בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> חוגים טיפוליים > מעגל הכוחות של ביטחון עצמי והצלחות

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

חוגים טיפוליים

מעגל הכוחות של ביטחון עצמי והצלחות

כמו בשאלה הנצחית "מה בא קודם - הביצה או התרנגולת" יכולה להישאל השאלה "מה קודם למה – בטחון עצמי או הצלחות והישגים". ידוע שבטחון עצמי מאפשר הצלחות. כמו כן, הצלחות מחזקות ביטחון עצמי. אז איפה זה מתחיל?
המאמר קיבל את הציון: המאמר מעגל הכוחות של ביטחון עצמי והצלחות קיבל את הציון 1.0 כוכבים  נצפה: 1451  |  דורג: 1
דרג מאמר זה

את השאלה "מה בא קודם הביצה או התרנגולת" כולנו מכירים. כי הרי התרנגולת מטילה ביצים, מהביצים נוצרות תרנגולות נוספות (נכון, גם לתרנגול יש חלק בתהליך אבל בזה לא נעסוק הפעם). אז איך התחיל המעגל?
כך גם לגבי ביטחון עצמי והצלחות. ידוע שביטחון עצמי מאפשר לממש יכולות ולהצליח. כמו כן ידוע שחוויית ההצלחות מחזקת ביטחון עצמי. וכך נוצר מעגל העצמה - בעזרת הביטחון העצמי שהתחזק נוכל להצליח יותר ולהשיג הצלחות גדולות יותר מה שיחזק את הביטחון העצמי עוד וכך...יותר ביטחון עצמי ויותר הצלחות, עוד ועוד.
אז מה קודם למה ביטחון עצמי או הצלחות? ואם נתרגם זאת לשאלה פרקטית "האם עדיף לבנות ביטחון עצמי כדי להצליח או לייצר הצלחות כדי לחזק את הביטחון העצמי?
המטרה ברורה. אנשים רוצים איכות חיים, רוצים שביעות רצון, רוצים חיים טובים יותר. לשם כך הם רוצים להצליח בכל תחומי החיים. ביטחון עצמי הוא אמצעי חשוב מאין כמוהו, הוא בין הגורמים העיקריים שמאפשרים לאנשים להצליח - הוא לא המטרה עצמה.
אנחנו רגילים לחשוב שעל מנת להשיג מטרות יש לבנות קודם את היסודות שמהווים אמצעי להשגתן. מכאן שביטחון עצמי שהוא מרכיב יסודי ותשתיתי קודם להצלחות שהן המטרה. לא מדויק. אנשים שמנסים לחזק ביטחון עצמי כתהליך נפרד ומחכים ל"ביטחון עצמי גבוה" על מנת להציב מטרות ולהצליח - נכשלים בדרך כלל. קשה לחזק ביטחון עצמי ללא התבלין של המחזק של עשייה והצלחה. הדרך הטובה ביותר לחזק כוחות שמשפיעים באופן הדדי זה על זה, כמו ביטחון עצמי והצלחות, היא לפעול ולחזק את שני הגורמים במקביל, בו זמנית.
ניהול וביצוע של תהליך מקבילי מורכב יותר מניהול וביצוע של תהליך סדרתי וממוקד. עם זאת, התהליך המקבילי גמיש יותר, עוצמתי יותר והחשוב מכל...מביא תוצאות.

נסיים באיחולים לשנה טובה, שנה של חיזוק יסודות ושל הרבה הצלחות.

אהבתם?

כתבות נוספות ממדור חוגים טיפוליים

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים