בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> יוגה > תרגול יוגה לשיפור הקארמה /דביר אור

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

יוגה

תרגול יוגה לשיפור הקארמה /דביר אור

על פי תפיסת היוגה האדם אינו מגיע לעולם כלוח חלק ללא עבר. האדם מגיע לעולם עם מטען של קארמה כלומר פוטנציאל של אנרגיה שממתינה להתממש בחיים אלו. האדם מגיע למציאות זו לאחר גלגולים אין ספור שבו חוותה נשמתו צורות חיים שונות ורמות התפתחות שונות. נשמת האדם לובשת גוף בשר בתהליך הלידה כדי לממש את הקארמה שיצרה בחיים קודמים ולצורך תיקון המידות שלה.
המאמר קיבל את הציון: המאמר תרגול יוגה לשיפור הקארמה /דביר אור קיבל את הציון 5.0 כוכבים  נצפה: 1296  |  דורג: 1
דרג מאמר זה
תרגול יוגה לשיפור הקארמה /דביר אור

על פי תפיסת היוגה האדם אינו מגיע לעולם כלוח חלק ללא עבר. האדם מגיע לעולם עם מטען של קארמה karma, כלומר, פוטנציאל של אנרגיה שממתינה להתממש בחיים אלו. הקארמה היא אנרגיה פוטנציאלית שנוצרה כתוצאה מפעולות שעשינו בחיים אלה, וגם בחיים קודמים. האדם מגיע למציאות זו לאחר גלגולים אין ספור שבו חוותה נשמתו צורות חיים שונות ורמות התפתחות שונות. נשמת האדם לובשת גוף בשר בתהליך הלידה כדי לממש את הקארמה שיצרה בחיים קודמים ולצורך תיקון המידות שלה.
בזמן מותו של הגוף הפיזי, הנקרא גם הגוף הגס Karana Sharira (המורכב מכל המרכיבים הכימיים היוצרים את השלד, האברים הפנימיים וכדו') נותר חלק אחר באדם אשר מתנתק יחד עם הנשמה מן הגוף הפיזי. החלק הזה, נושא בתוכו את הרשמים מחיי האדם בגלגול הזה ומחיים קודמים. הוא נקרא הגוף העדין Sukshma Sharira . כאמור הגוף העדין אינו נכחד בזמן המוות, אלא ממשיך עם הנשמה במסע שלה עד לזמן ההארה הסופית או ההגשמה המוחלטת, אז מסיים את תפקידו גם הגוף העדין.
הפעולות שאנו מבצעים נושאות חותם של אנרגיה. האנרגיה הזו יוצרת תהודה בחלל. יש פעולות שהאנרגיה שלהן יכולה להתממש בזמן קצר, ויש פעולות אשר יכולות להתממש רק בזמן ממושך יותר. האנרגיה של הפעולות נשמרות בצורה של רשמים Samskara בתודעה האדם בתוך הגוף העדין בזיכרון התודעתי – Chitta .
כל עוד האדם יוצר קארמה או פעולה, הוא בעצם לכוד במעגל הלידה והמוות- Samsara וגורלו הוא להיוולד שוב ושוב במחזור אינסופי.
היוגה מורה את הדרך כיצד ניתן להשתחרר ממעגל זה. זהו הפוטנציאל הגבוה הטמון בכל אדם שניתן לעורר אותו על ידי תרגול מסוים.
האדם בדרגת התפתחות גבוהה מפסיק ליצור קרמה. מצב זה מתואר ביוגה כאי עשייה בעשייה. לכאורה מצב בלתי אפשרי! אבל לא כך. כאשר פעולה מתבצעת ללא הצמדות בציפייה לתוצאה, אז הפעולה נחשבת לפעולה טהורה, אשר אינה נושאת זרעי קארמה.
אדם ברמת תודעה גבוהה אינו פועל מתוך מניעים אנוכיים או אישיים, ולכן אינו נצמד או מזדהה עם מעשיו ותוצאותיהם. זהו המפתח האמיתי לנירוונה או להארה.
המסע מתחיל בתיקון המידות השליליות: שנאה, קנאה, תאוות בצע, כעס וכו'. תיקון המידות מוביל לעידון האגו. התהליך ממשיך בשליטה על התודעה (mind), ומסתיים בכניסה הדרגתית למצבי תודעה גבוהים עד להארה.
היוגי האמיתי בדרגת התפתחות גבוהה נמשל לפרח הלוטוס ששורשיו בתוך אדמת הביצה, היא עולמנו, ואילו עליו ופרחיו צפים מעל פני המים ואינם מושפעים מן העולם.

דביר אור - מורה ליוגה קלאסית וטיפולית
מורה אישי לגוף ונפש נטולי מתחים

טל. 0544558091
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור יוגה

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים