בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> אומנויות לחימה > פילוסופית הקרטה - מאת מאסטר אוקאזקי - נשיא עמותת ISKF

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

אומנויות לחימה

פילוסופית הקרטה - מאת מאסטר אוקאזקי - נשיא עמותת ISKF

האימון בקרטה מלמד אותנו לא רק הגנה עצמית, אלא גם כבוד לזולת וכבוד עצמי. אנו מתאמנים על מנת לפתח חוזק גופני, סבלנות שכלית ורוחנית, וכדי למצות את פוטנציאל הכללי שלנו כבני אדם. הקרטה הנו מסע רוחני, דרך לפיתוח אישי.
המאמר קיבל את הציון: המאמר פילוסופית הקרטה - מאת מאסטר אוקאזקי - נשיא עמותת ISKF קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 1085  |  דורג: 0
דרג מאמר זה

כל מה שאנו למדים בדוג'ו, נחוץ ליישם בחיי היום יום. הקרטה אינו תמיד קל. לעתים קרובות הקרטה יכול להיות קשה ולדרוש השקעה מרובה. ניתן לומר את אותו הדבר גם לגבי החיים. אם נצליח להעפיל על קשיי האימון, נלמד לחשל את האופי ובאותה נחישות לעמוד בפני חיי היום יום.
מהות הקרטה, טמונה בשיפור עצמי. עלינו לעבוד קשה למען מטרה זו. כאשר אנו לוקחים אחריות לשאוף לשלמות האופי, אנו עושים את חלקנו בשיפור הסביבה וכך מקרבים למצב רגיעה. זוהי המורשת של מאסטר גיצ'ין פונאקושי. זוהי גם כן מטרתי האישית (דברי כותב המאמר במקור), ומטרת הפדרציה הבינלאומית לקרטה שוטוקאן - ללמד לא רק טכניקת קרטה אלא מעבר לזה, להשקיע את מירב יכולתי בהדרכת חברי הארגון להבנה אמיתית של מהות אמנות הלחימה. אמן לחימה אמיתי שואף בהתמדה להיות אדם טוב.
אני התברכתי בהזדמנות ללמוד, להיות מודרך ומושפע ממוריי מסטר גיצ'ין פונאקושי ומסטר מאסאטושי נאקאיאמה. השראתם הרוחנית נותנת לי את הנחישות והרצון להעביר לתלמידיי את מה שמוריי העבירו לי. מאסטר נאקאיאמה הבטיח למאסטר פונאקושי שישמור על עקרונות הדוג'ו קון והניג'ו קון (20 כללי הקרטה) כחשיבות עליונה באימוני הקרטה שלנו, ואני מתכוון להמשיך באותה הדרך. תקוותי היא שכל חברי הארגון ימשיכו בדרכו של מאסטר פונאקושי וינחילו את תורתו לדורות הבאים.
מסיבה זו החלטתי לחבר את הספר "שלמות האופי: עקרונות אומנויות הלחימה וחיי היום יום". מאסטר פונאקושי העניק לנו את הדוג'ו קון והניג'ו קון להוביל אותנו בדרך, שנתפתח לשוחרי שלום. הוא ידע שבהשפעת טכנולוגיה מודרנית יהיה קל לשכוח את גרעין האנושיות הבסיסי של יחסים בין בני אדם. עקרונות אלו מהווים תזכורת לחשיבות הדו-קיום אחד עם השני. בספר זה, פירקתי את חוקיו של פונאקושי כך שיהיו מובנים לא רק על-ידי אמן הלחימה, ויסייעו לכל אדם בכל תחומי החיים. אם נתייחס אחד לשני בהגינות, נהיה אנשים מאושרים. וכאשר נגיע למצב של שלום גם עם עצמנו וגם עם הזולת, אזי נצליח בכל מאמצינו. אם תקחו עקרון אחד כל שבוע, תקראו עליו ותלמדו אותו ותבינו אותו לעומקו, אז העקרון יוטמע בטבע שלכם. וכאשר תגיעו לסוף רשימת העקרונות, תחזרו ותתחילו מהתחלה. אם בדרך זו תפתחו כל יום ויום, נקודת מבטכם תהיה חיובית וללא ספק תגשו לזולת באופן דיפלומטי ועם ראש פתוח.
כבני אנוש, כולנו דומים, ולכולנו יש חולשות. זהו טבע האדם. ביכולתנו להתגבר על דברים רבים אם קודם כל נבין ונשלים עם קיום החולשות בתוכנו. אם נשלים עם הטוב והרע שבתוכנו, יהיה קל יותר להשלים עם קיום תכונות אלו באנשים אחרים. וכדי להיות אמני לחימה אמיתיים, עלינו להשלים עם הטבע ולרדוף בהתמדה את שלמות האופי. תהליך יומי זה צריך להיות שגרתי כמו להתעורר בבוקר. לכל אחד מאתנו, קיים הכוח להיות אדם טוב ולמצוא תכונה זו בזולת. זהו כוחו האמיתי של אמן לחימה מוצלח.
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור אומנויות לחימה

תגובות (לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות)

  • 1
    מעניין (ל"ת)
    נסיוןן   (6.3.2012)
בניית אתרים