בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> יצירה ואומנות > "חוג בשטח" מבקרים בסטודיו תפירה של ורה (חיפה)

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

יצירה ואומנות

"חוג בשטח" מבקרים בסטודיו תפירה של ורה (חיפה)

הקורס נעשה בקומה השנייה של המתפרה, חנות קטנה ונחמדה, הממוקמת ברחוב מסדה בחיפה, רחוב שלאורכו בתי קפה וחנויות מקסימות. לצד החנות ישנם מקומות חנייה וסה"כ ההגעה לשם היא די פשוטה.
המאמר קיבל את הציון: המאמר    נצפה: 1552  |  דורג: 2
דרג מאמר זה
  "חוג בשטח" מבקרים בסטודיו תפירה של ורה (חיפה)

מדובר בשיעור בן שעתיים. למפגש הראשון היה צריך להביא בד לצורך התחלה של תפירת חצאית. במהלך השיעור הראשון נלמד נושא המדידות (אז גם סוף סוף מבינים את מושג ה-90-60-90) והכנת גזיר נייר של מתאר החצאית. לאחר מכן, שרטטנו זאת על גבי הבד ויצרנו את הבסיס לחצאית. בסוף השיעור, נערכה גם הדרכה קצרה לגבי מכונת התפירה, אם כי לא נותר זמן לשימוש בפועל במכונה. בשיעור עצמו היו נוכחות שלוש בנות כולל אותי כאשר אני ומישהי נוספת היינו בקבוצת המתחילות וזכינו להדרכה צמודה, בעוד השלישית עבדה בצורה עצמאית תוך ליווי מצד ורה.
למרות שנראה כי תפירה דורשת יכולת מדידה וכד', חשוב להדגיש שלא צריך לבוא עם ידיעות או /ו יכולות קודמות. הכול נלמד בשיעור ונעשה בהדרכתה המסורה של ורה, אישה מאוד לבבית ומצחיקה. אין ספק שההסבר הפשוט והבהיר הפכו את נושא המדידה לנגיש, אפשרי ולא מבהיל כך שגם מי שאינו טוב בכל הקשור למדידות ולמספרים בכלל, יכול/ה להישאר רגוע/ה. ההסברים ניתנו בקצב מתאים- לא איטי מדי ולא מהיר מדי וכל אחת עבדה בקצב שלה, מבלי להמתין או לעכב את האחרת. ורה עצמה זמינה לכל שאלה ומפרטת בהתאם.
אין ספק שמלבד העשייה הכייפית הכרוכה בתפירה וההנאה מלמידה של תחום חדש ויצירתי, מדובר בתחום שאינו מורכב מדי (לפחות ממה שחוותי במפגש הראשון) בעיקר לאור ההדרכה הברורה והבהירה. מפתיע לראות כמה זה אפשרי לייצר בגד באופן עצמאי וכמה מרחב ויצירתיות אפשר להכניס בכל בגד שכזה. מרגע שרוכשים את היכולות הנדרשות, ניתן לפרוץ עם רעיונות נוספים ולייצר בגדים מורכבים יותר (יש שם קלסרים המכילים מגוון סקיצות אפשריות ) ובהחלט מדובר בחוג כייפי אך גם מועיל שבו ניתן לרכוש יכולות של ממש שמאפשרות בהמשך עשייה עצמאית. וכמובן, ישנה הגישה של ורה שפשוט גורמת לך לרצות לחזור לשם שוב.
יש לקחת בחשבון שלא מספיקים לסיים את החצאית בשיעור הראשון ונדרש לפחות שיעור נוסף.
בהחלט מומלץ!

בברכה,
צוות חוג בשטח.
אהבתם?

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים