בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> הורות ילדים וגיל הרך > ילדיי קימאמה שלי

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

הורות ילדים וגיל הרך

ילדיי קימאמה שלי

"לא אבא, אתה לא מבין ...אתה לא יכול לתאר לך כמה כייף לנו כאן, בכל פעם שאני מגיע לכאן אני כל כך שמח לפגוש את אותם המדריכים וחברים חדשים שמגעים מהמון ארצות בעולם... היום הכרתי את קרלה שגרה במדריד בספרד, ואתמול את עילאי מקנדה-טורונטו ואת קארן מניו יורק...טוב קוראים לי... ד"ש ונשיקות לכולם אני הולך לחזרות להופעה שלי בשבת, תבואו לביקור בזמן, נשיקות לכולם, מתגעגע נורא והכי הכי כייף לי כאן בעולם..."
המאמר קיבל את הציון: המאמר ילדיי קימאמה שלי קיבל את הציון 5.0 כוכבים  נצפה: 1790  |  דורג: 25
דרג מאמר זה
ילדיי קימאמה שלי

כך אמר לי בשיחה חטופה יובל הבן שלי שקיבל רק לשנייה אחת את הנייד שלו רק כדי למסור לי שכייף להם כרגיל.
והנה שוב קאמפ קימאמה זה הקאמפ שכל שנה הוא ואח שלו הצעיר יואב מגיעים יחדיו מחוייכים וזורחים אליו למכמורת, ככה כבר חמש שנים ,וכל פעם מחדש אנחנו מופתעים שוב ושוב מהאושר הגדול הזה איתו הם חוזרים אחרי שבועיים של חוויות אין ספור וקשרים עם ילדים ונוער שמגיע גם מכל מיני ארצות בעולם.
אז מה יש שם בקאמפ קימאמאה הזה שעושה את זה אחרת מכל הקייטנות ?
קימאמה הוא למעשה הSummer Camp הראשון שהוקם בישראל על ידי היזמים רונן הופמן (סליחה ח"כ ד"ר רונן הופמן ) וארז רול, ומנוהל כיום ע״י אבישי נכון- מנכ״ל החברה.

המיוחד בקאמפ הזה שהוא מקנה לילדים ערכים נפלאים של מוסיקה, מדיה, טבע וספורט ובנוסף לכל פותח בפניהם וכאן באמת הייחוד שלו, קאמפ קימאמה היא רשת חברתית אמיתית בינלאומית של ילדים ונוער שמגיעים לכאן מכל מיני מדינות בעולם, ונוצרים כאן קשרים וחברויות נפלאות.
כך למשל כשהייתי עם ביתי הבכורה בטיול לפני הגיוס בניו יורק היא אמרה לי :"אבא אני יוצאת היום עם דנה מקימאמה", "מה דנה" שאלתי? "נו אבא חברה שלי מקימאמה",,"איזה יופי "אמרתי, ובאמת כמעט בכל ערב הבת שלי דודי, יצאה עם נערה מקסימה שגרה במנהטן ודרכה כבר הכירה עוד חבורה של ניו יורקרים בני גילה וזה נפלא היה עבורה .. וזו קימאמה עבורי.
ובאותה המידה בפסח האחרון אירחנו אצלנו בבית שתי אורחות מספרד שבילו שלושה ימים איתנו ונהנו עם הבנות הבכורות שלי, שתיהן בוגרות קימאמה, טיילו בארץ והפכו לחברות עוד יותר קרובות במהלך החופשה.
כמובן שגם הזמינו אותן ,לביקור גומלין אצלן במדריד ושומרות עד היום על קשר הדוק דרך הפייסבוק.

אז כמה מילים על קימאמה:
לקימאמה היום שלושה מחנות בישראל: אחד במכמורת, בגליל העליון בקיבוץ עמיר והשלישי בכפר גלים ליד הים, בכרמל. מגיעים לשם ילדים מכל העולם ומתערבבים עם הילדים הישראליים שלנו ונוצר כאן משהו מאוד מאוד יפה, מיזוג גלויות של ממש בארץ הקודש היפה והשלמה שלנו. מעבר לערכים הרבים ולפעילויות המדהימות שם, אחד הדברים שיותר מצאו חן בעיני תמיד שם הוא שדבר ראשון כשהילד מגיע לשם הוא מפקיד את המכשיר הסלולארי שלו, כן כן הייתם מאמינים??? אסור להם להשתמש שם בכל כלי עזר אלקטרוני שיאפשר להם איזשהו קשר עם העולם החיצון הלא הוא אנחנו ההורים. וזה נפלא וכך למעשה מדריכי קימאמה הופכים אותם מרגע הגעתם לילדים הכי מנותקים שיש ובעצם לילדים הכי מחוברים שיש.

אחד הערכים המרכזיים בקימאמה הוא להעניק לילדכם את כל הכלים להתפתח ולחזק לו את התחום שהוא הכי שולט ומתעניין בו, כל ילד יקבל הדרכה המתמקדת בתחומים שהוא הכי אוהב, כך למשל יובל שלי התמקד בעיקר במוסיקה והופיע אפילו לפני 350 חניכים וקשה שלא לדבר על מה שזה עשה לו ברמה של הביטחון העצמי והאהבה הרבה שהקהל הרעיף עליו. ילדים יכולים לבחור מכל מיני תחומים, החל משירה, ריקוד תאטרון ונגינה וכלה בספורט, רכיבה ,גלישה מפרשיות ועוד ועוד...
הילדים שרים שירים ,רוקדים ריקודים, מנגנים בכלים משתתפים בהצגות, שטים במפרשיות קיאקים וגלשני רוח, רוכבים על סוסים, מתחילים עם הבנות, מדברים באנגלית ובשפות אחרות, נהנים ויוצרים קשרים מדהימים עם ילדי העולם הגדול...מדהים לראות איך בשבועיים נוצרות חברויות וקשרים לכל החיים.

בכל קיץ אנחנו שולחים אותם למכמורת אבל בשנתיים האחרונות כשנפתח הסניף הצפוני בקיבוץ עמיר שם הדגש יותר על אהבת הארץ הטבע והסביבה ,שלחנו אותם לשם להתנסות אחרי שהורגלו רק למכמורת, והילד כרגיל חזר מוקסם, ואתה כהורה לילד מוקסם מרגיש בכלל בעננים. כשהוא מספר לך אפילו שבלילה אחד הם ישנו מתחת לכוכבים ואחרי המדורה –לפני שנרדמו בשקי השינה חיפשו את הדובה הגדולה שבשמיים. וזה עושה לי נחת גדולה לראות כך את הילדים נהנים כל כך מהקסם הזה והיופי שבטבע.

אז ככה, כדי לעשות לכם קצת סדר בראש ,אם בקימאמה מכמורת מדברים על מחזור של 300-400 חניכים במחזור (שלושה מחזורים בקיץ) כאן בגליל בקיבוץ עמיר מדובר על 80-100 חניכים במחזור, ואילו בכרמל על מחזורים של 140 ילדים, אגב המחנה בכרמל הוא בשיתוף המכביה ה-19 והוכר על ידי מכבי כמחנה הרשמי שלהם. המחנות בכרמל ובגליל הםיותר בוטיקיים-אנטימיים כאלה. בכרמל כולל סטיילינג ואופנה, שחייה, גלישה ואילוף כלבים. המחנה בגליל הוא מחנה אקסטרים בו רוכבים על סוסים, עושים טיולי אופניים בגליל ובגולן, ראפטינג ,קאמפינג ,מדורות ,ופעילויות שיותר קשורות לטבע.

שימו לב !!! השנה ,יותר מבכל שנה הביקוש עצום, ומשנה לשנה הוא גדל, ובעקבות כך בקימאמה פותחים השנה מחנה חדש. לכן מהרו להרשם...

אם זה נשמע לכם מספיק טוב, ואתם באמת רוצים להעניק מתנת חיים לילדיכם, ולהנות מהחוויה הכי הכי שיש, תזדרזו מאוד ותדאגו לשריין מקום, כי אם תחכו יותר מידי, לא ישאר מקום ובבקשה אל תבואו אלי בטענות ...
אני מתאר לעצמי שאתם רוצים עכשיו לדעת כמה ? אוקי...אז ככה :
מי שיזדרז ויירשם לקיץ במאי - יקבל הנחה משמעותית של מאות שקלים

תאריכים- קימאמה מכמורת:
1-13 ביולי.
15-27 ביולי.
29 ביולי – 10 באוגוסט

תאריכים- קימאמה גליל:
15-27 ביולי
28 ביולי -3 באוגוסט

תאריכים- קימאמה כרמל בשיתוף המכביה ה-19:
1-13 ביולי.
15-27 ביולי

ולסיום יש לי בקשה אישית באמת קטנה, בקשה של אבא פולני כזה..במידה ותרשמו, תעשו לי טובה , אמרו לילד או לילדה שלכם שיחפשו באחד השבטים במחנה, את יובל או את יואב קצנלנבוגן,הבנים שלי, ושימסרו להם כל יום, ואם אפשר כל בוקר וכל ערב,שאבא שלהם-גילי ואמא שלהם -ליאת, כל כך אוהבים אותם וכל כך מתגעגעים, והכי בעולם מבסוטים,כמו בכל שנה, שהם ממש ממש מאושרים עכשיו ....זה כל מה שאני מבקש. טוב?

נכתב ע"י:
גילי קצנלנבוגן
Gilly Kacenelenbogen
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור הורות ילדים וגיל הרך

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים