בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> מסיבות ואירועים > איפור אמנותי (ציורי פנים): כמה טיפים חשובים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

מסיבות ואירועים

איפור אמנותי (ציורי פנים): כמה טיפים חשובים

ציורי פנים הם לא דבר של מה-בכך.
הרבה מאפרים מקצועיים אינם יודעים, למעשה, לצייר. הרבה ציירים מוכשרים שינסו לצייר על פנים לראשונה יתאכזבו מהתוצאות.
בשביל לייצר ציור פנים איכותי ויפה צריך מיומנות, ניסיון ולא מעט כשרון. כשמציירים על הפנים צריך להתחשב בהמון גורמים. במאמר זה אכתוב על כמה מהם
המאמר קיבל את הציון: המאמר איפור אמנותי (ציורי פנים): כמה טיפים חשובים קיבל את הציון 5.0 כוכבים  נצפה: 2572  |  דורג: 1
דרג מאמר זה
איפור אמנותי (ציורי פנים): כמה טיפים חשובים

יופי vs. עניין

בניגוד לאיפור יופי מקצועי, השואף לאזן ו"להרמן" את הפנים, באיפור פנטזיה אמנותי ננסה ליצור מעין שילוב בין יפה למוזר, מה שיוצר את ה"אמנות" של האיפור. יש כאן הליכה על חבל דק בהרבה מובנים. הרבה פעמים נרצה לא "לקלקל" פנים יפות וננסה לצייר משהו עדין ומחמיא, ואז נבחר בעיטורים סלסוליים למיניהם. אך דווקא האומץ במקרים האלה של הפנים היפות משתלם, כי דווקא להם כל דבר מחמיא, ואפשר להעיז ולצייר משהו יותר חזק, ששובר את התבנית הרגילה של פנים יפות.

נושא נוסף שיש להתחשב בו הוא תווי הפנים של אותו אדם = המורפלוגיה. לדוגמא, אם למישהי יש מצח נמוך מאד, ולחיים רחבות - כדאי לבחור ציור פנים שמשתמש בשטח הלחיים. אם למישהו יש מצח גבוה, ננצל את שטח המצח ומוקד היצירה יהיה שם. זהו לא חוק מוחלט, כל זה תלוי, כמובן, באיזו דמות מנסים ליצור. אך שוב, בניגוד לאיפור יופי שמנסה לרוב לאזן את הפנים, שם לא תיעשה הדגשה יתרה במקום שהוא כבר מודגש, באיפור אמנותי אין מניעה כזו ויש חופש אפילו להקצין את תווי הפנים.


גברתי, מה את לובשת היום?

צבעי הבגד של המתאפר.
תמיד נחמד ליצור שיח מסויים בין צבעי האיפור לצבעי הביגוד. גם באיפור רגיל זה עובד כך, לרוב, אך באיפור אמנותי השיח יכול להיות גם שיח של ניגודים. יותר מכך, באיפור אמנותי ניתן (ואף רצוי, במידת היכולת והכשרון של המאפר) לשאוב השראה מהדוגמה או ההדפס של הבגד.
למשל, ילדה עם חולצה פרחונית מתיישבת מולנו ומבקשת להיות נסיכה. כידוע לכל ציירי הפנים, נסיכה, או פיה, זו הגדרה מאד מאד רחבה. הילדה הזו בעצם אומרת לנו: "אני רוצה שתעשי אותי יפה ומעניינת, קסומה ומנצנצת". הדרך שנעשה את זה תלויה בנו. קחו את החופש! כעת נחזור אל דוגמת הבגד. במקרה כזה אפשר להתבונן בדוגמה הפרחונית שעל חולצתה, ולנסות לשלב אותה בעיטורי הנסיכה - ממש להעתיק - צורת פרח, צבעי הפרח, או האווירה הכללית של הדוגמה. אם הצלחתם לשלב את זה באופן נכון באיפור, התוצאה תהיה מאד מרשימה.


קרים, חמים ונעים

הפנים הם לא דף לבן וחלק.
יש כמה טיפים שאפשר לתת על בסיס האמירה הזו, אך אתרכז היום בנושא הצבע. הפנים שלנו, של כולנו, נעים בגווני הכתום למיניהם. אם זה ורוד-כתום חיוור, ועד חום כהה. בכל מקרה, אלו גוונים חמים.

מה שמאד עוזר לאיפור הפנים להיות מובלט וססגוני הוא שני דברים:
א) כשאתם רוצים שציורי הפנים שלכם "יוקפצו" וייראו למרחקים, יש להשתמש בגוונים קרים, המהווים ניגוד. גם לבן חזק, במקרה הזה, הוא קר. טורקיז וכחול לעיטורי פנים יוצרים תוצאה מרהיבה. גם כשיש לנו ציור פנים בגוונים כתמתמים-חמים, אם מוסיפים לו כמה נקודות קטנות של ירוק או כחול או סגול, הוא מיד "קופץ" החוצה.
ב) שימוש נכון בשחור ולבן. זהו נושא חשוב ביותר באיפור פנים אמנותי. שחור ולבן הם, בעצם, הקצוות הקיצוניים לעור הפנים הרגיל שלנו, ולכל צבע ביניים אחר שנמצא ברקע. שימוש נכון בקווים שחורים ולבנים (וגם נקודות, לצורך העניין) יקפיץ וישדרג כל ציור פנים וגוף.

מהו שימוש נכון? קשה להסביר, אך קל יותר להתבונן בתמונות של ציירי פנים מנוסים ומקצועיים כדי להבחין בכך.

שלכם,
תמר דיכטר, Artamar.

מוזמנים לדף העסק בפייסבוק:
Artamar Bodyart
אהבתם?

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים