בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> ריקוד ומחול > תרפיה זוגית בריקוד - הטרנד החדש

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

ריקוד ומחול

תרפיה זוגית בריקוד - הטרנד החדש

כולנו מכירים את המושג ""Dance therapy - תרפיה בריקוד ובתנועה המשתייך לקבוצת התרפיות באומנות. אך עד היום שמענו בעיקר את המושג בהקשר טיפולי לילדים אשר סובלים בחלקם הגדול מלקויות למידה, הפרעות קשב וריכוז ו/או היפר אקטיביות בדרגות שונות, אשר הריקוד והתנועה עוזרת להקל על סימפטומי הבעיה.
כיום זוגות רבים מגיעים לשיעורים פרטיים בביה"ס Mdance כחלק מטיפול זוגי.
המאמר קיבל את הציון: המאמר תרפיה  זוגית בריקוד - הטרנד החדש קיבל את הציון 5.0 כוכבים  נצפה: 1736  |  דורג: 1
דרג מאמר זה
תרפיה  זוגית בריקוד - הטרנד החדש

הזוגות שמגיעים לטיפול בריקוד לאוו דווקא צריכים להיות במשבר זוגי. אלה הם יכולים להגיע על מנת לשמר ולהעצים את הקיים בזוגיות שלהם ומומלץ להפוך את הריקוד לחלק משיגרת השבוע בדיוק כמו כל בילוי זוגי אחר.
הריקוד שנלמד הוא ריקוד זוגי של מוביל ומובלת אשר מתקיימים במגוון רחב של סגנונות סלוניים ולטיניים לפי בחירת הזוג כגון: וואלס, טנגו, רוקנרול, דיסקופסו, סלסה, מרנגה, בצ'אטה, רומבה ועוד..

יש זוגות רוקדים שבהתבוננות עליהם חשים מיד את יכולת התיאום המופלאה ביניהם. אולי הם לא רקדנים גדולים, אבל הביחד שלהם בולט בריקוד, ותנועותיהם משתלבות זו בזו בהרמוניה מופלאה. יש זוגות אחרים שרוקדים נפלא כל אחד כשלעצמו, אבל הביחד שלהם לקוי - נדמה שהם רוקדים אחד ליד השני ולא אחד עם השני.

כיצד יודעים שיש תיאום בין בני הזוג בריקוד?
אני בוחנת במהלך השיעור שני מימדים עיקריים בתיאום הזוגי: זרימה – היכולת לנוע בשטף וללא תקלות – וחיבור – היכולת לקשר משמעותי. התנאים ההכרחיים לתיאום זוגי הם חלוקת תפקידים מוסכמת בין בני הזוג, אחריות של כל אחד מבני הזוג לביצוע תפקידו, רצון לשיתוף פעולה ונכונות להתפשר.
ביחד באמצעות הריקוד אנו לומדים לבטא את עצמנו בבהירות וגם להקשיב לאחר בפתיחות, וכך לשפר בצורה משמעותית את התיאום הזוגי בריקוד ובחיים.

הטיפול הוא לא רק לזוגות אלא גם ליחידים הרוצים לשפר את זוגיותם עם עצמם!

מהריקוד אנו מפיקים הנאה אישית לצד פעילות גופנית. הריקוד תורם לשיפור היציבה, כושר גופני, הפחתת לחץ, מתח שרירי וחוסר שקט כללי, פיתוח היכולת להגדיר את גבולות הגוף ולארגנו במרחב, שיפור הקוארדינציה, ויסות תחושתי, ויסות כוח ושליטה, טיפוח מודעות גופנית וחיזוק הבטחון העצמי והדימוי הגופני, הארכת טווח הקשב והריכוז, ושיפור מיומנויות תקשורת חברתיות, שימחה ושיפור הזוגיות. במקביל שואף הטיפול ליצור מקום ומרחב בטוח המאפשר למטופל לפגוש בתסכולים, בפחדים, בכעסים ובתבניות חשיבה שגויות, להמשיגם ולעבדם מחדש בעזרת המטפל.

ריקוד זה דרך חיים!
אז בואו להכיר... לרקוד... ולהתמכר!

לפרטים נוספים אפשר לפנות באמצעות מספר פלאפון שמספרו 050-8992592
או להיכנס לאתר של Mdance
אהבתם?

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים