בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> ריקוד ומחול > איך לבחור מורה לריקוד

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

ריקוד ומחול

איך לבחור מורה לריקוד

אנשים רבים המעוניינים ללמוד לרקוד תוהים ואף טועים בנבכי החיפוש אחר המורה לריקוד, כאשר כל כוונתם ללמוד בצורה המקצועית, המהירה, היעילה, הכייפית והמותאמת ביותר עבורם, ושיהיה להם קל ללמוד לרקוד, כך שבסופו של דבר ישיגו את התוצאה שרצו והיא – לדעת לרקוד.
המאמר קיבל את הציון: המאמר איך לבחור מורה לריקוד קיבל את הציון 4.5 כוכבים  נצפה: 2732  |  דורג: 4
דרג מאמר זה
איך לבחור מורה לריקוד

סוגים שונים של אנשים מחפשים ללמוד לרקוד, כאשר לכל אחד מהם ישנה מטרה אחרת: ישנם זוגות לפני חתונה המעוניינים ללמוד ריקוד חתן כלה וזקוקים לכוריאוגרפיה מותאמת במיוחד לריקוד חתונה. לרוב הם מעוניינים ללמוד בנוסף סגנונות ריקוד שונים ואף זקוקים לעזרה בבחירת שיר מתאים לריקוד לחתונה. ישנם זוגות מכל הגילאים המעוניינים ללמוד בשיעורים פרטיים לריקוד מגוון של סגנונות ריקוד על פי בחירתם. גם יחידים מגיעים ללמודי ריקוד במטרה לשפר את יכולת התנועה שלהם ולהיות מסוגלים לרקוד במסיבות או במועדונים. ילדים החוגגים בר מצווה או בת מצווה מעוניינים אף הם לדעת לרקוד באירוע המיוחד שלהם ואף להכין ריקוד המותאם להם אישית במטרה להפתיע ולרגש את אורחיהם. כמו-כן, במהלך החיים אנשים רבים מגיעים למסקנה כי מספיק לשבת בצד במסיבות, אירועים וחגיגות והם מעוניינים ללמוד בנוסף לסגנונות ריקוד שונים, גם לרקוד פריסטייל (ריקוד חופשי – דיסקו, מזרחי ועוד), במטרה לשפר את הקואורדינציה שלהם, את היכולת התנועתית ובעיקר ללמוד לשחרר את עצמם מעכבות, מבוכה ופחדים בכל הקשור לריקוד כאשר הם מוקפים באנשים באירוע או במסיבה.
אז איך יודעים כיצד לבחור מורה לריקוד? בעזרת מי תוכלו להשיג את המטרה שהצבתם לעצמכם בצורה היעילה, המותאמת והנכונה לכם?
דבר ראשון – תמיד כדאי לשוחח בטלפון עם המורה. אמנם קיימות אופציות להשארת הודעה או לשליחת אימייל, אולם התכתבות אינה הדרך הנכונה במציאת מורה לריקוד. בשיחה מומלץ לשאול את המורה לגבי שנות הניסיון בהוראת הריקוד. כדאי לבחור מורה עם שנות ניסיון רבות בלימוד ריקוד. רבים הסיפורים על זוגות לפני חתונה שלימדה אותם ריקוד מורה לא מנוסה ולא מקצועית מספיק, שבאמצע לימוד ריקוד החתונה שלהם הודיעה להם שהיא לא תוכל ללמד אותם בחודשיים הקרובים כי היא סטודנטית ויש לה מבחנים. ולכן הם נאלצו לחפש באמצע, בשיא הלחץ, מורה לריקוד אחרת שתהיה מוכנה לקבלם וללמד אותם. אז אל תשכחו – ניסיון ומקצועיות הם חשובים ביותר!
כדאי לבדוק אם יש לבית הספר לריקוד אתר מקצועי. רצוי להכנס, לקרוא ולבדוק. אתר מושקע ומקצועי יכול לתת אינדיקציה לגבי הרמה המקצועית של המורה ובית הספר לריקוד. כדאי לקרוא המלצות וכמובן לבדוק המלצות לגבי המורה לפחות בחמש או שש השנים האחרונות. המלצות חמות שניתנו על ידי מי שלמד ריקוד אצל המורה יכולים להוות משוב לגבי העובדה שאנשים נהנו והצליחו ללמוד לרקוד אצל המורה גם בתקופה האחרונה וגם בעבר, מה שמעיד על יציבות ואיכות הלימוד ונותן לכם את היכולת להיות רגועים בבחירה.
כדאי לשאול את המורה לגבי סגנון הלימוד ושיטת הלימוד ולוודא שזה מתאים לכם. כמו-כן, ספרו למורה מה רמת הציפיות שלכם מתהליך לימוד הריקוד ומה אתם מצפים להשיג. איכות הלימוד, יחד עם יחס אישי חם ותומך, ליווי צמוד, הזמינות והנכונות של המורה לקבל אתכם ולתאם איתכם שיעורים ביום ובשעה הנוחים לכם יחד עם חיוך וסבלנות – יעשו את העבודה עבורכם.
למרות הכל יש לזכור שלמורה אין אבקת קסמים לפזר עליכם, ואתם זקוקים לרצון עז ולקבלת החלטה בנושא לימוד הריקוד, אתם זקוקים למוטיביציה, רצינות ונכונות להשקיע ולהתאמן. בסופו של דבר השילוב בין המורה והרצון והמוכנות שלכם הוא המדד להצלחה.

קרן קולן, מנהלת בית הספר לריקודים סלוניים ולטיניים בחיפה - הצעד הנכון.
הכנסו למעבר לפעילות הכותב ותתחילו לרקוד
אהבתם?

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים