בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> אומנויות הבמה > קידום אישי דרך משחק

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

אומנויות הבמה

קידום אישי דרך משחק

סדנת "כל העולם במה" הינה סדנה חוויתית ומעשית המשלבת בין שתי שיטות: המשחק והקידום האישי. דרך העבודה המשחקית אנחנו רוכשים כלים דרמטיים לצד כלים לקדום אישי.
איך זה עובד?
העבודה המשחקית הינה כלי נפלא לביטוי עצמי באמצעות הבעה ויצירה. היא מאפשרת לנו חזרה לאינסטינקט האנושי הבסיסי הטבוע בנו עוד לפני היכולת לדבר והוא היכולת לשחק.
המאמר קיבל את הציון: המאמר קידום אישי דרך משחק קיבל את הציון 5.0 כוכבים  נצפה: 1347  |  דורג: 1
דרג מאמר זה

סדנת "כל העולם במה" הינה סדנה חוויתית ומעשית המשלבת בין שתי שיטות: המשחק והקידום האישי. דרך העבודה המשחקית אנחנו רוכשים כלים דרמטיים לצד כלים לקדום אישי.
איך זה עובד?

העבודה המשחקית הינה כלי נפלא לביטוי עצמי באמצעות הבעה ויצירה. היא מאפשרת לנו חזרה לאינסטינקט האנושי הבסיסי הטבוע בנו עוד לפני היכולת לדבר והוא היכולת לשחק !שני מושגי יסוד מניעים את תהליך העבודה:

* אילתור (טכסט ספונטני) - השיטה הדרמטית המשחקית מבוססת על אלתור וגילום דמות תוך עבודה משחקית ופעילות ספונטנית. היא מפתחת את כל המשאבים האישיים: חושים, דמיון, תנועה, דיבור, רגש וחשיבה. הפעולה הפיזית והמילולית, מאפשרת לנו למצוא חלופות יצירתיות וספונטניות, בהתמודדות עם קשיים ומעצורים, ומעניקה לנו הזדמנות לבחון אותם ולהתמודד איתם מחדש.

* עבודה על סצינה (טכסט כתוב) - העבודה המשחקית מתחילה מדמות סצינה וקונפליקט. זוהי למעשה הדמיה של מציאות,המאפשרת לכל אחד מאתנו: ביטוי של קונפליקטים ופתירתם, שחרור רגשות, ביטוי חלקים של העצמי, רצונות ותקוות, התנסות במצבים ותפקידים חדשים, ואימון לקראת מאורעות היומיום. כלומר, במקום לפתור את בעיותינו בתוך קבוצת אנשים על ידי דיבור, אנו מעלים הבעיות על ידי הצגתן בפועל.

מכיוון שהעבודה המשחקית מאפשרת לנו לפגוש את היצירתיות שבנו, לאתר את מקורות הספונטניות הרדומים שבתוכנו ולבדוק דפוסים אישיים, אנו חווים תהליך הרחבה של העצמי לצד תחושת החופש והכוח שלנו ומגיעים להתפתחות עצמית יצירתית.
איך זה מקדם אותנו?

1.חופש פעולה –
הבמה והקבוצה היא הטריטוריה הבלעדית שלנו המשתתפים בסדנת המשחק. על הבמה באווירה בטוחה אנו מצליחים ליצור חלל ובו אנו משתחררים ומתנסים בתחושת חופש אמיתית למשך הזמן המוגדר של העבודה. "חופש" הוא מילת המפתח בהתייחסות למשחק ככלי לקידום אישי. על הבמה אנו יכולים לחוות לראשונה רגשות מודחקים של שמחה, עצב, אהבה, כאב, התרגשות ועוד, ולהגיע מתוך כך להקלה רגשית ולסיפוק. האלטרנטיבות החדשות הנפתחות לפנינו מאפשרות לנו לבטא את מכלול רגשותינו בכל צורת ביטוי המתאימה לנו. על הבמה אנו רשאים ליצור זמן מיוחד, חלום ומציאות, פנטזיה וחיי יום יום. על הבמה נוצר יקום, שחוקיו נקבעים על ידינו בלבד.


2.פרוק מגננות/מעקף דפוסים –
השיטה הדרמטית מביאה אותנו למעורבות כה רבה, עד, עד שאיננו "עומדים על המשמר", אנו מתפרקים מהמגננות שלנו, ובדרך ספונטנית , תוך כדי הצגה דרמטית, עולה אצלנו המשתתפים נגיעה ברגשות, בקונפליקטים, בפחדים ובציפיות הטמונות בלב ליבה של אישיותנו (קל יותר להביע רגשות מפי דמויות דמיוניות מאשר במישרין). אז מתאפשרת פתיחות רגשית ופיזית העוזרת לנו להגיע לתובנה על מנת לרכוש שליטה עצמית ועוצמה אישית. ובכך מביאה העבודה לשיפור ניכר בביטחון העצמי ובהרגשת הערך האישי. בין השאר, היא תורמת לשיפור משמעותי בהגדרת הזהות האישית והמקצועית, וכן מחזקת אצלנו את יכולת ההתמודדות עם בעיות בזוגיות, בעיות ביחסים אישיים ויחסי עבודה.

3.דיאלוג עם פרטנר -
יתרון נוסף של העבודה המשחקית טמון ביכולת לראות את המציאות בעיני האחר היא פתיחות לנקודת מבט שונה, פתיחות שהיא אבן יסוד להכרות מעמיקה יותר עם ה"עצמי" .

4.פתוח הייחודיות –
חשוב לציין כי האמנות והמשחק שמים דגש על הייחודיות בכל אחד ואחד מאיתנו ולכן לא קיימת ה"דרך הנכונה", שהרי דרך זו שונה בקרב כל אחד ואחת מאיתנו בהתאם לאופיינו ויכולותינו ועלינו למצוא להאמין ולצעוד בדרך הנכונה לנו. על כן קיימת חשיבות רבה לתהליך הלמידה ואופן הלימוד המבוסס על התנסות אישית מתוך אמונה כי היישום האפקטיבי מתרחש בתוך התהליך החווייתי. המטרה ליצור מצב בו אנחנו נמצאים בתהליך למידה עצמי במקביל לעשייה חווייתית אומנותית בקבוצה.

לסיכום: העבודה בסדנה מתאימה לכל אחד ואחת שנושא עימו חלום לעלות על הבמה ולשחק, ויחד עם זאת מעוניין לשפר את אכות חייו באופן מהנה ומאתגר.
בסיום העבודה תצטיידו ב"ארגז כלים" לשיפור חיי היום יום שלנו.
בואו להיות חלק מעשרות המשתתפים (שחקנים מקצועיים וחובבים כאחד) שנטלו חלק בתהליכי היצירה הייחודים, שיצרו באמצעותה והשגי צמיחה אישית מתוך העבודה המשחקית.

לפרטים: דורית ניתאי נאמן - 0545-366422
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור אומנויות הבמה

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים