בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> הריון ולידה > פעילות מים לנשים בהריון

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

הריון ולידה

פעילות מים לנשים בהריון

הפעילות מתבצעת בקבוצות אינטימיות ע"י מדריכה מוסמכת, במים רדודים ולכן מתאימה גם למי שאינה יודעת לשחות. פעילות מים מומלצת מאוד לנשים בהריון, אולם יש להיוועץ ברופא המטפל לפני תחילת פעילות.
המאמר קיבל את הציון: המאמר פעילות מים לנשים בהריון קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 3041  |  דורג: 0
דרג מאמר זה
פעילות מים לנשים בהריון

הפעילות במים מנטרלת את כוח הכבידה ומאפשרת לעבוד ברמות קושי שונות, במרחב תנועה גדול יותר בהתאם לכושר וליכולת הגופנית, תוך עבודה מאוזנת על שריריי הגוף. פעילות זו, משפרת את הכושר הגופני, ותורמת לפעילות סבולת לב-ריאה, גמישות, יציבות, קואורדינציה, חיזוק שרירי רצפת האגן, שיווי משקל, שריפת קלוריות מוגברת והפחתת משקל עודף. מכאן, שפעילות מים מתאימה ומומלצת מאוד גם לנשים בהריון, וכן, לנשים הסובלות מבעיות גב, אוסטיאופורוזיס, עודף משקל, סכרת ומגבלות אחרות.
נשים רבות בהריון נמנעות מפעילות גופנית, הן בשל תחושת הכבדות, הסרבול, העלייה במשקל והלחץ המופעל על עמוד השדרה, והן מתוך חשש להעמיס על הגוף או להזיק לעובר. התעמלות במים היא פעילות אופטימאלית לנשים בהריון, היא מחזקת את הגוף ומרגיעה לקראת הלידה. היא עוזרת להתגבר על מכשולי המשקל והכבדות, כאשר תמיכת המים בגוף ויכולת הציפה הופכים כל תנועה לקלילה. הפעילות מקלה על קשיי הנשימה הנובעים ממעבר הדם לעובר ומסייעת לעבור הריון בריא.
תכנית החוג נבנתה בקפידה והיא כוללת סדרת תרגילים מיוחדים הניתנים לביצוע ללא מאמץ ומותאמים לשלבים השונים בהריון, תוך מתן דגש על שיפור השליטה בגוף וגמישותו הכללית. הפעילות כוללת תרגילי תנועה, צלילה, נשימה והרפיה. מעבר לכך, נמצא כי שגרת התעמלות במים במהלך הריון מעודדת נשים לשוב לכושר לאחר הלידה באופן מהיר ויעיל.
יתרונות הפעילות במים: יכולת לבצע תרגילים פיזיים שאינם אפשריים או מורשים בסביבה היבשתית, הגדלת טווח התנועה המצטמצם משמעותית בעיקר בשלבים מתקדמים של ההריון, חיזוק שרירי האגן הבטן התחתונה ורצפת האגן, שיפור קשיי נשימה, הורדת מתחים, חיזוק שרירי החזה, סיוע בהתפתחות העובר ועוד.


אהבתם?

כתבות נוספות ממדור הריון ולידה

תגובות (לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות)

  • 1
    פרטי יצירת קשר עם חוג התעמלות במים (ל"ת)
    יפעת   (2.7.2017)
בניית אתרים