בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> מודעות וצמיחה רוחנית > סו-הא ידע שמשנה חיים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

מודעות וצמיחה רוחנית

סו-הא ידע שמשנה חיים

סו – הא משמעותה "אומנות הנוכחות". מקורה במנזרים בטיבט, ועד היום מתורגלת ע"י הנזירים על מנת להיכנס למצב תודעה גבוה. אם כן נשאלת השאלה מה הקשר בין הגעה למצב תודעה גבוה לחיינו בעולם המערבי?
המאמר קיבל את הציון: המאמר סו-הא ידע שמשנה חיים קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 1039  |  דורג: 0
דרג מאמר זה
סו-הא ידע שמשנה חיים

מצב תודעה גבוה פותח דלת ליכולות ותפקודים הקיימים בנו אך אינם באים לידי מימוש. פעולה ממצב תודעה גבוה מפיקה חיים מלאים, יעילים ומכוונים יותר ומשחרר את חיינו מסבל מיותר.

הדתות הגדולות ושיטות כגון יוגה, מדיטציה ואחרות מזכירות את רעיון התודעה הגבוהה וסגולותיה, אך מה שנסתר מאתנו הוא שהידע מחולק לשני חלקים: הראשון- התיאוריה והשני- היישום. בתקופה זו אנו חשופים ואף מוצפים בחלק התיאורטי אשר מוכרז מכל פינה, אך החלק השני, היישום אינו נגיש לרוב ונשאר במצב כמוס לקומץ ברי מזל, בלעדיו לא ניתן ליישם את הרעיונות והאפשרויות שמוצעות לנו!
אומנות הסו-הא משלבת את התאוריה והמעשי ומאפשרת ליישם ואף להגיע לרמות תודעה אלה, וזאת באמצעות תרגול מדוייק וידע מעמיק.

מהי תודעה? קיימות ארבע רמות של תודעה
רמה אחת - שינה.
רמה שתיים - ערות.
בשתי רמות אילו,שינה וערות אנו נמצאים רוב חיינו. הן רמות התודעה הנמוכות.
רמה שלישית – זכירה עצמית
רמת התודעה הרביעית – הארה.

אם כן, ברמה אחת ושתיים אנו נמצאים רוב הזמן והשפעתן על חיינו מרובה. את ביטוין ניתן לראות ,כאשר אנו ישנים-אנו חולמים וחווים עולמות דמיונים.לאדם החולם אין את ה"מרחק הנכון" להבין שזוהי אינה המציאות,וכל החויות הינן ,אלא רק חלום,זהו הביטוי של רמת התודעה הראשונה.
ברמת התודעה השניה,ערות,אין ביכולתנו לעצור את שטף מחשבותינו,להשתלט על דמיוננו,רגשותינו ותשומת לבנו. אנו מעבירים את רוב חיינו בציפייה לדברים לא נעימים, אפשריים ובלתי אפשריים, במצבי רוח רעים, חיפזון מיותר, עצבנות, דמיון, רוגז, מתח שרירים, פטפוט תמידי ועוד. במצב תודעה זה אנו בתגובה לכל סיטואציה בחיינו. תגובה ללא בחירה מלאה, וכך מוצאים את עצמינו בתנודות של מצבי רוח, הליכה במעגלים חזרתיים, איבוד המיקוד והתשה.
על מנת לעשות את קפיצת המדרגה ולעבור לרמות התודעה הגבוהות לא מספיק להיות "טוב" לא מספיק לעשות "מעשים טובים". ברמה שלוש – רמת הזכירה העצמית וברמה ארבע – הארה, נדרש ידע אמיתי ברמת התיאוריה והיישום, עבודה ותרגול על בסיס יומי.
האם התרגול מתאים לכל אחד? התשובה היא לא. ניתן לומר שעל מנת לגשת לתרגול זה ברצינות, על המתרגל להיות מאוכזב: ראשית מעצמו, כלומר מכוחותיו ושנית מכל הדרכים שניסה. משמע, ההבנה שהדרכים אשר פעל בהן עד היום אינן מובילות אותו למעוז חפצו שהוא מקום של שקט, מימוש עוצמה ואושר, אשר מהווים ביטוי לרמות התודעה השלישית והרביעית
אהבתם?

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים