בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> יחסים זוגיות ומיניות > תקופת החגים לא תמיד ורודה - זוגיות במשבר בגלל החגים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

יחסים זוגיות ומיניות

 • חוג ציור

  חוג ציור
  שמי עתליה, אמנית ומורה לאמנות, ואני מזמינה אתכם, מתחילים ומת...
 • סדנת משחק

  סדנת משחק
  למי שמשתוקק לבטא את עצמו - מחפש מקום להיות, לשחק, להמציא דמ...
 • ציור ורישום בת''א

  ציור ורישום בת''א
  בחודש אפריל ייפתחו 2 סדנאות חדשות בימי רביעי בוקר/ערב בבית ה...
 • מטפל בעיסוי רפואי

  מטפל בעיסוי רפואי
  סובלים מכאבים כרונים? מבעיות בכתף ובגב התחתון? ממוקה הוא מומ...
 • חוג ציור ורישום

  חוג ציור ורישום
  נקודת מגוז בית ספר יחיד מסוגו בארץ ללימודי רישום וציור אקדמי...

תקופת החגים לא תמיד ורודה - זוגיות במשבר בגלל החגים

החגים עצמם לא יוצרים משברים וחיכוכים במשפחה, אלא מחדדים את העובדה שהם קיימים. לעיתים הם מזרזים את פירוק הזוגיות, המתח והלחץ מביאים לא פעם את ההחלטה וההתלבטות. לרבים מאיתנו החגים גורמים לעצבים, מריבות ובדידות. איך נצליח לצלוח אותם בזוגיות ושמחה?
המאמר קיבל את הציון: המאמר תקופת החגים לא תמיד ורודה - זוגיות במשבר בגלל החגים  קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 828  |  דורג: 0
דרג מאמר זה

עבור משפחה שעוברת משבר כלשהו, הרי שהמפגש המשפחתי מעצים את החיכוך, העימות ואת תחושת המשבר עוד יותר. במפגש משפחתי של חגים, כ-ו-ל-ם מגיעים, והחיכוכים של מגע רב-משתתפים כזה הם כמעט בלתי נמנעים, שכן כולם נמצאים ביחד באותו זמן ובאותו מקום
יש לזכור שמדובר באירוע זמני והמפגש יסתיים והחיים יחזרו לשגרתם.
חשוב להגיע למפגשי המשפחה עם מטען גדול של אמפטיה, כבוד וסבלנות, לחשוב טוב טוב לפני שאומרים משהו שאחר כך תצטערו שאמרתם, כדי שלא יהיה מאוחר מכדי "להחזיר" את המילים.

מה קורה לזוגיות בזמן החגים? אנו מגלים שזו ממש לא משימה פשוטה.
המפגשים עם המשפחה המורחבת הינם מתכון מצוין לפגיעה באינטימיות וליצירת מצע נוח למריבות וחיכוכים. ההכנות לחג וההתכנסות המשפחתית הן מתכון בדוק להגברת מתחים שבמהלך השנה אינם מורגשים.
המריבות רדומות קמות לתחייה, בני זוג נגררים לסכסוכים משפחתיים שלא קשורים אליהם ועומס המטלות מגביר את העייפות ומקטין את הסבלנות.
לפעמים האירוח ולינה של בני משפחה בבית פוגעת בפרטיות. בני הזוג מגלים שאין להם אפשרות לשיחה אינטימית שקטה, והמפגשים עם ההורים שלו או שלה משלבים שמחה יחד עם מתיחות .קשה לשמור על הרומנטיקה בעיקר כשעייפים ועוד יותר כשכועסים.

אז איך עוברים את תקופת החגים בלי משברים זוגיים? לפניכם מספר טיפים
* הכינו ביחד רשימת משימות לחג וחלקו ביניכם את התפקידים.
* שלבו קניות עם בילוי בבית קפה או במפגש חברים. * להחליט ביחד על סבב ארוחות. * מצאו דרכים להפחית מתחים צפויים בשיחה רגועה. * נסו להגיע רגועים לארוחות ולהתעלם ממה שעלול להכעיס אתכם.
* הגיעו להסכמה שלא לאפשר לאחרים לסכסך ביניכם. * חשוב להימנע מכל הערה "תמימה" כזו שמקומה וזמנה אינן בפורום המשפחתי ובוודאי לא בחג.
* השתדלו לקבל את מתנות החג בתודה, גם אם הם אינם לטעמכם.
* בחופשת החגים תתכננו זמן משותף לכל המשפחה וזמן נפרד עבורכם. * פנקו אחד את השני, המגע המפנק והבלתי מחייב תורם לחיזוק הזוגיות ושומר על החשק המיני. * צאו ביחד מהבית לחדר כושר או לצעדה. התחושה שומרת על הקירבה הזוגית.

זכרו החגים אינם אירוע ל"סגירת חשבונות" לכן, כמו בכל אירוע בחיים, ההתייחסות שלנו היא עניין של בחירה, ואתם יכולים לבחור ליהנות מהם. זה הזמן לאוורר את היחסים את המשקעים שהצטברו להחליט במשותף לשקם את מערכת הזוגית ולצאת לדרך חדשה


אהבתם?

כתבות נוספות ממדור יחסים זוגיות ומיניות

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים