בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> אסטרולוגיה וראיית הנסתר > על מזל טלה החדש, או: מדוע היוזמה הפכה למשנית בחשיבותה ב 2000 השנים האחרונות והמהפכה האינטרנטית/ קרני צור

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

אסטרולוגיה וראיית הנסתר

על מזל טלה החדש, או: מדוע היוזמה הפכה למשנית בחשיבותה ב 2000 השנים האחרונות והמהפכה האינטרנטית/ קרני צור

מזל טלה נחשב לראשון בגלגל המזלות, ואכן בגלגל הקלאסי אותו מציירים במפה של האסטרולוגיה המערבית הוא נחשב למזל הראשון, מבשר האביב ומתחיל שנה אסטרולוגית ב 21.3.
אבל מי שעוכב כאן אחר הדברים ודאי כבר ידוע שהאסטרולוגיה הקלאסית אינה מתארת את מצב הכוכבים בשמיים, ולמעשה מזל טלה אינו המזל הראשון בגלגל המזלות כבר משנת 288 לספירה – שזה המון המון זמן!
המאמר קיבל את הציון: המאמר על מזל טלה החדש, או: מדוע היוזמה הפכה למשנית בחשיבותה ב 2000 השנים האחרונות והמהפכה האינטרנטית/ קרני צור קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 775  |  דורג: 0
דרג מאמר זה
על מזל טלה החדש, או: מדוע היוזמה הפכה למשנית בחשיבותה ב 2000 השנים האחרונות והמהפכה האינטרנטית/ קרני צור

כאשר אנו אומרים "מזל טלה" וחושבים על התכונות הקלאסיות של מזל זה מה שעולה לנגד עינינו הרבה פעמים זה דמות המפקד המסתער, מלא באנרגיה – דמות המתאימה לתדר הנומרולוגי של מספר 1. אנחנו גם רגילים לומר על הטלה שהוא ילדותי ורואה רק את עצמו – כל אלה נובעים גם כן מן המשמעות של מספר 1, המסמל את השלב הראשון בחיים (ובאופן השלילי – ילדותי) או את האדם שמרוכז בעצמו.

אבל כאשר אנו בוחנים את המהות האמיתית של מזל טלה, עכשיו כאשר אנו יודעים שהוא כבר לא מספר 1, אלא מספר 2, ועכשיו כאשר אנו יודעים שלמעשה אין לקשר בכלל בין התדרים הנומרולוגיים לבין קונסטלציות המזלות – כיוון שאלו משנות את מיקומן כל הזמן, מה בעצם נשאר לנו ממזל טלה?

זה גורם לנו להסתכל שוב על מזל טלה ולתהות...

מזל טלה מייצג את האש הפעילה.

מתוך ארבעת האלמנטים, אלמנט האש הוא העלום ביותר. את האדמה אנו חשים ורואים, גם את המים, האוויר מעט יותר קליל אבל גם כאן אנו מבינים פחות או יותר על מה מדובר... כאשר אנו מדברים על האש אנחנו מגיעים לטריטוריה מאוד רוחנית וגבוהה אשר מעט קשה יותר לשים עליה את האצבע.

במיתולוגיות הקדומות האש נחשבה למתנת האלים כאשר הגיע מחוץ לכדור הארץ. משהו בה תמיד שואף למעלה (בבעירתה) ולמעשה היא מסמלת את אנרגיית החיים – כוח עצום ועלום אשר נמצא בבסיס כל דבר חי. ישנם שלושה מזלות אש בגלגל האסטרולוגי: האריה, הקשת והטלה. כל אחד מקושר לסימן אחר – האריה מסמל את האש היציבה, הנטרלית והיכולת לשמר את האש, הקשת מסמל את החיפוש אחר האש (אש במצבה המשתנה וסימנה -) ואילו הטלה מסמל את האש במצבה הפעיל ביותר – היוזמה, אנרגית החיים המתפרצת.

אם מסתכלים על מהלך העידנים האסטרולוגים ניתן לראות כי עיקרון היוזמה ותנועת החיים העזה אשר מייצג הטלה, בא לידי ביטוי בכל עידן בצורה אחרת.

מזל טלה – הכוח היוזם - במהלך העידנים

בעבר – בעידן בו אכן העיקרון היוזם של מזל טלה היה הראשון בגלגל המזלות - היוזם היה צריך להיות number 1, מפקד כריזמטי שפועל לבד, ג'ינגיס חאן כזה או נפוליאון (למרות שכאן אני ממש מפספסת בתקופה, אבל אתם מבינים את הכוונה בודאי...). האש של הטלה מלבה אותו מבפנים, היוזמה וכוח החיים מלהיבים ומניעים אותו כמנוע עצום והוא אינו צריך אף אחד, אלא רק את הלהט הבוער בתוכו על מנת להניע מהלכים קדימה. בתקופה זו, 2000 לפנה"ס ועד תחילת הספירה ראינו את המנהיגים הדגולים, המלכים שהיו גם אלים, גיבורים, יוזמים, לוחמים גדולים. למעשה המנהיג היה ה כ ל. פרעה אשר היה מחזיק האנרגיה המרכזית של ממלכת מצרים ופירוש שמו "הבית הגדול": כלומר המקום בו שכנה אנרגית החיים של מצרים. מלכי ישראל שהיו גם המצביאים וגם המיישמים. מלכי בבל העתיקה אשר החזיקו את מהות ממלכתם. המלך או המנהיג היה גם היוזם העיקרי ובעיקר מחזיק מהותה הרוחנית וכוח החיים של הממלכה כולה. וכמו בשח-מט, מותם של המנהיגים מסמל לעתים קריסתה של ממלכה שלמה – כי מדובר במותה של אנרגית החיים, היוזמה, האש והליבה הפנימית של הממלכה.

מאוחר יותר, ב 2000 השנים האחרונות, היוזמה והאנרגיה הרבה של הטלה הפכו להיות "מספר 2". את התפקיד של המנהיג, של ה"מספר אחד" תפס דווקא איש הדת, בהשפעת מזל דגים בו הדת הפכה לדבר המרכזי ולמספר אחד (ועל כך בהרחבה כאשר אפתח את מזל דגים החדש). ואכן ראינו את השינוי הזה קורה מעל לדפי ההיסטוריה – הדת אשר למעשה שולטת בעולם והמנהיג או היוזם הוא למעשה כלי-עזר, כלי שרת, של המנהיגים הדתיים: לא חסרים סיפורים מאנגליה ומגרמניה על מלכים שהיו צריכים לוותר על כיסאם משום שלא פעלו על פי חוקי הכנסייה, ובזמנים קיצוניים ביותר האינקוויזיציה אשר היתה בעלת הפיקוד האמיתי באירופה ואף המלכים נשפטו על ידיה ופעלו תחת אימתה. כל יוזמה (הטלה) היתה משנית בחשיבותה לעיקרון הדתי ולהנהגה הדתית. וכך ניתן גם לראות כי הרבה אנשים שניסו לעשות מהלכים בשל האש שפעמה בתוכם נעצרו על ידי הדת אשר הפכה לראשונה בחשיבותה. וכמובן מרות הדת האיסלאמית אשר התוותה את הדרך והתנאים למי שלכאורה היו השליטים.

אמנם עכשיו אנחנו כבר בסוף תקופת הדגים ואנחנו כבר יכולים להתחיל לראות את שלטון הדת מתרופף בכמה מקומות עם כניסת מזל דלי אשר מאפשרת הרבה יותר חשיבה מקורית ואינדיבידואליזם, אבל עדיין – בחלקים ניכרים בעולם הדת היא עדיין השליטה המרכזית, וכמובן שיש להסתכל על כל 2000 השנים האחרונות בכדי להבין במה מדובר.

מרתק להתחיל ולראות את השינויים העצומים שחלו במהלך ההיסטוריה בהתאם לתזוזות האסטרולוגיות – לא?


ביטויו של תדר מזל טלה בעידן הדלי
היום – עם המעבר למזל דלי והפיכתו של מזל טלה למזל השלישי בגלגל האסטרולוגי, מזל טלה נכנס למעשה לטריטוריה חדשה עבורו והיוזמה, או דרך ביטויה של אנרגית החיים היוצרת, מקבל צורה אחרת לגמרי.
הטלה נכנס עתה לבית השלישי באסטרולוגיה, ובית זה במפה האסטרולוגית קשור לתקשורת, חשיבה, הרצאה והוראה, וגם לכל הקשור ביצירת קשרים חברתיים. בהיסטוריה הרחוקה יצגה טריטוריה זו את הסוחרים אשר עברו ממקום למקום והעבירו מידע, את מספרי הסיפורים, מאוחר יותר יצגה טריטוריה זו את הדואר והטלגרף... טריטוריה זו מחוברת מאוד כיום לכל עולם המחשבים, הרשתות החברתיות ומעבר המידע באמצעות האינטרנט.
לא סתם המהפיכה החברתית של השנה הקודמת החלה דרך הפייסבוק – נראה כי היוזמים האמיתיים של עידן הדלי הם אלה שמשתמשים בכישורים התקשורתיים והכישורים החברתיים – הקשורים כל כך לבית השלישי באסטרולוגיה.
התנועה של מזל טלה אל המקום השלישי בעידן הדלי, לפני שנדבר על משמעות האישית של בני מזל טלה, חשוב שנראה שהיא עומדת לעשות שינויים היסטוריים, שאת ניצניהם אנחנו כבר מתחילים לראות:
בעידן הטלה נראה כי יוזמה וכוח חיים יהפכו למנת חלקם של קבוצות חברים אשר יפעלו במשותף (לעומת יחידים בעידן הרחוק). נראה שהיוזמה וכוח החיים יתבטאו בעיקר על ידי מעבר מידע, על ידי מילים, תקשורת וחשיבה. ובעיקר בעיקר נראה כי על מנת לקדם יוזמות רציניות יהיה צורך בקבוצה של אנשים, ולא סתם אנשים – חברים. כל מה שקור לתקשורת עומד להיות מאוד סוער ומלהיב בעידן הקרוב, וכל מה שיגיע מקבוצות של חברים – יהיה לו הרבה מאוד כוח.
את התסיסה ברמה האנרגטית של כל נושא החשיבה, העברת המידע והרשתות החברתיות אנחנו כבר יכולים להרגיש. ממש אפשר לחוש באש הפעילה אשר נכנסה אל כל התחום הזה ויוצרת שם את התנועה החיה מאוד של היוזמה, החידוש וההנעה קדימה. (השפעת עיקרון האש הפעילה – הטלה – על תחום התקשורת). ואני מקווה שאני לא צריכה כאן לפרט אבל רק צריך לראות את עליית הפייסבוק, השדרוגים התמידיים של אמצעי התקשורת וכוחם הגדול של התקשורת והשיווק כיום.


על בני מזל טלה בעידן הנוכחי
ראשית חשוב לזכור שמרבית בני מזל טלה בעידן הנוכחי הם טלה 2, תחת השפעת עידן הדגים. ולכן למרות שליבה של אש פעילה מפעמת בתוכם - נושאי היוזמה והאנרגטיות אצלם באים לא יוצאים בספונטיות והם אינם אוהבים להיות מפקדים. האנרגיה שלהם באה לידי ביטוי בדרך יותר ביתית, סולידית ויציבה והם יאהבו ליזום אם יש מאחוריהם גב מאוד יציב. תחת השפעת בית 2 בו נמצא מזל טלה ב 2000 השנים האחרונות הרבה מהם יהיו יזמים עיסקיים או שיבטאו את אנרגית החיים שלהם על ידי הגוף והחושים (כל אלה קשורים לבית 2 האסטרולוגי – בית הרכוש והכספים המסמל גם את הגוף הפיזי). בבני מזל טלה של העידן הנוכחי נמצא שילוב מעניין של יוזמה עם סולידיות.

עם המעבר למזל דלי יתכן שחלק מן הטלאים החדשים כבר נולדים עם כישורים חברתיים יוצאי דופן ולמעשה תפקידם של הטלאים בזמן הזה הוא להתחיל לתת ביטוי יותר שופע וקליל לאנרגית החיים שבתוכם ולהתחיל להניע יוזמות של קבוצות.

קונסטלציה: מזל טלה

תאריכי לידה: בין 13.4 – 13.5 בקירוב – בתאריכי המעטפת יש לבדוק על פי מפה מדויקת כי באסטרולוגיה החדשה שינויים תמידיים.

סמל מקושר: הטלה

אלמנט: אש

מצב: פעיל

מספר: 2 בעידן הנוכחי, מתחלף ל 3 בעידן הדלי.

אתגר רוחני: למצוא מחדש את אנרגית החיים הפעילה המפעמת בתוכי.

משימה בעידן הדלי: להניע יוזמות חברתיות על ידי אנרגית, התלהבות וכוח חיים.

********


המכון לאסטרולוגיה הוליסטית בשיטת קרני צור מציע יעוץ אסטרולוגי מקיף בכל תחומי החיים, לימודי אסטרולוגיה בכל הרמות, מפגשים מיוחדים ואת ההרצאה המרתקת "האסטרולוגיה החדשה" לאירגונים, ישובים/קיבוצים ולחוגי בית. המכון לאסטרולוגיה הוליסטית הוא הראשון בארץ להציע מפות אסטרולוגיות אישיות ותחזית על פי גלגל המזלות המעודכן. 04-6619158
אתר: z-astrology, פייסבוק: holisticastrology
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור אסטרולוגיה וראיית הנסתר

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים