בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> ריקוד ומחול > האם יש משמעות למקום בו לומדים ריקוד?

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

ריקוד ומחול

האם יש משמעות למקום בו לומדים ריקוד?

מהו אם כן מקום מתאים לללמוד בו ריקוד? האם חייב זה להיות סטודיו גדול ומפואר עם מראות או שניתן ללמד ריקוד גם בסלון הביתי?
המאמר קיבל את הציון: המאמר האם יש משמעות למקום בו לומדים ריקוד? קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 3112  |  דורג: 0
דרג מאמר זה

קיים מגוון רב של סגנונות ריקוד. חלקם דורשים משבצת מקום קטנה והתזוזות ממקום למקום אינן מהותיות מבחינת המרחב בחדר. דוגמא לכך יכולים להיות סגנונות הריקוד סלסה, רוק'נרול ולעיתים אף סוגי ריקוד חופשי שונים. לעומתם, ישנם סגנונות ריקוד כגון וואלס, טנגו או צ'ה צ'ה צ'ה, הדורשים מקום מעט יותר נרחב על מנת לקיים את הריקוד כראוי, בצורה פתוחה ומשוחררת ולא מכווצת.

מהו אם כן מקום מתאים ללימוד ריקוד? האם חייב זה להיות סטודיו גדול ומפואר עם מראות או שניתן ללמד ריקוד גם בסלון הביתי? ובכן, הדגש בלימוד ריקוד הוא קודם כל על המורה וטיב ההוראה. מורה מקצוען ומנוסה יכול ללמד ריקוד כמעט בכל מקום ובכל תנאי. יש לשים לב לאיכות הלימוד, לשיטת הלימוד והאם קל לקלוט את החומר המועבר על ידי המורה ולבצע את הצעדים שהוא מדגים, האם קל ליישם את ההוראות יחד עם בן הזוג והאם המורה מתקן את הצעדים תוך ירידה לפרטים ושימת לב מודגשת על כל ניואנס וטעות הכי קטנה.

בסטודיו גדול או בחדר לימוד גדול מדי ייתכן ויהיה הד נלווה לדיבור, ומכיוון שהחדר גדול הרי שייתכן ויהיה צורך להשמיע את המוזיקה בקול רם, מה שעלול להיות צורם ולא נעים לאוזן. המורה עלול לדבר בקול רם מדי ואף זה אינו נעים.

גודל סביר של חדר לריקוד הנו כזה בו קיימת אפשרות לבצע את כל צעדי הריקוד הנדרשים במרחב הקיים. בסופן של דבר, כאשר תידרשו לרקוד, במועדון, במסיבה או בחתונה, לא יעמוד לרשותכם חדר עצום מימדים ומרווח, אלא יוקצו לכם כמה בלטות, או מקטע פרקט קטן בהם תצטרכו להסתפק. לפיכך, לימוד ריקוד במקום קטן יכול להוות אף יתרון.

כמו-כן, נשאלת השאלה בדבר הצורך במראות בעת לימוד ריקוד. ובכן, למראות יתרון מסוים בכך שהן משקפות את הרוקדים וניתן להסתכל בהן ולראות כיצד אתם נראים בעת הריקוד. אולם בזאת גם חסרונן. הרי מי מאיתנו לא יסתכל במראה ויבדוק את מראה פניו או בגדיו בו בעת, וימצא טעם לפגם בבגדים, יראה קמט או כתם או יבין שהתאמת הצבעים עמה יצא מהבית באותו יום אינה בדיוק מוצלחת. ומה לגבי הקמטים בפנים? המראה משקפת כל דבר, גם את עייפות היום, מצב הרוח או סתם עליה במשקל. בנוסף, אין גדול מהתסכול שנובע מהעובדה שהמורה נראה כל כך טוב בעת שהוא רוקד, בעוד המתבונן במראה בעת לימוד הריקוד מרגיש כל כך מגושם ובעל רגליים שמאליות לעומת המורה, ומתחיל לתהות לגבי מידת הצלחתו ללמוד.

מסיבות אלו, אין צורך להיות קטנוניים או מחמירים ללא צורך. הקפדנות הזו של הרצון ללמוד בסטודיו כמו בסרטים אינה תמיד כה משתלמת. ואם לומדים לרקוד בסלון או בחדר אחר בבית, במידה והמורה מצויין ובעל ניסיון והתלמידים בעלי רצון ללמוד, הרי שתוצאת הלימוד תהיה משביעת רצון ועונה על הדרישות כאילו למדו בסטודיו מפואר, ואולי אף יותר מכך.

קרן קולן, מנהלת בית הספר לריקודים סלוניים ולטיניים בחיפה - הצעד הנכון.
אהבתם?

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים