בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> מוסיקה > מהו תקליטן

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

מוסיקה

מהו תקליטן

תקליטן - DJ קיצור של DISK JOCKEY, או בעברית תקליטן, דיג`יי, תפקידו לקבוע מהם השירים שיושמעו באירוע מסויים או מסיבה. מקצוע התקליטנות עבר שינוי מאוד משמעותי פעם התפקיד היה להיות DJ עם תקליטים אך היום המקצוע השתכלל מאוד.
המאמר קיבל את הציון: המאמר מהו תקליטן קיבל את הציון 5.0 כוכבים  נצפה: 1221  |  דורג: 5
דרג מאמר זה
מהו תקליטן

תקליטן היא המילה העברית לDJ (דיג'יי) אך לפעמים המונח יותר מתאים לדיג'יי לאירועים, משום שדיג'יי למסיבות ולמועדונים עושים תמיד שימוש במילה DJ ולא במילה תקליטן.
ישנם דיג'יים אשר גם יוצרים מוזיקה אלקטרונית, אם קטעים מקוריים משל עצמם או רמיקסים לשירים קיימים. אך לא כל דיגיי הוא יוצר מוזיקלי ולא כל יוצר מוזיקלי הוא דיגיי.
מקצוע ה-DJ זוכה למעמד מאוד נחשק וההיצע מאוד מאוד רחב, לכן יש לבחור את ה-DJ שמתאים לכם. אם מדובר ב-DJ בעל נסיון כזה או אחר או מבחינת תקציבכם.
נקודה חשובה נוספת היא שישנן התמחויות רבות לתקליטנים. יש תקליטנים המתמחים בסוג מוזיקה מסויים לדוגמא תקליטנים למוזיקה שחורה, תקליטנים למוזיקה אלקטרונית (האוסים טראנסים), ותקליטנים למוזיקה רגילה מיינסטרים.
יש לשים לב שציודו של הדיג'יי משתנה. ישנם תקליטנים אשר משתמשים במיקסר וישנם תקליטנים שמשתמשים במחשב עם קונטרולר. קונטרולר הוא מכשיר ששולט על תוכנת המחשב ונחשב משוכלל יותר משום שברוב הקונטרולרים האפשרויות רבות יותר. ישנם תקליטנים בעלי ציוד שמותאם לקהל יעד מסויים.
משום שהדיג'יי במועדון נמצא בדרך כלל בגובה גבוה מהקהל ועיני הקהל אליו, תחום התקליטנות מאוד פופולרי ומקצוע הדיג'יי נחשב קוסם לרבים. לכן יש לבחור דיגיי שמתאים לכם!
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור מוסיקה

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים