בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> מודעות וצמיחה רוחנית > לא לפחד כלל? – לפחד? כלל לא.

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

מודעות וצמיחה רוחנית

לא לפחד כלל? – לפחד? כלל לא.

למילים יש המון כוח, זאת כבר ציינתי במאמרים קודמים שלי, יש מילה אחת שכדאי פשוט להימנע ממנה ובטח בתחילת המשפט, יש בה המון אנרגיות שליליות ולהתחיל משפט בלעדיה או בשילוב אחר שלה. והפחד, טוב, עליו יש מה לכתוב.
המאמר קיבל את הציון: המאמר לא לפחד כלל? – לפחד? כלל לא. קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 1040  |  דורג: 0
דרג מאמר זה
לא לפחד כלל? – לפחד? כלל לא.

נתחיל עם המילה הזאת "לא", מילה הנובעת משלילה, מהתנגדות. בסך הכל מילה בעלת שתי אותיות ועם כל כך הרבה עוצמה. אחד המילים הראשונות של הילד הפעוט, ואחד המילים הנפוצות ביותר בשפתנו, שפת המבוגרים. אז, נתתי דוגמא בכותרת, איך אפשר להגיד אחרת. נכון שיש את ה"לא" אבל הוא בסוף המשפט וככזה הוא נותן נופך אחר למשפט.
אני מוצאת את עצמי פעמים רבות מתנגדת עוד לפני שבכלל שהצד הדובר סיים להעלות את דבריו ואז אני אומרת לעצמי "וואוו, ממה נבהלתי, למה מראש התנגדתי". הצרוף השכיח ביותר הוא "לא, אבל..." – שלילה והצטדקות. זה הכל כך הרבה מעיד על עצמנו, על התייחסותנו לצד הדובר, העל הפחדים שלנו. צריך לעשות כמה דברים מאד פשוטים:
1. להקשיב עד הסוף, גם אם נורא רוצים להתפרץ. להקשיב זה אומר לא רק לשמוע.
2. לעצור 3 שניות לפני התגובה, להטמיע קודם את התחושות המתעוררות.
3. לגייס את כל הרגשות האמפתיים והאוהבים כלפי הדובר.
4. להרכיב משפטים בחשיבה תחילה, כמה שפחות להשתמש במילה "לא" ואם להשתמש אז במבנה אחר במשפט (למשל בהרכבת המשפט הזה רציתי כמה פעמים להשתמש במילה "לא" באופן שגוי ושיניתי תוך כדי כתיבה).
לא תאמינו איזה שינוי זה מחולל! פשוט לא יאומן, שינוי בנו ראשית ואחר כך באנרגיות המופנות לדובר ולהתייחסות ככלל לנושא.
וממה אנחנו בעצם פוחדים? אנחנו פוחדים מהמון דברים, במיוחד מדברים שאנחנו נמצאים לגביהם בחוסר וודאות, דברים חדשים, דברים שאנו פוחדים מהם גם כשלא ידועה לנו ממש הסיבה. אז קודם כל אנחנו נגיד לפחד שלום ולא להתראות, אבל זה לא מספיק לומר, צריך לפעול, ולפעול, ולפעול וגם אם נכשלים, להמשיך לנסות. פחד בסוף התהליך מעצים, ההתגברות וההתמודדות עם הפחד עושה את השינוי, התהליך מבגר אותנו, מחשל אותנו, כמו גם כישלון. אם לא נכשל איך נדע מה טוב או לא טוב עבורנו, אם לא נפחד ולא נעמוד מול הפחד, כיצד נדע להתמודד?
כשאנחנו פוחדים "להיכנס למים" מתחילים ללכת ואז חוזרים שלושה צעדים אחורה, כשאנחנו פוחדים להתמודד עם משרה חדשה, ראיון, להתחיל חיים חדשים בלי בן זוגנו, לנסוע לבד לאיזה שהוא מקום, דווקא הדברים המפחידים הם הדברים המקדמים. עשו אותם! עשו אפילו כל יום צעד לעבר פחד מסוים, אם תוכלו להתמודד עם פחד אחד ואפילו קטן כל יום זה בכלל מעולה, זה כמו לעלות במדרגות, קטנות, גדולות, לא משנה, אבל לעלות. אם נסוגים, יורדים במדרגות והפחד רק מתעצם, זה כמו לראות את הפסגה הייחודית שלנו מתרחקת.
אם תלמדו אתם להתמודד עם הפחד תהוו דוגמא ומופת לילדיכם, הם גם ילמדו לא לברוח ממציאויות שונות, לא לפחד ולברוח מלהתמודד, הם יתמודדו, הם "יגדלו" וידעו שהם יכולים לכבוש ולרכוש את כל מה שירצו, הרי אנחנו כהורים מהווים מודל לחיקוי, האם היינו רוצים שילדינו יפחדו לעשות דברים? יפחדו מכישלונות?
גם היום קיים בין הפחד מדברים רבים, גם היום אני עושה צעדים אחורנית כשאני נתקלת בקושי או בפחד, אבל אני מודעת ואין בכלל מה להשוות בין הפחדים שלי בעבר להיום. אני יודעת היום שכל דבר אוכל לעשות! כל דבר אתם תוכלו לעשות! אין דבר שהוא גדול ממכם, אם באמת תרצו, תוכלו לעשותו. הכי קל להשתמש בכל מיני תירוצים כדי להימנע, אבל מה בעצם עשיתי בעולם הזה, תרמתי לעולם הזה, מה הערך שהוספתי לעולם הזה אם אמרתי להמון דברים שמאד רציתי לעשות ולהגשים – "לא".
הפסיקו להגיד "לא". הפסיקו לפחד. התחילו להגשים, התחילו לפרגן לעצמכם להיות מאושרים. היום. כי המחר הוא מחר וגם מחר תגידו כן. בהצלחה!
אהבתם?

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים