בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> טבע ואיכות הסביבה > פיסול סביבתי במערכת החינוך בחברה ובקהילה

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

טבע ואיכות הסביבה

פיסול סביבתי במערכת החינוך בחברה ובקהילה

המאמר קיבל את הציון: המאמר פיסול סביבתי במערכת החינוך בחברה ובקהילה קיבל את הציון 5.0 כוכבים  נצפה: 1133  |  דורג: 1
דרג מאמר זה
פיסול סביבתי במערכת החינוך בחברה ובקהילה

כאשר חינוך אומנות וסביבה מתחברים יחד במטרה להבטיח את עתיד הדורות הבאים, כולנו נקראים לקחת חלק בחשיבה ובחינוך של דור המבין כי אנו בני האדם מחויבים לשמור על הסביבה למען כולנו.

חשוב שהחינוך הסביבתי יהיה מבוסס על חוויה אישית.

חוויות אלו עשויות להשפיע בצורה מכרעת בהבניית עמדות, נטיות, ערכים וביטויי ההתנהגות כלפי הסביבה והטבע בהווה ובהמשך ילדים לומדים על הסביבה ועל הטבע באמצעות אינטראקציה ישירה עמם ועל כן חשוב שמבוגרים, הורים ומחנכים, ירבו בהתנסויות משמעותיות ובאינטראקציות איכותיות שישאירו רושם חיובי על הילדים.

עידוד פעילות סביבתית חינוכית ואומנות ירוקה אקולוגית במערכת החינוך, באה במטרה לחזק את תהליכי הלמידה של התלמידים בהבנה שיש לקדם פתרונות בהתמודדות עם בעיית הפסולת ובעיות סביבתיות שונות.
הפעילות חושפת ומעודדת את התלמידים – להגברת העשייה הסביבתית והחברתית ע"י חינוך ועשייה לשיפור הסביבה והחברה, שיפור כושר היצירתיות ופיתוח הדימיון הבלתי מוגבל לראות בחומרים שיצאו מכלל שימוש כחומר שניתן להפיח בו חיים חדשים.
החשיפה לאומנות הירוקה פועלת בשני מישורים: במישור הראשון, חשיפת התלמידים לבעיות סביבתיות שונות ודרכים לפתרון גלובלי, מקומי ואישי תוך דגש על הצורך בשמירה וניצול נכון של משאבי הטבע הקיימים.
במישור השני, פעולת התלמידים בבית הספר בצורה חוויתית המטפחת גם חשיבה יצירתית, שהם יצרו מתוך החומרים שסיימו את ייעודם והיו מיועדים להטמנה והפיחו בהם חיים חדשים ליצירות מפתיעות, פעולה זו מגבירה אצלם את הרצון לצמצום צריכה וחיסכון, שימוש חוזר ומיחזור, וליצירת דפוסי התנהגות ירוקים בבית הספר ובבית.
דפוסי התנהגות ערכיים, הבאים לידי ביטוי בגילוי אחריות סביבתית בין מה שאנו צורכים לבין מה שאנו זורקים המשפיעה ישירות על בני ביתם, על הסביבה ועל הקהילה כולה.

תוכלו להתרשם מפעילות לדוגמה:
הקבוצה הירוקה של בי"ס "שקד" רעננה עם הפסל סביבתי שיצרנו מפסולת של עציצים וחומרים שיצאו מכלל שימוש.
פרטים נוספים באתר GREENART.CO.IL
כל הזכויות שמורות למירי ישראלי "גרין ארט"
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור טבע ואיכות הסביבה

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים