בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> יצירה ואומנות > עבודה יצירתית בזכוכית - טכניקת פיוזינג

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

יצירה ואומנות

עבודה יצירתית בזכוכית - טכניקת פיוזינג

סטודיו `זגוגיתא` - המקום ליצירה בשרון מציע בית חם לאוהבי הזכוכית ולאלה שבוחרים ללמוד ליצור בזכוכית. אביטל וענת מדריכות את הלומדים והעובדים החופשיים בסטודיו, מעודדות יצירה מקורית והתפתחות בתחום. בנוסף ניתן להזמין בסטודיו פריטים מקוריים וייחודיים, חד פעמיים בעבודת יד. כולם מוזמנים להצטרף לבית החם של הסטודיו לתהליך אישי של יצירה.
המאמר קיבל את הציון: המאמר עבודה יצירתית בזכוכית - טכניקת פיוזינג קיבל את הציון 3.3 כוכבים  נצפה: 1482  |  דורג: 9
דרג מאמר זה
עבודה יצירתית בזכוכית - טכניקת פיוזינג

זהירות שביר – קסם הזכוכית
סטודיו 'זגוגיתא' – המקום ליצירה בזכוכית

כבר לפני אלפי שנים הוקסמו בני האדם (ככל הנראה לחופי הים התיכון באזור צור) מגבישים בורקים שנוצרו בתחתית מדורה, במגע שבין האש לבין החול. בדומה לכמעט כל התגליות האנושיות הגדולות, ככל הנראה גם גילוי היווצרות הזכוכית היה מקרי. מנקודה זו ועד ימינו המשיכו בני האדם לפתח את יצירת חומר זה ואת האפשרויות האינסופיות לשימוש בו. שקוף וגם אטום, קשה וגם רך, מרובה גוונים ורב פנים, חומר הזכוכית הוא חומר מאתגר ליצירה, ממלא את הנפש בסיפוק ומאפשר עיצוב על פי טעם אישי.

באזור השרון, באזור התעשייה ברעננה, נפתח לאחרונה סטודיו חדש וייחודי ליצירה והוראה של טכניקת עבודה בזכוכית הנקראת 'פיוזינג' (התכה). במסגרת טכניקה זו משטחי זכוכית נחתכים לחלקים, מונחים על משטח זכוכית אחיד ולאחר מכן נכנסים לתנור זכוכית לטמפרטורה של כ- 800 מעלות לצורך התכה. את המשטח החדש שנוצר בתהליך ההתכה, פרי עיצוב אישי ויצירתי, ניתן לעצב בשלב שני של שהייה בתנור לגופים תלת ממדיים מגוונים: כלי הגשה ונוי, קערות, מגשים, אגרטלים, מעמדים לנרות ועוד, או לחילופין, להשאיר כמשטח שטוח כשלט לדלת, עיטור למראה, אריח, תמונת קיר וכד'. כך או אחרת, התוצר המתקבל הוא פרי עיצוב, תכנון ויצירה אישיים הממלא את היוצר/ת בסיפוק אישי ומתאים באורח מוחלט למטרה לשמה עוצב.

סטודיו 'זגוגיתא' - המקום ליצירה בזכוכית - מציע בית לאוהבי הזכוכית בכלל ולמבקשים להתמחות בטכניקת הפיוזינג בכלל ובעיצוב בזכוכית. בסטודיו נוצרה אווירה משפחתית, חמה ועוטפת, המעודדת יצירתיות והתנסות חווייתית ומאתגרת בעבודה בזכוכית. הסטודיו מרווח ומאובזר וכולל ספריית ספרי זכוכית עשירה. בסטודיו מתקיימים באורח סדיר קורסים מגוונים, החל משלב מתחילים, שלאחריהם ניתן להמשיך וליצור בסטודיו מתכונת של חוג מתמשך. ישנם קורסים המיועדים גם לבני נוער (החל מגיל 14).

בנוסף לקורסים מלאים ולעבודה שוטפת בסטודיו, נערכות בסטודיו גם סדנאות חד פעמיות להתנסות בעיצוב בזכוכית בטכניקת הפיוזינג. סדנה זו מזמנת שלוש שעות של הנאה ויצירה במהלכן ניתנים הסברים על טכניקה זו ולאחר מכן נחוות טעימה של התנסות מעשית בדמות יצירת כלי. סדנאות אלה ניתן להזמין גם כאירוע חוויתי סגור (לקבוצות של 6-8) לצורך חגיגת יום הולדת, גיבוש חברתי, אירוע למקום עבודה וכד'. לסדנה ניתן להגיע ללא ידע קודם בעבודה בזכוכית. הסדנה (בוקר או ערב) מזמנת למשתתפיה שלוש שעות של התנתקות מחיי היומיום הלחוצים והתנסות בחוויה יצירתית ייחודית, באווירה רגועה ונעימה. הסדנה כוללת טעימה מעולם יצירתי חדש וקסום, היכרות עם חומר הזכוכית, לימוד חיתוך זכוכית באמצעות סכין ייעודית וכן יצירה של כלי בעיצוב אישי.

בנוסף להוראה משמש הסטודיו גם כסדנת עבודה ויצירה לענת ואביטל – הבעלים של סטודיו זגוגיתא והיוצרות בו. לאחר שנים רבות של יצירה בזכוכית הוקם סטודיו זה באהבה גדולה. הקהל המקצועי - אדריכלים, מעצבי פנים, קניינים וכד' - וכן הקהל הפרטי, מוזמנים להגיע לסטודיו על מנת להתרשם מתהליכי העבודה ומדוגמאות הפריטים המוצגים בו. ניתן לעצב במשותף כלים ופריטים שונים – צלחות, קערות, אגרטלים, שולחנות צד, מראות, חלונות, כלים פיסוליים ועוד - בעיצוב פרטני ומדויק העונה לצרכי הלקוחות ולעיצוב הפנים באורח מדויק. כל פריט מיוצר בעיצוב בלעדי ומהווה פריט 'One Off' שאין שני לו. בעולמנו, המבוסס על ייצור סדרתי ותוצרים אחידים מעשה ידי מכונה, ניתנת ההזדמנות לשלב בעיצוב הפנים פריטים וחפצים שהם תוצרי 'Craft' מסורתיים, פרי עבודה ידנית ונגיעה אישית של היוצרות.

אין כמעט דרך להגזים בחשיבות עבודה יצירתית לנפש האדם. ההתנתקות ממלאכת היומיום וממרוץ החיים לטובת רוגע וריכוז כוח היצירה, מהווים 'אי' של שקט שגמולם מתגלם לא רק בתוצרים הפיסיים המתקבלים, אלא גם בשילוב של מילוי מצברי האנרגיה האישיים עם מינון נעים של חברותא. כל אחד ואחת יכולים, אנחנו אומרות, וגם מתכוונות לכך ומוסיפות, כולם יכולים וגם חייבים את זה לעצמם.

בסטודיו 'זגוגיתא' – המקום ליצירה בזכוכית מזומנת היכרות עם עולם הזכוכית, התנסות חווייתית של יצירה ועיצוב בזכוכית והתמחות בטכניקת הפיוזינג. למבקשים רק ליהנות מתוצרי הסטודיו, אנו מציעות עיצוב פרטני, על פי טעם אישי, של מגוון רחב של פריטים, כלים וחפצי נוי, אשר יפארו כל חלל פנים באורח ייחודי.

ענת ואביטל מזמינות אתכם/ן להגיע לסטודיו ולהתאהב בעולם הזכוכית.

סטודיו 'זגוגיתא' – המקום ליצירה בזכוכית
רח' החרושת 19 (קידר סנטר), אזור תעשייה רעננה

אהבתם?

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים