. תלמידו של מסטר וונג פו-לאי בטאי צ`י (שיטת צ`ן פן-לינג) ובשינגאי. התמחה בסיוף קנדו אצל מסטר קמיאמה (דאן 9). למד שיאצו בבית ספרו של מאסטר מסונגה. חזר ארצה בשנת 1987 ומאז מלמד את הידע שרכש וממשיך ללמוד ולהתפתח בתחומים אלה.
מלמד במקומות שונים באיזור המרכז.

ביום שישי אחרון של כל חודש יש סדנת טאי צי קבועה מ9:00-14:00 בכפר אוריה
ביום שישי הראשון של כל חודש סדנת מתקדמים שינג אי גואה בכפר אוריה מ 9:00-14:00

שעות פעילות ע"פ ערים:
ירושלים (בי"ס פולה)- שני 19:00-20:30, חמישי 17:30-19:00
תל אביב (בי"ס אליאנס רמת אביב) רביעי 18:45-20:15, 20:30-21:30 (מתקדמים).
מודיעין (בי"ס אריאל)- שלישי 20:15-22:00
בית שמש (בי"ס אהבת ישראל) - ראשון 20:00-21:30
מלחמה? לחימה? מי בכלל צריך את זה? להרוס, להשמיד, לרסק, לגרום צער, בשביל מה זה נחוץ?
אבל אפשר להסתכל מזווית אחרת על המונח מלחמה. מלחמה מלשון הלחמה – חיבור. ההנחיה הקלאסית היא שהחלק הבסיסי הראשוני של האימון הוא היכרות העצמי. אם זה בתרגול העמידה וחיפוש המרכז, ואם זה בתרגול התבנית, שבכל פעם שמתרגלים אותה, מחפשים את הליטוש וההשבחה של התנועה. ללא מאמץ, בזרימה, בשקט, בריכוז, ברכות. ועם האימון גדלה ומתעצמת היכולת הפנימית, המודעות והשליטה. השאיפה לשפר ולהתחדש כל הזמן היא היא הלחימה הפנימית שיש לי עם העצלות המפריעה ואומרת:
"די, מספיק, בשביל מי? בשביל מה? אתה כבר מספיק טוב...."
והתשובה לה היא – אם אין התחדשות ושינוי, אז השמחה הפנימית חסרה. אם אני היום כמו שהייתי אתמול, אז לא חבל? ואחרי שהגעתי לרמה נאותה של יכולת איזון פנימית בין הריק והקושי, תנועה וחוסשר תנועה וכו`, אזי בא השלב השני של השתלבות (הלחמה) עם הסובב, ולענייננו – עם בן הזוג שאיתו אני מתאמן. כאן כבר עלי לפתח את ההקשבה למה שקורה מחוצה לי, תוך כדי שמירה על האיזון הפנימי שלי.
על-ידי תרגול עם בן-הזוג, אם זה תרגול ה-Tuishu או תרגול תנועה ספונטאנית, אני שואף להגיע לתנועה יותר נכונה והשתלבות במרחב, לפעמים מוותר, לפעמים חותר, לפעמים רך, לפעמים קשה - הכל בהתאמה לנסיבות. ואם מתרגלים כך את הלחימה, מתוך מגמה ללמוד מהשני על עצמך וללמד את השני ממך, התוצאה הברוכה היא של בנייה ושיפור שלי ושל הסובב אותי.
מהי אינדיקציה של אימון טוב ופורה? אם יש שמחה משני הצדדים המתרגלים, זהו סימן שבנית משהו, שחידשת משהו בפנים, שהתקדמת עוד צעד והתחברת.
וזה מה שרצינו, לא כך?
בהצלחה ובהנאה.


בנימין

עסקים בתחום שיכולים לעניין אותך:


שם מלא: הערות: דוא"ל: טלפון: אני מאשר לקבל לכתובת המייל שלי/לנייד פרסומים ועדכונים מזאפ גרופ ומצדדי ג'. עדכנו אותי לגבי חוגים והפעלות נוספות באזור

פרטי יצירת קשר

  • כתובת:
  • איזורי פעילות מרכזיים:
    תל אביב-יפו, בית שמש, ירושלים, מו
    דיעין,
  • שעות פעילות:
  • הצג טלפון

שתפו את המודעה עם החברים שלכם  
בניית אתרים