בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> יצירה ואומנות > חוג בשטח מבקרים בסטודיו לאומנות שימושית - שושי פרידמן

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

יצירה ואומנות

חוג בשטח מבקרים בסטודיו לאומנות שימושית - שושי פרידמן

הבוקר חוויתי חוויה מחממת לב כזאת שגרמה לי לחייך לאחר מכן במשך יום שלם ועוררה בי מחשבה ורצון לחזור ולהצטרף על בסיס קבוע לעשייה המתרחשת בסטודיו של שושי פרידמן. הגעתי לסטודיו שנמצא בבניין מפעל הפיס במתחם תיכון עמית עמל בראשון לציון. זה הבניין הכחול- אמר לי שומר ביה"ס והוסיף שכדאי לי להגיע משדרות בן גוריון ולא מרחוב המתנדבים כי שם יש חנייה נוחה למכוניות.
המאמר קיבל את הציון: המאמר חוג בשטח מבקרים בסטודיו לאומנות שימושית - שושי פרידמן קיבל את הציון 2.7 כוכבים  נצפה: 1849  |  דורג: 6
דרג מאמר זה
חוג בשטח מבקרים בסטודיו לאומנות שימושית - שושי פרידמן

הסטודיו ממוקם בקומת הקרקע של הבניין ויש צורך לרדת בכמה מדרגות כדי להגיע אליו.לרגע חששתי שאכנס למרתף קטן דחוס ובלתי מאוורר והופתעתי –מכירים את המקומות הללו שגורמים לכם להישאב לאווירה הטובה שלהם מיד עם כניסתכם?אז זהו- כך הרגשתי!לא מוזיאון המציג את הישגיו בסדר מופתי אלא סטודיו חי ונושם עם אווירת עבודה ויצירה. מסביב לקירות ציורי תלמידים מדפים עמוסי עבודות בשלבים שונים חומרים וכלי עבודה. העין נמשכת לספרייה העשירה של ספרי הדרכה לחוברות היצירה לאלבומי עבודות התלמידיםו...לעשר נשים שבמשך שלש השעות הבאות נהניתי מחברתן. הן קיבלו אותי בטבעיות כאילו הכרנו מאז ומתמיד וגם הבטיחו שעוד פגישה – שתיים גם אני בטח אשתתף איתן בשיחות ובצחוק שממלאים את הסטודיו מבלי שידיהן חדלות מלעבוד כל אחת על היצירה שלה – לשות את החומר מעצבות מפסלות וצובעות תוך שהן מתייעצות זו בזו ובשושי בעלת הסטודיו. הן כמובן לא ידעו שאני אורחת ליום אחד והמטרה שלי לחוות דעה על הסטודיו בו נפגשנו. רק בשליש האחרון של המפגש כאשר שלפתי את המצלמה וביקשתי רשות לצלם אותן ואת עבודותיהן הבינו את מטרת נוכחותי ושמחו לשתף אותי בהנאתן מן העשייה כפי שאפשר לראות מן התמונות המצורפות (בערוץ הפייסבוק של חוג). לאווירה בסטודיו אחראית שושי פרידמן אמנית רב גונית ורב תחומית לשילוב אומנויות מזה כ- 30 שנה. את הכשרתה הראשונית קיבלה בסמינר למורים למלאכה פתאי בגבעתיים. בהתלהבות סיפרה לי שושי שהקמת הסטודיו הייתה חלום ומשאת נפש שהיא הצליחה להגשים לפני כ – 5 שנים. שושי מדריכה ברוגע ברהיטות ובחיוך נותנת עצה ומדגימה תוך שהיא עוברת בין התלמידות שכמה מהן לומדות בסטודיו שלה כבר כמה שנים. בסטודיו ניתן ללמוד תחומי אמנות שונים כמו פיסול בקרמיקה ובחומרים אחרים ציור על קנווס עץ וכלים חידוש רהיטים ועוד. את המידע על החוגים השונים בסטודיו אפשר למצוא בדף העסקי של שושי באתר חוג. את התרנגול שפיסלתי מחימר בהדרכתה הסבלנית של שושי הוזמנתי לסיים ביום אחר ואכן ההצלחה הקטנה שלי כטירונית עוררה בי רצון לחזור לסטודיו להעמיק את הידע שלי בתחום הזה וגם להתנסות בתחומי אמנות אחרים והפעם כתלמידה מן המניין.

מאת דורית יורן סוקרת חוג בשטח
אהבתם?

תגובות (לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות)

  • 1
    שושי אוהבים אותך!
    אין כמוך
    שולה   (15.1.2014)
בניית אתרים