בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> מודעות וצמיחה רוחנית > היפנוזה, היפנו-תרפיה ודמיון מודרך השלישיה המנצחת

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

מודעות וצמיחה רוחנית

היפנוזה, היפנו-תרפיה ודמיון מודרך השלישיה המנצחת

מאמר שמסביר את הדומה והשונה בשלשת שיטות הטיפול היעילות והמופלאות הללו:
היפנוזה, היפנו-תרפיה ודמיון מודרך.
הקורא יוכל להבין את התועלות בשיטות הטיפול וישתחרר מאמונות קודמות ומהשפעה של המדיה בנושאים קסומים שאינם מיסטיים כמו היפנוזה, דמיון מודרך והיפנו-תרפיה.
המאמר קיבל את הציון: המאמר היפנוזה, היפנו-תרפיה ודמיון מודרך השלישיה המנצחת קיבל את הציון 5.0 כוכבים  נצפה: 2745  |  דורג: 1
דרג מאמר זה
היפנוזה, היפנו-תרפיה ודמיון מודרך השלישיה המנצחת

היפנוזה, היפנו-תרפיה, ודמיון מודרך - השלישיה המנצחת
היפנוזה מהי?
היפנוזה היא מצב מודעות טבעי, בריא ובטוח לחלוטין שקיים בכל אדם.
זהו תהליך של "נים ולא נים" – חלימה בהקיץ.
במצב היפנוטי המוח נמצא ב"גלי אלפא" (רגיעה) ויחד עם זאת מודע לחלוטין לכל מה שמתרחש בסביבה. הגוף רגוע והחושים חדים ורגישים מאד.
דמיון מודרך מהו?
"דמיון מודרך הוא מצב שבו הנפש חושבת בתמונות" ד"ר ג'ראלד אפשטיין פסיכיאטר אמריקאי
"יצירה
מודעת ורצונית של רשמים חושיים מנטליים לצורך שינוי העצמי"
פטריק פאנינג בספרו : "דמיון מודרך לצורך שינוי"
היפנוזה, היפנו-תרפיה ודמיון מודרך ומה שביניהם?
היפנוזה ודמיון מודרך הינם מצבים מולדים ויכולות טבעיות שקיימות בכל בני האדם. השימוש בשניים נקרא היפנו-תרפיה או טיפול בהיפנוזה.
היפנוזה - מצב טבעי של חלימה בהקיץ שקיים בכולם ומאפשר למוח לרגוע, לזכור, לחוות ולטייל מעבר להגיון, זמן ומקום.
דמיון מודרך הינה מתנה מולדת וכלי יצירה שאיתה ניתן ליצור מציאות.
הדמיון חסר גבולות ומכיל אינסוף אפשרויות.
מצב היפנוטי הינו מצב טבעי- פסיבי שקיים בכולם ומתרחש בצורה אוטומטית ובלתי מודעת. בצורה מודעת ניתן לבחור וליצור את הנסיבות שמאפשרות כניסה למצב היפנוטי רצוי.
דמיון מודרך הוא תהליך של שימוש במתנה מולדת תוך כדי יצירת מציאות שונה בתמונות. בדרך כלל בתהליך של ההדמיה נעזרים בגורם חיצוני, מוסיקה רוגעת, מטפל, מנחה, קלטת שמע וכדומה.
בהיפנוזה אדם נכנס לתוך עצמו מתוך החלטה או באופן טבעי לחלוטין. חשוב להבין שכל היפנוזה היא היפנוזה עצמית. היפנוזה היא כלי מצוין ליצירת שינוי. שינוי מתרחש כשהתודעה משתנה וזו משתנה על ידי הבנה, רכישת ידע חדש, וחיבור לאוצרות הטמונים בתת המודע. תרגול נכון של התהליך וההתמדה בדרך מניבים פירות נפלאים הרבה מעבר להגיון ולמשוער.
שני המצבים דומים מאד וכמעט זהים אלא שניתן להשתמש בהיפנוזה ככלי לתרפיה- טיפול. התהליך נקרא היפנו-תרפיה וזוהי שיטת טיפול שמאפשרת ליצור שינויים משמעותיים לאורך זמן בכל שטחי החיים בעזרת כוחו של התת מודע.
דמיון מודרך הוא תהליך נעים, מרגיע, מפתח, אך אינו גורם בהכרח לשינויים משמעותיים בחיי אדם. זהו כלי יצירה שמחייב יוצר ומטרה ליצור. היפנוזה לעומתו פשוט מתקיימת בצורה טבעית ובלתי מודעת ויחד עם זאת מאפשרת שינוי מודע של מציאות רצוייה.

הדמיון הוא המפתח להצלחת התהליך ההיפנוטי והכניסה אליו. ככל שהיכולת לדמיין גדולה יותר כך התהליך ההיפנוטי אפקטיבי ומשמעותי יותר. מטופלים שרמת האינטליגנציה והיכולת שלהם לדמיין גבוהה יפיקו אינסוף תועלות מדרך טיפול זאת שמשלבת היפנוזה ודמיון מודרך.
היפנוזה ודמיון מודרך הינם כלים חיוביים נפלאים ליצירת מציאות חיובית חדשה שמאפשרת שינויים לאורך החיים.
בארצות הברית כמעט בכל בית חולים שמכבד את עצמו קיימת מחלקה להיפנו-תרפיה לצד מחלקה אונקולוגית. הרפואה המתקדמת לצידו של הרופא הפנימי שקיים במטופל, יוצרים קרקע פורייה יותר להחלמה.

מתי אדם נמצא בהיפנוזה?
אדם נמצא בהיפנוזה עצמית – מצב של טראנס- לפחות 4 שעות ביום לדוגמא:
בנהיגה, ( אין מודעות לכל ק"מ בדרך, אדם נוהג בצורה אוטומטית מתוך ציפייה וידע שיגיע אל מחוז חפצו בשלום.
בשיחה, בהרצאה, בלמידה, בהתמקדות במטרה
בצפייה, בסרט, תכנית או משחק (אדם מתחבר לחוויות המוקרנות ומשתתף ברגשות של הגיבורים כאילו זוהי מציאות אמיתית למרות שהגיונית הוא מודע לעובדה שזהו רק סרט, תכנית או משחק. כל החושים משתתפים בחוויה).
בקריאה, (הקורא ממוקד בסיפור שמתרחש בספר וחווה את התהליך הרגשי של הגיבורים למרות שהוא מודע לגמרי לסביבה הפיזית בה הוא נמצא).
בכתיבה, (מצב שבו הכותב ממוקד בתהליך היצירה ואינו מושפע ישירות מהגורמים החיצוניים למרות שבכל רגע נתון ובעת הצורך הוא יכול להגיב בערנות וביעילות).
ביקיצה ובהרדמות, (10 או 15הדקות הראשונות בערך מרגע ההתעוררות ו10-15הדקות האחרונות בערך לפני השינה).
האם היפנוזה מסוכנת?
תהליך היפנוטי הינו בטוח, נעים ומופלא ובעזרתו ניתן לעשות שינויים מהותיים בדפוסי חשיבה התנהגות, ואורח חיים. זוהי חוויה משחררת, מרפאה ומעצימה. בהיפנוזה אדם מתחבר אל תת המודע שלו ועל ידי כך נפתח בתוכו צוהר פנימי להתבוננות והזדמנות לשינוי וריפוי. תוך כדי רגיעה והדמיה ניתן לחוות, לזכור, להבין, לבדוק אמונות, להכיר דפוסי חשיבה והתנהגות אוטומטיים. קבלת המידע מתת המודע והכרתו על ידי המודע מאפשרים לאדם לשנות את כל מה שיש ברצונו ובכוחו לשנות. לקיחת אחריות אישית, פעולות למימוש, התמדה והתמקדות במטרה הנכספת וההצלחה תאיר פניה בכל תחום שבחר לשנות ולהשתנות. השינוי יכול לקרות במישור הפיזי, הרגשי, הנשמתי, הכלכלי והחברתי, כי אדם הוא שדה מגנטי לאינסוף אפשרויות, יכולות ומתנות
מהי היפנו-תרפיה?
היפנו-תרפיה היא שיטת שמבוססת על היפנוזה, פסיכולוגיה וידע מקצועי ממוקד. בתהליך ההיפנוטי המטופל מתחבר אל עצמו במצב של רגיעה, מדמיין, מרגיש, מבין, ורוכש כלים חדשים שמאפשרים לו להשתחרר מכבלי העבר, לשנות את ההווה, ולהפיק לקחים לגבי העתיד.

במה ניתן לטפל בהיפנו-תרפיה?
הטיפול בהיפנו-תרפיה משתרע על קשת רחבה ואינסופית. זהו טיפול יעיל בכל מצב שבו האדם בוחר לקחת אחריות לשינוי רצוי ולריפוי עצמי.
נושאים לטיפול בהיפנו-תרפיה
חרדות, אובססיות, דכאון, מצבי לחץ, הרזייה, גמילה מעישון, התמכרויות, כאבים כרוניים, הכנה ללידה וניתוחים, העצמה והגשמה אישית, גלגול נשמות, התפתחות רוחנית ועוד.
הטיפול יעיל, חסכוני וקצר טווח. אדם שמחליט לעשות שינוי רצוי שיבחר במטפל אחראי, מיומן ומקצועי בעל תעודות והסמכות בתחום. המטפל משמש כמורה דרך אל נפשו של המטופל.
שילוב של השכלה, ידע מקצועי, נסיון, ומידע אינטואיטיבי ישמשו כאורות במסלול ההצלחה של המטופל.
מהו טיפול היפנוטי ברגרסיה- חזרה בזמן
זוהי חוויה שמאפשרת למטופל לחזור בזמן לזכור, לחוות, להבין וללמוד תוך כדי שחרור של רגשות ואמונות שקיימות בעולמו הפנימי והבלתי מודע. החזרה למקום ולזמן ששם התרחשה החוויה הפיזית, הרגשית והטראומתית מאפשרת למטופל להתבונן מבחוץ תוך כדי החוויה ועם הידע שזהו רק סיפור שמתרחש בדמיונו ובהווה הינו בטוח ומוגן. התהליך דומה לצפייה בסרט של עצמינו ובהבנת העולם הפנימי שקיים בתוכנו. השחרור של המשקע האנרגטי- הרגשי מאפשר ריפוי עמוק בצורה בלתי ברורה ומובנת, אך מוכחת. אחרי הטיפול אדם מרגיש הקלה, רוגע ותחושה של שחרור. ניתוח הסיפור לפרטיו והבנתו מאפשרת למטופל לשחרר את העבר ולקחת אחריות לשינוי הרצוי בהווה.
כל בני האדם הינם אנציקלופדיות מהלכות של סיפורים וחוויות. חלק מהסיפורים זכורים במודע ואחרים חסויים וחסומים בתת המודע. בעזרת היפנוזה, דמיון, וכוחו של התת-מודע ניתן להתמודד, להתגבר, להתרפא ולשנות את עצמינו. שינוי אישי בעקיפין מהווה רקע לשינוי סביבתי וחברתי.
למי מתאים טיפול בדמיון מודרך ובהיפנוזה?
הטיפול בהיפנוזה בעזרת הדמיון מתאים לכל אדם שמחפש שינוי, ריפוי וצמיחה. ניתן לטפל בשיטה במגוון של גילאים, מגיל צעיר שבו הילד יכול להבין ולקבל הצעות ועד לאדם המבוגר מאד שהיכולות הקוגניטיביות שלו עדיין פועלות כשורה. אין הבדל בין נשים, גברים, ילדים, קבוצות אתניות, דתיות ואחרות למיניהם. ניתן להשתמש בכלים הנפלאים הללו ליחידים, זוגות, קבוצות קטנות וגדולות כאחד.
תהליך היפנוטי הינו תהליך של התכנסות פנימה, למידה, העצמה וריפוי. תוך כדי התהליך מגלה אדם שהינו יצור מופלא של הבריאה וקיימות עבורו אינסוף אפשרויות ובתוכו אינסוף יכולות ומתנות מולדות ונלמדות כאחד. בתוך השקט נמצא את התשובה .
דרך החוויה הסובייקטיבית מתבהרת האמונה, מתגלה הידע, ונמצא המפתח לריפוי, שינוי, ולהצלחה.
החליטו, האמינו, דמיינו, פעלו והתמידו וההצלחה מחכה לכם בעולם של רוגע ושלווה.
ד"ר חוה פרי PHD. CHT
לפרטים נוספים לחצו למעבר לפעילות של הכותב
קריאה מהנה!
אהבתם?

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים