בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> אופנה וסטיילינג > יותר מסדנאות תכשיטים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

אופנה וסטיילינג

יותר מסדנאות תכשיטים

חברת ילון היא הנציגה הרשמית של סברובסקי בישראל כבר שנים רבות. במרכז היצירה של ילון אנו מעבירים סדנאות תכשיטים וקורס תכשיטנות לחובבות שרוצות להכיר את עולם תכשיטי האופנה ולמעצבות בעלות ניסיון בתכשיטנות הרוצות להתפתח לכיוונים חדשים. מה מיוחד בסדנאות התכשיטים הללו? מה מייחד את קריסטל סברובסקי ומדוע אנשים כל כך אוהבים תכשיטים עם קריסטלים? נקודות למחשבה על קריסטלים, תכשיטים ומה שביניהם.
המאמר קיבל את הציון: המאמר יותר מסדנאות תכשיטים קיבל את הציון 2.0 כוכבים  נצפה: 1979  |  דורג: 4
דרג מאמר זה
יותר מסדנאות תכשיטים

חמש נשים בגילאים שונים, שכמעט ואין להן דבר במשותף, יושבות סביב שולחן בשעת אחר הצהריים ועוסקות כל אחת ביצירה שלה. לפתע מצלצל הנייד של אחת מהן. ה"רינגטון" שלה הוא השיר של אדית פיאף, "Non, je ne regrette rien". אחת הנשים מתחילה לשיר את השיר הקלאסי ברגש. היא מסבירה להן את משמעות השיר בעברית, "איני מתחרטת על דבר". היא מספרת שלזמרת היו חיים קשים של מחסור ומחלות, ואת השיר הזה שרה כמה ימים לפני שמתה בבית חולים. הנשים מגיבות ברגש המתבקש. אחת אומרת שהיא אוהבת מאוד את השירים שלה, אחרת אומרת שגם היא איננה מתחרטת על דבר בחייה, אולי מלבד רומן אחד בעברה ומכאן מתחילה השיחה להתגלגל לאהבות נשכחות, חרטות והחיים של כל אחת. בין לבין הן נזכרות שהגיעו למרכז היצירה של "ילון" על מנת להשתתף בסדנת חריזה של צמיד פנינה עם סברובסקי.
נכון, אתם יכולים לחשוב שרק נשים יכולות למצוא את עצמן בסיטואציה שבה חמש זרות גמורות שנפגשו לפני פחות משעה יכולות לדבר על החיים שלהן בפתיחות כזו. ואתם כנראה גם צודקים. אולם אני ראיתי את זה קורה פעמים רבות במסגרת סדנאות התכשיטים שאנו מקפידים לקיים בקבוצות קטנות ואינטימיות, כדי להשיג את האווירה המיוחדת הזאת, בנוסף לתכשיט המיוחד שכל אחת מקבלת בתום הסדנא.
כנציגה הרשמית של סברובסקי בישראל, חברת ילון מחזיקה חנות בבניין פנרמה בתל אביב ובה מגוון אבני קריסטל סברובסקי הרחב והעדכני בארץ, חרוזים, אבני שיבוץ, תליונים ועוד מוצרים רבים, כמו גם חוברות הדרכה וציוד תכשיטנות מקצועי. ילון מעוניינת להעביר את הידע והניסיון בעיצוב תכשיטים לקהל הרחב ולכן מציעה מגוון רחב של סדנאות לעיצוב תכשיטים וקורסי תכשיטנות המועברים על ידי צוות שעבר הסמכה בחברת סברובסקי האוסטרית, עם החומרים האיכותיים ביותר, המיובאים עבור תכשיטנים. בקורס התכשיטנות בן 6 מפגשים, למשל, נלמדות טכניקות עבודה שונות כגון: שיבוץ אבנים בחימר הקרוי מיליפוט, אמנות החריזה מפיוטה ועד הרינגבון, יצירת תכשיטים בשיטת ליפופי מתכת, עבודה עם חוטי עור בליפופים ומקרמה, טכניקת סוטז' ועוד וכל אלו כמובן בשילוב אבני סברובסקי.
מה מייחד את קריסטל סברובסקי?
קריסטל סברובסקי מורכב מתערובת של חומרים טבעיים ביניהם אבקת קוורץ (Si O2), סודה (Na2 CO3), אשלג (K2 CO2) ו- Minium) Pb2 O2). במצבה הצמיגי של התערובת נקבעת צורתו הכללית של הקריסטל כאשר הצורה הסופית נוצרת מהחיתוך המדויק שחברת סברובסקי ידועה בכל העולם בזכותו. אחת הדרכים בהן ניתן להבדיל בין אבן סברובסקי לחיקוי: החברה הצליחה לייצר אבן שיבוץ בעלת 14 חיתוכים ורשמה על כך פטנט. במקביל לחיתוך עוברת האבן תהליך של מירוק להוצאת הברק. בחלקו התחתון עובר הקריסטל תהליך של חיפוי מראה שמחזיר את קרני האור כשאלה באות במגע עם חלקו העליון של הקריסטל. הציפוי מקנה לקריסטלי סברובסקי את הייחודיות שלהם בכך ששבירת האור יוצרת נצנוץ בשלל צבעי הקשת (Aurora Borealis).
מדוע אנשים כל כך אוהבים קריסטלים?
ישנן שתי סיבות עיקריות לכך, האחת גלויה לעין ואילו השנייה מעט נסתרת. הסיבה הברורה היא כי תפיסת היופי בעין האנושית קשורה לדברים נוצצים המקרינים אור ומשדרים תחושה של טוהר וניקיון. כשטוהר כזה נוצר בבטן האדמה הנתפסת כקשה ומלוכלכת, אנו מעריכים אף יותר את היצירה הגבישית. הסיבה הפחות ברורה נמצאת בתת מודע: הקריסטלים בעלי המבנה הפנימי המסודר והקפדני משרים תחושה של שלמות, איזון ובטחון. צרפו לסיבות אלו את הטרנד המשייך לקריסטלים סגולות ריפוי ואף ברכה ותבינו מדוע והקריסטלים והתכשיטים העשויים מהם, כל כך פופולאריים.
בין הזכוכיות הפשוטות ליהלומים היקרים ישנו מעמד מיוחד לאבני הקריסטל בכלל ולקריסטלים של סברובסקי בפרט.
מרכז היצירה של ילון הוא גן עדן לחורזים, כמו גם למעצבי תכשיטים ולכל מי שיש לו תשוקה ליצירתיות וליופי. דרך הדלת של ילון נכנסים מידי יום אנשים שונים עם יצירתיות חסרת גבולות וניצוץ בעיניים: חורזות חובבות, מעצבי אופנה, מעצבי נעליים, ג'ינסים ותיקים, אנשים המשלבים קריסטלים של סברובסקי בתמונות שציירו או בכריות שתפרו לסלון. אנו נהנים לעבוד באווירה כזו ולקיים סדנאות תכשיטים באווירה חברית ואינטימית, כי בניגוד לקלישאות, אנחנו דווקא חושבים שזיכרונות הם לנצח וכי החברות הם חבריה הטובים ביותר של האישה, מלבד קריסטלים של סברובסקי כמובן.

הסדנאות והקורסים מתקיימים במרכז היצירה של ילון, דרך בן צבי 84, תל-אביב (בניין פנרמה, קומה 5).
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור אופנה וסטיילינג

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים