בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> ספורט וכושר > הרגלי מים בואו לקרוא !

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

ספורט וכושר

הרגלי מים בואו לקרוא !

בית הספר לשחייה "סגנון" מציג:
תשובה לכל שאלה, בנוגע לשחייה ופעילות מים
והפעם:

הרגלי מים , כדאי?

מורן מימון,מאמנת שחייה,מדריכת שחייה, מורה מוסמכת ומנוסה לשחייה, מבית הספר לשחייה "סגנון"
עונה על שאלותיכם:

המאמר קיבל את הציון: המאמר הרגלי מים בואו לקרוא ! קיבל את הציון 5.0 כוכבים  נצפה: 1272  |  דורג: 7
דרג מאמר זה
הרגלי מים בואו לקרוא !

הרגלי מים

שחייה
היא פעילות ספורט, תנועתית אשר מומלצת לכל הגילאים, אך את יתרונותיה האמיתיים של השחייה ניתן לראות במיוחד כשמתחילים בפעילות מגיל צעיר, החל מהתגברות על פחד במים דרך פיתוח מיומנויות חברתיות ועד תועלות גופניות שלא נראות בענפי ספורט אחרים. הגיל המומלץ להתחיל לעבוד על תנועות לכיון של שחייה הוא שלוש כאשר בשיעורים אלו מלמדים שחייה אשר מתבססת על תנועות טבעיות של הילד רגליים חתירה ידיים חזה- לא בדיוק שחייה ממש.

למה זה כדאי ולמי זה מתאים ?

התגברות על הפחד ממים- ילדים שלומדים שחייה מגיל צעיר ,נחשפים לפעילות במים מגיל צעיר מתגברים מהר יותר על הפחד ממים, הקיים אצל כל אדם. עצם ההתגברות על הפחד מחזקת את בטחונו העצמי של הילד ומקנה לו עצמאות במים ומחוצה להם, בהתנהלות האישית היומיומית. הילד נהייה מודע ליכולותיו להתגבר על פחדים אחרים. תוך כדי משחקים ,הנאה , כייף לומדים הקטנים להכיר את העולם ומבלי שישימו לב הם כבר שוחים ומתגברים על המון פחדים. ( לא כל מדריך יכול ויודע לעבוד עם ילדים על הפחד ממים ! )
הפעילות מומלצת גם למי שאינו פוחד, אלא מומלצת בהחלט גם למי שעדיין אינו מוכן לשלב לימוד השחייה ממש ,( קשור ביכולת של הילד להתרכז בשיעור ,אולי הילד בן 6 אך בשלותו הינה של ילד בן 4.5) מוצא בהרגלי מים הכנה מצוינת לשלב הבא, לימוד השחיה. כל זאת מכיון שבחוג זה לומדים הילדים הרגלים בסיסיים של התנהגות במים, להכניס את הראש למים , לעצור את הנשימה במים , לצוף , לצלול , להביא חפצים מהרצפה , לקפוץ למים והמצטיינים שבהם אף להתקדם למרחק קצר במים ללא מצופים. ואז יוכלו בתום הקורס להמשיך מיד לשלב הבא, ללימוד שחייה
המטרות העיקריות בשלב זה : הקניית הרגלים בסיסיים של התנהגות במים- הכנה לקראת שלב לימוד השחייה , התמודדות עם פחדים , חיזוק חגורת כתפיים וטיפוח היציבה לקראת שחיית חזה מלאה וכן ישיבה וכתיבה ממושכת בבית הספר.


סגנון - לימוד שחייה בפתח תקווה,בסגנון
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור ספורט וכושר

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים