בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> מודעות וצמיחה רוחנית > כסף – מותר שיהיה גם לנו

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

מודעות וצמיחה רוחנית

כסף – מותר שיהיה גם לנו

נושא כאוב, מפחיד, מאתגר ומה לא, אצל כולנו. אני לא חושבת שיכול להימצא מישהו שיאמר שהמילה הזאת לא מרטיטה אותו, לטוב או לרע, בדרך כלל לרע. מה הכסף כמילה עושה לחיינו, איך אנחנו מתנהלים אתו ובלעדיו.
המאמר קיבל את הציון: המאמר כסף – מותר שיהיה גם לנו קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 1005  |  דורג: 0
דרג מאמר זה
כסף – מותר שיהיה גם לנו

קודם כל חשוב להבין שכסף זו אנרגיה. אנרגיה שמגיע לנו שתהיה לנו. האנרגיה הזו מופיע בצורת מטבע או שטר, עשויה מאטומים המאפשרים לנו ללכת אתה לחנות, לקנות אתה מוצרים ולחיות ורצוי שתאפשר לנו קצת יותר מ-לחיות.
רצוי שתהיה לנו האנרגיה הזאת וכמה שיותר. על זה בוודאי כולם מסכימים איתי.
כשהיינו ילדים כבר שמענו את המילה "כסף". ההורים אמרו "אין לנו כסף, זה עולה הרבה כסף ואין לנו" ועוד. אחר כך הנחלנו את המשפטים האלו גם לילדינו.
חלק מאתנו, הרוב, שמעו שהכסף הינו מקור כל הרע. שכסף יש רק לגנבים, או אלה שההורים שלהם היו עשירים או הדוד באמריקה הוריש להם, אולי סבתא. שבעבודה קשה לא ניתן להיות עשירים...
אצל רובינו המילה הזאת מעוררת מצוקה, חרדה, סטרס ועוד. למה? מפני שזה סיפור חיינו, זה מה שהורינו חשבו, זה מה שהורינו הנחילו לנו. המשפט "כסף הולך לכסף" מוכר לכם? אבל, זה לא משנה מה הנחילו לנו, מה אנחנו הנחלנו לילדינו, מה שחשוב זה לדעת שמי שהוריו היו עניים זה לא אומר בהכרח שהוא יהיה עני.... אנחנו יכולים להצליח, יכולים להתנהל נכון, יכולים שיהיה לנו ורצוי מאד שיהיה לנו כדי שנוכל לחיות טוב, ברוגע ובשקט נפשי, כדי שנוכל לחיות בכבוד.
כסף לא יורד מהשמיים ואכן אינו צומח על העצים. אפילו באוניברסיטה לא מלמדים אותנו להתנהל עם כסף, כמו שלא מלמדים אותנו איך להיות הורים, עם כסף צריך לדעת להתנהל ואולי אנחנו לא ממש יודעים ולא ממש מוכשרים להתנהל אתו, אז, חשוב מאד להתייעץ עם המומחים.
וכאן מגיע המשפט – "אין לי כסף". "אין לי כסף ללכת ליועץ כלכלי, אין לי כסף ללכת לסדנה שמלמדת", וכו'. טוב, אז אם אין, אז אין, אז לעולם לא תדעו, כי, אם תלכו להתייעץ עם מישהו שכל החיים לא היה לו, מן הסתם לא יהיו לו טיפים לתת לכם. אם תלכו להתייעץ למישהו שלא ממש הצליח אז מן הסתם לא למדתם כלום. עדיף ללכת למישהו שמגיע לו הכסף הזה (כמו שיגיע גם לכם בעתיד), תחסכו במקום אחר ותפרגנו לעצמכם את מקור הידע הזה.
ושוב כמובן אני מדבר מניסיון. שנים רבות חייתי בחרדת עוני. מתברר שאני לא היחידה. מתברר שיש המונים כמוני. כן – המונים. כולנו מפחדים לדבר, מפחדים לעורר את המפלצת הזאת, אבל, המפלצת הזאת היא בתוכנו, היא הסיפור הפנימי שלנו והיא כל כך מפחידה שאנחנו מפחדים להתמודד, מעדיפים להתכנס, להישאר ה"אנשים הקטנים" ולשרוד. לשרוד. לעבוד באותו מקום עבודה שנים רבות, לפחד להעז, לפחד לבקש שיעלו לנו את השכר פן יפטרו אותנו, לומר תודה לאל שיש לנו עבודה שמאפשרת לנו להביא כסף הביתה, פשוט לשרוד את היום יום. מילה קשה המילה הזאת. למה שרק נשרוד? גם אם אנחנו מאמינים בגלגולים וגם אם לא, למה שבחיים האלו לא נחיה בטוב, בשפע, בהגשמה בכייף. למה אנחנו צריכים לשרוד. למה אנחנו צריכים להנחיל את המונח הזה לילדינו. למה לעיתים מי שיש לו לא יודע איך לשמור על מה שיש לו, מי שזוכה בלוטו מאבד כל כך מהר את זכייתו, מבזבז, מדוע מי שאין לו לא ידע כיצד לגרום לכך שיהיה לו? זה מפני שהוא לא פנה למומחה.
הרבה שאלות וכן, יש תשובות. באמת תשובות פשוטות, אני קיבלתי אותם ממש בקלות כשהחלטתי לצאת מהאגו, להפסיק לרחם על עצמי, להבין שזה שאני עובדת בשלוש עבודות ביום והמינוס לא זז סימן שמשהו בהתנהלות שלי היום יומית לא נכון, לחקור ואז לבחור. לבחור להישאר במינוס ולא לקטר, או לבחור לצאת ממנו וללמוד איך לצאת ממנו מהמומחים. ותאמינו לי זה ממש לא עניין של כסף. מומחה שווה את כל הכסף שבעולם. כדאי להשקיע בכם בסופו של דבר, לא בו.
לא תאמינו – אפשר לעשות כסף ועוד מדברים שאנחנו אוהבים. ליהנות מהעשייה, ליהנות מההגשמה וגם לעשות כסף, כי מותר לנו להרוויח בעד הדברים שאנו טובים בהם.
כסף אינו בושה. כסף הוא תמורה לערך שאנו נותנים ורצוי מאד שערכנו יהיה גבוה עד כמה שאפשר. ישמחו לתת לכם את הכסף בתמורה לערך המדהים הזה, מפני שהערך שאתם תתנו הוא כערך המומחה שאליו תפנו עכשיו כדי לצאת מהפלונטר שיצרתם לעצמכם ולכל אדם ישנו ערך, בכל אדם יש את הייחודיות שבו.
אז מה אם אמרו לכם דברים על כסף, זה בכלל לא חשוב. חשוב מה תעשו עם המצב הזה. האם תשבו ותרחמו על עצמכם. האם תשבו ותתפללו לאלוהים שיושיע אתכם. האם תגזרו על עצמכם ועל היקרים לכם איכות חיים כבויה או תפעלו. כשתפעלו יפקחו עינכם ואתם תראו כמה מטופשים היינו שנים כה רבות, כמה לא הבנו דברים בסיסיים כל כך הרבה שנים ואם היינו יודעים איך היינו מתנהלים אחרת, איך היינו היום במקום אחר, אבל נתנחם בעובדה שעכשיו אנחנו יודעים ושיש עוד מה לעשות, כי תמיד יש עוד מה לעשות.
אל תשכחו שאתם מהווים דוגמא לסובבים אתכם. צריך לפעול בשטח ולא רק לדבר. אז נכון שלא יהיו לנו אולי המיליונים שהיו אמורים להיות לנו אם היינו חכמים יותר כשהיינו צעירים, אבל נוכל להזדקן בכבוד וגם ילדינו יוכלו לחיות טוב יותר ויעריכו אותנו יותר.
אז, פנו למומחה עכשיו ואם אתם לא יודעים על מה אני מדברת הקישו באינטרנט: כסף, אוצר, תקציב משפחתי ותקבלו תוצאות ואם בכל זאת יש לכם שאלה פנו אלי, אשמח לענות, כי, אני פניתי למומחים, אני כבר במקום אחר. עכשיו!
אהבתם?

תגובות (לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות)

  • 1
    כל הכבוד
    וואלה כמה שאת צודקת כל הכבוד לך מורידה הכובע בפנייך כל מילה עם אמת והרבה כח. חנה
    חנה שרון   (22.4.2012)
בניית אתרים