בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> אסטרולוגיה וראיית הנסתר > הנערה והשיבולת - מחזירים את הברק לבתולה (חלק א`) / קרני צור

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

אסטרולוגיה וראיית הנסתר

הנערה והשיבולת - מחזירים את הברק לבתולה (חלק א`) / קרני צור

פירוש השם המקורי של מזל בתולה אמור להיות "הנערה". הדגש אצל אותה נערה לא היה מעולם אמור להיות הסטאטוס המיני שלה. מה שמשנה הוא שהיא נערה שיצאה עתה משלב הילדות והגיעה לבשלות. כולה שופעת ומלאת חיים. הסמל המקושר למזל בתולה הוא שיבולת, בשלה ומוכנה לקציר גם היא.
המאמר קיבל את הציון: המאמר  הנערה והשיבולת - מחזירים את הברק לבתולה (חלק א`) / קרני צור קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 924  |  דורג: 0
דרג מאמר זה
 הנערה והשיבולת - מחזירים את הברק לבתולה (חלק א`) / קרני צור

השיבולת היא סמל משמעותי ביותר. למעשה כאשר מסתכלים בקונסטלציה של מזל בתולה בשמיים רואים כי יש בה הרבה מאוד כוכבים, אך הם בהירים ביותר, ואילו כוכב אחד הוא בוהק, גדול ובולט במיוחד. זהו כוכב ספיקה. בתיאור של הנערה בתוך הקונסטלציה ספיקה נחשב לקצה של השיבולת אשר מחזיקה הנערה. כקצהו של שרביט קסמים בוהק. בשמיים של היום, עם הזיהום ועם האור הרב, ספיקה הוא כנראה הכוכב היחיד שנצליח לראות מתוך כל הכוכבים הרבים שבקונסטלציית בתולה.

השיבולת מסמלת את הבשלות ואת השפע, וגם מרמזת על זמנים קדומים יותר, בהם מזל בתולה לא היה בסוף הקיץ כפי שאנו רגילים עתה. אני מזכירה כי למעשה ישנה תנועה איטית ביותר של המזלות. תנועה הגורמת לכך שלאט לאט המזלות משנים את מיקומם ביחס לעונות השנה. התנועה אמנם איטית, של אלפי שנים, אבל כדי להתחקות אחר מקורותיה של הבתולה אכן עלינו ללכת אלפי שנים אחורנית...

בזמן בו למזלות ניתן השם היה זמן קדום ביותר, ימי מצרים העתיקה ובבל, זמן מזל בתולה היה זמנו של שיא הקיץ (בתאריכים שכיום מקובל לחשוב על מזל אריה). וזהו הרי הזמן הנכון והמתאים למצוא את החיטה הבשלה. חשוב מאוד לזכור שמשמעותה של החיטה בימי קדם היה רב – והרי עד היום אנחנו מברכים על הלחם מתוך ההבנה כי החיטה מסמלת את הקשר המיוחד שבין האדם והאדמה. האדם זורע את החיטה, משגיח עליה, והאדמה בתמורה מצמיחה את החיטה. לאחר מכן עמלו של האדם לא תם, כי בימי קדם תהליך הפקת הלחם היה תהליך מורכב ביותר – ימים של קציר ואיסוף, שעות של טחינה. שימו לב עד כמה היהדות נותנת דגש עד היום לנושא החיטה: ספירת העומר, הברכה על הלחם, חלה לשבת... בכך למעשה אנו משמרים מסורת קדומה הרבה יותר בה החיטה הייתה מרכיב מרכזי.
וכאשר אנו רוצים להבין עוד לעומק על משמעות השיבולת, הסמל שמקושר למזל בתולה, אנחנו חוזרים אחורנית בזמן לימים בהם הקשר בין האדם והאדמה היה קשר הדוק ובלתי נפרד. העיסוק בחיטה היה עיסוק בולט והוא הלך ובא בעונות שונות: זריעה, השגחה על השדה, הקציר ואיסוף האלומות. הוצאת המוץ מן התבן ואיסוף גרעיני החיטה הטובים על מנת שימשו לטחינת קמח, והקמח יספיק עבור כולם לכל השנה הקרובה...
שדות החיטה היו גם חלק בלתי נפרד מחיי הקהילה. למעשה ביות החיטה מסמל את המהפכה החקלאית, עידן של ישובי קבע ומזון שיתופי, במקום הנדידה אחר המזון וקטיף או איסוף המתאים למשפחה קטנה שהיה בימי הלקטים.
ואם נחזור עוד אחורנית בזמן נגלה דבר מופלא ביותר.

תנועת המזלות אומרת כי למעשה בכל עידן אסטרולוגי (שנמשך 2160 שנה) מזל אחר נמצא כמזל הראשון בגלגל, כלומר נכנס ביום השוויון האביבי שחל ב 21.3, והמשמעות של כך היא שאפשר למצוא את השפעת המזל הזה לאורך כל העידן.
אם נבדוק מתי היה עידן הבתולה נגלה עובדה מעניינת ביותר – עידן מזל הבתולה חל בערך בין השנים 8000-10,000 לפני הספירה. זמן זה הוא בדיוק הזמן של ביות החיטה. מדובר בעידן משמעותי ביותר בו ביות החיטה, הקשר של החיטה ועבודת החיטה החלו. זמן תחילת המהפכה החקלאית אשר אט אט תשנה את פני כל העולם. ולא מדובר רק בסוג שונה של תפריט כמובן – גידול החיטה מביא עימו חיים שיתופיים של קהילה שלא היו מעולם, צבירת כמויות גדולות של חיטה לכל הקהילה הצריכו את הקמת של מבנים ענקיים אשר שימשו כאסמים- מבנים שמאוחר יותר ישמשו כחומות, ארמונות וערים שלמות, הבאת החיטה לאסמים מצריכה את תחילתו של רישום אשר מאוחר יותר יביא להתפתחות הכתב, הצורך לשמור ולהגן על החיטה מביא לכך שהאסמים הוכרזו כקדושים ושומרי החיטה נחשבו לכהני האל (בכדי שאנשים לא יתפרצו לאסמים ויקחו את התכולה) – ואלו מביאים להתפתחותה של דת ומעמד כהנים. גם מאוחר יותר בהיסטוריה נוכל למצוא אלים שונים אשר מייצגים את החיטה והדגן – כמו האל הכנעני דגון.
עידן הבתולה יכול לרמז לנו הרבה מאוד על האופי האמיתי של מזל בתולה. התדר שנכנס אל כדור הארץ דרך מזל בתולה באותם 2160 שנים קדומות הביא עימו את תחילתו של קשר מהודק יותר בין האדם לבין האדמה. האדם שעד אותו הזמן היה אורח על פני כדור הארץ, כמו כל חיה אחרת אשר נעה אחר מים ואחר מזון, היה אמור באותו השלב לעלות מדרגה.

מזל בתולה מקושר לאלמנט האדמה. ומתוך שלושת מזלות האדמה (שור, גדי ובתולה) זהו מזל האדמה שהסימן שלו הוא מינוס, כלומר יש לו את היכולת להכיל ולקלוט, לספוג, לספוח אליו. הסימן המשתנה אליו מקושר מזל הבתולה, מתוך 3 סימנים אפשריים: יציב (נטרלי - מזל שור), פעיל (פלוס - מזל גדי) ומשתנה (מינוס – מזל בתולה).
האבולוציה הטיבעית שהתרחשה באותן שנים רחוקות, בעידן הבתולה, הביאה לכך שהאדם החל ליצור קשר מיוחד עם האדמה, בשונה משאר החיות. האדם החל לשנות את האדמה, והאדמה החלה לשנות את האדם בתהליך הדדי. הביטוי הפיזי הנראה היה דרך ביות הצמחים (ולמעשה גם בעלי החיים בויתו בשנים אלה) ובכלל תפיסה חדשה לגמרי בכל הנוגע לטבע, בו האדם מבין שהוא יכול לשנות את הטבע. אולם מה שבאמת היה אמור לקרות באותה התקופה היה אמור להיות משהו מעט שונה...

בדיוק כפי שהיום, עם הכניסה הקריבה של עידן הדלי, אנחנו רואים את התפתחות האינטרנט והפייסבוק כאמצעי להעברת רעיונות. אולם זה לאו דווקא מה שהטבע התכוון, או מה שהיה אמור לקרות מבחינה אבולוציונית.
הרעיון בעידן הדלי היה אמור להיות העברה של רעיונות ואידיאלים גבוהים, ואולי אם היינו נותנים לאבולוציה לקרות היינו מגלים שאלו יכולים עתה לעבור מאדם לאדם במרחק אלפי קילומטרים דרך היכולות הטבעיות המפותחות של האדם – כמו אינטואיציה, טלפתיה, יכולת "לקלוט" דברים אמיתיים מן האוויר ממש... למעשה כל ההתקדמות הטכנולוגית שואבת את השראתה מן האבולוציה הטבעית שהמין האנושי היה אמור לעבור, אך מצד שני גם מונעת את ההתפתחות הזו – כי אם כל כך קל להעביר מידע דרך הפייסבוק, למה להתאמץ להיות יותר טלפתיים? ואולי שני הדברים יכולים להתרחש במקביל, מי יודע?...
אותו הדבר עם עידן מזל הבתולה.
בעידן מזל הבתולה המין האנושי היה אמור להתפתח לשלב גבוה יותר. ואכן בתקופה זו הייתה קפיצה ענקית בהתפתחות של המין האנושי, אבל אולי לא לכיוון הרצוי...

באותו הזמן האדם היה אמור להבין כי יש קשר הדוק בינו לבין האדמה. ומדבור כאן על שיעור רוחני גבוה ביותר. בני האדם והאדמה אמורים לעבוד בשיתוף פעולה זה עם זו ולהתפתח במשותף.

בעידן הבתולה בו האדם היה אמור להביא את מודעותו הגבוה ובכך לסייע להתפתחותו של כדור הארץ, האדם הבין כי הוא יכול לשנות את האדמה, אך לקחת את זה למקום הפיזי – של שינוי הצמחים ובעלי החיים לטובתו - והרי היום אנחנו מתחילים להבין כי כל אותם צמחים שבייתנו לאו דווקא טובים לנו, וישנה הימנעות עכשיו ממוצרי חיטה ומגלוטן – שהם התוצרים של אותה מהפיכה תעשייתית ובטבע האדם לא היה אמור שהם יהפכו לחלק כל כך נכבד ממזונו. שלא נדבר על בעלי החיים שלא ממש ברור אם היינו צריכים לביית אותם ובכך לשנות את תכונותיהם ואת המאזן האקולוגי הטיבעי...
הקשר בין האדם לאדמה שאמור היה להתרחש בעידן הבתולה היה אמור להיות עדין יותר, גבוה יותר ומחובר יותר, קשר של הדדיות – ולא של ניצול.

כי האדמה היא גוף חי, אשר כמו כל גוף רוצה להתפתח ולגדול. אולם הדרך היחידה שהיא יכולה לעשות זאת היא על ידי כך שבני האדם יתרמו את חלקם ואת מודעותם במסלול התפתחות משותף בו כל בני האדם מתפתחים רוחנית ועל ידי כך כל כדור הארץ עולה אף הוא בדרגה האבולוציונית שלו – הכל בטבע רוצה לצמוח, להתפתח ולגדול, גם כדור הארץ שלנו.
**********
המכון לאסטרולוגיה הוליסטית בשיטת קרני צור מציע יעוץ אסטרולוגי מקיף בכל תחומי החיים, לימודי אסטרולוגיה בכל הרמות, מפגשים מיוחדים ואת ההרצאה המרתקת "האסטרולוגיה החדשה" לאירגונים, ישובים/קיבוצים ולחוגי בית. המכון לאסטרולוגיה הוליסטית הוא הראשון בארץ להציע מפות אסטרולוגיות אישיות ותחזית על פי גלגל המזלות המעודכן. 04-6619158
אתר: z-astrology, פייסבוק: holisticastrology
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור אסטרולוגיה וראיית הנסתר

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים