בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> מודעות וצמיחה רוחנית > NLP ודמיון מודרך - מגשימים חלומות

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

מודעות וצמיחה רוחנית

NLP ודמיון מודרך - מגשימים חלומות

כך נוצר "מודל דיסני", אחד ההליכים המרתקים בעבודת ה- NLP והדמיון המודרך המסייע לכל אחד ללמוד וליישם שינויים וחלומות שהוא מבקש להגשים בחייו.
מודל זה מאפשר מימוש מלא של החלומות והמטרות שהצבנו בחיינו, תוך התחשבות בדרך.
המאמר קיבל את הציון: המאמר NLP ודמיון מודרך - מגשימים חלומות קיבל את הציון 3.0 כוכבים  נצפה: 740  |  דורג: 2
דרג מאמר זה
NLP ודמיון מודרך - מגשימים חלומות

NLP ודמיון מודרך - מגשימים חלומות

החלומות שלנו מתגשמים כאשר אנחנו מאפשרים בעצמנו להתגבר על פחדים, אמונות מגבילות ותבניות מעכבות הקיימים בראשנו.

במקרים רבים, אלה הם פרי דמיוננו. במקרים אחרים, אלה הם טקסטים, אמונות ותבניות מגבילות שלמדנו בצעירותנו - חלקם אינם שייכים לנו, אחרים קיבלנו מהורינו כעובדה קיימת, ויש כאלה שעברו מאבות-אבותינו בגנטיקה שלנו.

כמו כן, אם נחקור קצת יותר בנושא, נגלה שאולי יש בהם גם תוצאות של ניסיונות העבר: ניסיונות שלא צלחו, כיוון שבגיל כזה או אחר לא היו ברשותנו היכולות או המשאבים המתאימים להגשים את חלומותינו - ומסיבה כזו או אחרת בחרנו בכישלון כמודל, במקום להוציא מהתהליך את הלמידות המתאימות לנו, ולאפשר לעצמנו להמשיך הלאה בדרך אחרת, נעזרים ביכולות ובמשאבים חדשים שרכשנו ככל שבגרנו.

לעתים אנחנו מעדיפים להתעלם מהישגים או חלומות שהצלחנו והגשמנו. לכן נמנע מלעדכן את עצמנו שההצלחה או ההישג בחלק מסוים בחיינו חייב להעיד וללמד אותנו שאפשר לחלום ולהגשים, וכיצד נוכל להצליח בהגשמת חלומות אחרים שנבקש.

אחד הדברים החשובים שעליהם עלינו לתת את הדעת הוא ההבדל בין לחלום את החלום בעיני רוחנו, לראות אותו מעינינו, קרוב וגדול, במלואו, בצבעים חזקים, לשמוע את הקולות כאשר אנחנו רואים אותו, להרגיש אותו בגופנו - לבין המחשבות והקולות הנוספים, אלה המצטרפים בד בבד ומייצרים סיבות שלכאורה מרגישות "אמיתיות", "אובייקטיביות", הגורמות לנו לפחד ומרפות את ידינו מלקדם ולהגשים את החלום.
לעתים מחשבות וקולות אלה אף מונעים מאיתנו במהלך החלום עצמו לאפשר לו להתפתח ולהבשיל עד להגשמתו: מחשבות על קשיים שונים העלולים להתעורר, ביקורת שאנחנו עלולים לשמוע מאחרים ומעצמנו, פחדים הנובעים מדימוי עצמי נמוך, מאמונות או מתבניות מגבילות - כאלה המונעים מאיתנו להתחבר אל החלום באופן שלם, מלא ומוחלט, להיות בו במלואו, לחוות אותו בכל חושינו, בכל נימי נפשנו. לדעת מהבטן, מהלב, שזה מה שאנחנו רוצים לעצמנו, ואז פשוט לצאת למסע. המסע להגשמת החלום.

"אם אתה יכול לחלום על זה, אתה יכול לעשות את זה"

זהו אחד המשפטים המשמעותיים והמצוטטים ביותר שאמר וולט דיסני, חולם ומגשים גדול, שהצליח להפוך את חלומותיו לאימפריה. מודל דיסני כולל מעבר בין שלוש העמדות שאיתן עבד דיסני: "החולם", "הריאליסט" ו"המבקר".

כאשר נמצאים בכל אחת מהעמדות, נשאלות שאלות המתאימות לעמדה שבה נמצאים.
לדיסני היה חדר מיוחד לכל אחת מהעמדות כדי לאפשר תנועה בין עמדה לעמדה המשנה מצב מנטלי בראשנו.

בעבודה עם מודל דיסני אנחנו מייצרים במרחב שלוש עמדות, שכל אחת מהן מתייחסת לנושא ספציפי, ועמדה נוספת המאפשרת התבוננות מהצד על כל התהליך - עמדת "הצופה".
ההקפדה במהלך התהליך תהיה על שאלת השאלות הנכונות אך ורק בעמדה המתאימה להן, ומעבר ביניהן בהתאם כאשר עולה שאלה הקשורה לעמדה אחרת.

אהבתם?

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים