בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> הריון ולידה > הכשרות מקצועיות במכללת דיאדה כמסע עצמי.

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

הריון ולידה

הכשרות מקצועיות במכללת דיאדה כמסע עצמי.

עת לחלום ועת לבחור

"איזה כיף לך שיש לך עולם כל כך עשיר משלך" כתבה לי השבוע חברה לאחר שחזרתי מליווי של לידה, מלאה באנרגיות מרוממות. כתבתי לה דוא"ל ועניתי לה: "גם לך יכול להיות".
המאמר קיבל את הציון: המאמר הכשרות מקצועיות במכללת דיאדה כמסע עצמי. קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 1104  |  דורג: 0
דרג מאמר זה
הכשרות מקצועיות במכללת דיאדה כמסע עצמי.

"מה החלום שלך?" שאלתי פעם אישה שבאה אלי לייעוץ, והתלבטה בעניין בחירת מקצוע חדש. "החלום שלי הוא לעשות דברים שאני אוהבת", ענתה לי הגברת. האם זה כל כך קשה? האם זה אפשרי? האם השמים שבהם אנחנו רוצים לגעת, יכולים להיות מושגים?

פעמים רבות, בסוף שנת לימודים, אבל גם במהלכה, אני מרגישה שאנחנו במכללת דיאדה, עוזרים לאנשים להגשים חלומות. יש משפט שאני חוזרת עליו שוב ושוב והוא אומר כך: "סביר להניח, שתצאו מכאן (מהקורס) לא כפי שנכנסתם. לאו דווקא בגללנו כי אם בשל התהליך שאותו אתם תעברו". הדבר נכון, תמיד. לימודים, ובמיוחד לימודים בתחומי המשפחה, נוגעים ברבדים עמוקים מאוד בנפש שלנו. הם מעמידים אותנו בפני אין-ספור שאלות, גם אישיות, גם פילוסופיות, שאלות שכדי להתקדם הלאה אנחנו רוצים למצוא להן תשובות.

התהליך
מאחר ותחום קורסי ההכשרות המקצועיות במכללת דיאדה, הם קורסים תהליכיים ולא אינפורמטיביים בלבד, הרי שהאופן שבו הופכים התלמידים שלנו למנחים, חשוב לנו לא פחות מהחומר הנלמד. זהו בהחלט עניין לא מבוטל ללמוד חומר כנדרש. אבל זה אתגר גדול עוד יותר, שסיפוק רב בצדו, להצליח להעביר את הידע הרלבנטי באופן נכון ומקצועי לצד התייחסות בשיטת "דיאדה". ההתייחסות הזו, ש לאורה אנחנו מעבירים את עולם התוכן שלנו מאז היווסדנו, היא תפישה ייחודית המשתקפת גם בשם שבחרנו לעצמנו (דיאדה – קשר משמעותי בין שניים) , אשר שמה במרכז את התהליך שאותו עובר מי שבא להשתתף בחוג, בסדנה או במקרה שלנו – בהכשרה מקצועית. מלבד ההתייחסות לתהליכים ולקשר המשמעותי שבין המנחה לבין הקבוצה ולפרטים המרכיבים אותה, דינמיקה שמתרחשת במשך כל הקורס וממשיכה גם לאחר סיומו, מועברת הגישה הזו הלאה כתפישה של הנחיה, שלאורה אנו "מגדלים" את התלמידים שלנו, מנחי העתיד.

השאלות שעולות, פתרונות וסיפוק עצמי
מי שעומדים להחליט החלטות משמעותיות כל כך בחייהם, וללמוד מקצוע נוסף, שואלים אותנו שאלות רבות: "מה, אפשר להתפרנס מזה?", "יש בזה עבודה?", "אני צריכה להתפטר כבר מהעבודה שלי?" טוב, חכו רגע. עדיין לא מתפטרים... מהמשובים שאנו שומעים מהשטח, הבוגרות והבוגרים שלנו עובדים. כלומר, מי שבאמת מתכונן לצלול למים של מקצוע ותחום חדש, ולא שוכח לספר לכולם שהוא לומד ואפילו מתלהב תוך כדי כך, וההתלהבות ואהבת המקצוע קורנות ממנו, מצליח לאחר עבודת שיווק עצמי, לפתוח סדנאות או לפנות ללקוחות שזקוקים לייעוץ, כל אחד בתחומו.

תוך כדי כתיבת המאמר אני מצלצלת לנעמי גלור. נעמי הוכשרה בפרק זמן קצר יחסית כדולה מלווה בלידה, דולה לאחר לידה ומדריכת הכנה ללידה. אני שואלת אותה על השילוב של המקצועות החדשים שבחרה לעצמה, נוסף להיותה מידענית באוניברסיטת ת"א.

"הורדתי קצת את אחוזי המשרה כמידענית בספרית האוניברסיטה. אני מצליחה לשלב את המקצועות הנוספים שרכשתי ובעבודה מתגמשים עבורי. אופן העבודה שלי השתנה בבת אחת כי באופן ישיר קיבלתי סיפוק רב מהדברים החדשים שאני עושה. מעבר לזה שהפכתי כתובת לכל השאלות ה"נשיות" בסביבה, זה משפיע על איכות העבודה מאחר שיש לי סיפוק אישי רב ואני מרגישה שאני מתפתחת. היות שנוסף לי תחום שממלא אותי ומספק אותי, זה משפיע על המעגלים סביבי. זה גם שיפר את העבודה שלי בספריה".

רבים ממי שלומדים אצלנו מדווחים כמו נעמי, על סיפוק עצמי גבוה מאוד, שגובר והולך ככל שצוללים לעובי הקורה של העולם הקסום של מקצועות המשפחה.

מה "עושה לנו את זה"
מתוך מאמר אחר שכתבתי: "זה קורה לא פעם ולא פעמיים: הלידה הפיסית "יוצרת" תהליך ארוך טווח, ששולח נשים (וגם כמה גברים), לחיפוש אחר קריירה חדשה. אני מכנה את התהליך "פמיניזם אימהי" – שכן הוא משחרר את חוויית האימהות למקומות חדשים ומאתגרים. מתוך תהליך זה, נשים מבחינות כי הטיפול בילדים והגילויים האישיים שעברו בעקבות הריונות ולידות – הצמיחו בתוכן כוחות. חלקן רוצות להעביר לאחרים את הכוחות שגילו, במתן תמיכה ובנתינה בבית, אחרות מבחינות בעצמן בהתפתחות של מיומנויות טיפוליות או מיומנויות בתחום ההנחיה".
לא רק "סיבות אימהיות" מושכות אותנו לתחומים המרגשים הללו. הנהירה שמתרחשת בשנים האחרונות אחרי חיפוש בעיסוק במקצועות טיפוליים, הובילה רבים מאתנו למקומות שבהם העיסוק ברגש, בנפש ובנתינה אנושית, באים לידי ביטוי באופן עמוק ומשמעותי. הרצון לגעת בחיים של אנשים כמונו בשלב משמעותי כל-כך בחייהם, נובע מידיעה שניתן לסייע בתהליכים שבחברה המודרנית נראים לעתים כ"בודדים" מאוד. הידיעה ש"אפשר גם אחרת" מדרבן אנשים רבים לחפש את ייעודם ואת המקצוע שלהם בתחומים אלו – הריון, לידה ומשפחה – לממש את עצמם ולסייע לאחרים.

הניסיון שלנו בדיאדה
במשך השנים, צבר הצוות המקצועי של דיאדה ידע רב וניסיון שלא יסולא בפז בתחום העבודה עם הורים ועם ילדים. זאת הן בהנחיה והעברת פעילויות, הן בייעוץ פרטני והן בהעברת הידע שברשותנו בדרכים שונות. הייחוד של דיאדה מתבטא בין היתר בכך, שהחשיפה הגדולה שלנו לקהל הרחב באופן יום-יומי גורם לנו להתנסות מתמדת שאין לה אח ורע. התמודדות עם סוגיות מקצועיות והתמקצעות מתמדת של המנחים שלנו הופכים אותנו לגוף ידע שאינו תיאורטי בלבד. אנו באים מהשטח!

"הכשרות עושים באהבה"
כולנו, צוות ההכשרות בדיאדה – הרכזות המקצועיות, המנחים ומי שאמון על השיווק וההרשמה – עומדים לרשותכם במסע שלכם, שהוא גם המסע שלנו. הליווי בדיאדה נמשך גם מעבר לקורס עצמו ואנו כאן לכל שאלה, בקשה עצה או שיתוף. גם כאן, כמו מי שתנחו בעתיד, אתם לא צריכים לעבור את המסע לבדכם.
גילה רונאל, המנהלת המקצועית של מכללת דיאדה ורשת דיאדה, לוקחת אתכם למסע בנבכי נפשם של מי שרוצה ללמוד, להעשיר עצמו ולרכוש כלים נוספים או דרך מקצועית חדשה
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור הריון ולידה

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים