בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> מוסיקה > הדור האחרון - מוזיקה ורוחניות

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

מוסיקה

הדור האחרון - מוזיקה ורוחניות

תקציר קצר
המאמר קיבל את הציון: המאמר הדור האחרון - מוזיקה ורוחניות קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 1116  |  דורג: 0
דרג מאמר זה

בשנת 2009, למשך חצי שנה בערך, היה אפשר למצוא פה את האלבום הראשון של להקת הדור האחרון, אלבום בשם ″הפרויקט של הדור האחרון″. אלבום, שמדבר על רוחניות בשפה פשוטה ונגישה, אך עם זאת שומר על רמה גבוהה של מילים וביצועים. מי שהספיק לקנות את האלבום, הספיק. מי שלא לא. נמכרו ממנו במספר חודשים שהוא יצא מעל 7000 עותקים, עד שהוא נגנז. הסיבה לגניזתו הייתה כנראה סכסוך בין חברי הלהקה, שבעקבותיו הם הגיעו אף עד לפתחו של בית המשפט.

ובכל זאת, כמה מילים על האלבום המופלא הזה, שהופק על ידי המוזיקאי רונן דבח, מי שהקים את הלהקה, שאף איגד תחתיו מוזיקאים בעלי שם בנלאומי, כגון הגיטריסט של קלי קלרקסון והמתופף של הילארי דאפ. יחד, הם הוציאו את האלבום הראשון של הלהקה שאולי כבר לא נמכר באופן מסודר, אבל הוא אחד הדברים הטובים ביותר שאדם יכול לשים לעצמו כפלייליסט ביוטיוב.אלו הן 16 רצועות, הכוללות גם שלושה ביצועים אינסטרומנטליים של ניגנוי מקובלים וכן שירים, שמבוצעים על ידי חברי ההרכב כולו, שכולם עוסקים ברוחניות ובחכמת הקבלה, בשפה בלתי מתיימרת. בשפה, הפונה לאנשים כמות שהם, ביום יום, בחיים, בלי להתחכם

עמוד השדרה של האלבום, הם החומרים של דבח, כשביניהם השירים ″אח שלי″ המופלא, ″עד ש″, המרגש וכן השיר ″בא והולך″ שגורם לגוף לזוז מעצמו. מעבר כך, דבח מבצע שם גם את ″אל מסתתר″ הידוע, על פי הלחן היפהפה של בעל הסולם. שאר החומרים העוטפים את כל זה, הם של דני ויצפלד, הגיטריסט לשעבר של קלרקסון, שהיה שותף בהפקה מוזיקלית של האלבום. אחד משיריו, ″איש אחד בלב אחד″, יכול היה להיחשב אף להמנון, אם האלבום לא היה נגנז בזמנו ומתפרסם כיאה לאלבום מסוג שכזה. חוץ מזה, יש רצועה פשוטה ויפה של מוזיקאים כגון זמיר גולן, של הבדרן רועי מירון ועוד חברים שהכניס רונן להרכב. צריך לשמוע. אי אפשר להסביר מוזיקה מעולה, בתיאורים שבמאמר. פשוט, חפשו את הפרויקט של הדור האחרון ותהנו.

אהבתם?

כתבות נוספות ממדור מוסיקה

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים