בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> אומנויות לחימה > יתרונות הקרב מגע וההגנה העצמית

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

אומנויות לחימה

יתרונות הקרב מגע וההגנה העצמית

להגנה עצמית וקרב מגע ישנם יתרונות רבים החל מדרך החינוך שלה וכלה בשיפור הטכניקות ובדיקתם במצבי אמת כל הזמן.
אנו מיישמים יתרונות אלו בקבוצותינו תוך דגש על סיטואציות מחיי היום-יום וחינוך לערכים של כבוד האדם ואהבת הזולת.
אנו מחדשים ומכניסים רעיונות חדשים לאימונים בכל זמן, קשובים לצרכים של התלמידים ומחפשים מענה לכולם.
המאמר קיבל את הציון: המאמר יתרונות הקרב מגע וההגנה העצמית קיבל את הציון 4.1 כוכבים  נצפה: 2486  |  דורג: 62
דרג מאמר זה

בית ספר להגנה עצמית וקרב מגע מאור לוי
, שיטה שהתפתחה מקרב מגע, מבוססת על תנועות טבעיות של הגוף, ידועה בפשטות וביעילות שלה. לשיטת שני חלקים – הגנה עצמית וקרב פנים אל פנים.
השיטה מתאימה: ילדים, קשישים, אנשים בעלי מוגבלויות, חזקים, חלשים, נמוכים, גבוהים, רזים, שמנים וכו'. השיטה התאימה לכולם עקב התבססות על תנועות טבעיות. עקרונות השיטה הם:
1 . תהיה צנוע
2. השתמש בידע לפי הצורך
3. פעל כפי יכולתך אך פעל נכון
4. שמור טווח ביטחון מהיריב אן לדעת מה יכולות והכוונות שלו
גם אנשים עם מוגבלויות מוצאים את מקומם בזכות התנועות הפשוטות שמבוססות על תנועה טבעית של הגוף, אנו שמים דגש מיוחד להגנה עצמית דרך סימולציות שעלולות לקרות במציאות. את הילדים אנו מלמדים להתרחק מסכנות דרך משחקי סימולציות, לדוגמא: מה עושים במקרה שאדם זר מדבר אתכם ברחוב ומציע לכם ללכת איתו? מה עושים במקרה שאדם זר דופק בדלת ואתם לבד בבית? לנערים ובוגרים אנו מתאימים סימולציות מתוך חיי היום-יום הרלוונטיים אליהם. לדוגמא: מה עושים במצב בו חבורת נערים מאיימת שהמגרש שייך להם? איך מתנהגים במקרים בהם אנו רואים אלימות ברחוב בין אנשים שלא קשורים אלינו?
בנוסף אנו עושים כול שנה שלושה מחנות אימונים, ובהם מכינים את התלמידים והתלמידות למבחני דרגות. לאחרונה התחיל המדריך מאור לוי קורס לטיפול אוכלוסיה בעלת בעיות קשב וריכוז באמצעות אומנויות לחימה בווינגייט. כמו כן אנו עומדים בקשר רציף עם ההורים של תלמידים אלו, והם מדברים על שינוי בהתנהגות ושיפור גדול ברמת הקשב והריכוז שלהם.
במסגרת הלימודים בבית ספר לקרב מגן ישראלי התלמידים משתתפים בפסטיבלים של אומנויות לחימה ללא תחרויות בהם כולם מקבלים מדליות.
בבית הספר שלנו אנו שמים דגש גדול מאוד על ערכים. האווירה החברתית בקבוצות שלנו, אווירה משפחתית, אוהבת ומחבקת, מאפשרת לכל אחד להרגיש שייך לקבוצה החל מיום האימונים הראשון שלו. ישנו כבוד רב באימונים למדריך ובין המתאמנים, אהבת אדם וקבלת השונה.
במהלך השנה אנו עושים מפגשים עם קבוצות אחרות של מעשירים את הידע באומנויות לחימה נוספות, עושים משחקים חווייתיים משפרים את הנשימות דרך תרגילי נשימה, מחזקים חגורת הכתפיים משפרים את המוטוריקה והקואורדינציה. תלמידים ותלמידות מספרים על שיפור ביטחונם העצמי, הכושר הגופני ותחומים נוספים, בזכות אימונים סדירים של פעמיים בשבוע אצלנו, ומעל הכל נהנים כי במאור לוי קרב מגע והגנה עצמית היחס המיוחד שכולם שווים דרך הדגש העמוק לחינוך, ערכים, מניעת אלימות, הגנה עצמית כמוצא אחרון וערך לחיי אדם כערך עליון, כבוד לכל ענפי הספורט וכל תחומי הלחימה הופך את המתאמנים לאנשים טובים יותר. אנו מחדירים לתלמידים ערכים של אהבת הציונות,
לפי תפיסתנו כל תלמיד ותלמידה הם עולם ומלואו. אם אתם מעוניינים להצטרף לשיטת הגנה עצמית יעילה, הנותנת המון כלים לחיים, באווירה של כבוד לזולת וחיבוק משפחתי חם ואוהב אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.
קבוצות לפי גילאים מגיל 3 ועד גיל הזהב
לפרטים נוספים היכנסו למודעה. מאור לוי.
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור אומנויות לחימה

תגובות (לכתבה זו התפרסמו 3 תגובות)

 • 1
  הרעיון של להכנות ערכים תוך כדי חוג הוא רעיון נעלה.
  עלה והצלח מאור.
  משה חיימוב   (6.4.2013)
 • 2
  כתבה מעניינת מאוד (ל"ת)
  דוד שטרת   (13.4.2013)
 • 3
  ..
  נהנתי לקרוא תכתבה
  אלמול ארזי   (13.4.2013)
בניית אתרים