בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> יוגה > חשיבות תרגול היוגה, יוגה כמניעה ומה זה עושה לנו...

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

יוגה

חשיבות תרגול היוגה, יוגה כמניעה ומה זה עושה לנו...

מה נותנת יוגה למתרגל? יוגה כפעילות מניעתית לבעיות שונות
המאמר קיבל את הציון: המאמר חשיבות תרגול היוגה, יוגה כמניעה ומה זה עושה לנו... קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 2575  |  דורג: 0
דרג מאמר זה
חשיבות תרגול היוגה, יוגה כמניעה ומה זה עושה לנו...

יוגה היא פעילות שמשלבת תרגול של תנועה, נשימה ותודעה. כשהדגש הוא על מצב התודעה. אופי התרגול, ודרגת הקושי מותאמות ליכולותיו ולמגבלותיו של המתרגל.
באמצעות היוגה ניתן למנוע הופעת תסמינים שונים טרם הופעתם (ע"י תרגול) וכמו כן לתת מזור לתופעות שכבר החלו כגון: שיפור יציבה, חיזוק שרירים, בעיות גב ודיסקים, בעיות אורטופדיות, כאבים כרונים, בעיות שינה, בעיות עיכול, גיל מעבר, מתח וחרדה ועוד.
תוצאה של תרגול קבוע משפיעה באופן חיובי על כל תחומי החיים, אין תופעות לוואי, חוץ מהרגשה טובה יותר. כשמתחילים לתרגל נוצרת הרמוניה בין הגוף והנפש, ומתחזקת המערכת החיסונית של הגוף. הכוח המרפא המצוי בתוכנו מתעורר על ידי פעולות שהאדם עושה. המורה יכול להדגים, לתמוך, לכוון - אך הפעולה והיוזמה הם של התלמיד. כך נוצרת מעורבות פעילה בתהליך, דרך קבלת כלים לשיפור הבריאות, העלאת רמת האנרגיה, לשמחת חיים ולשלווה.
באמצעות התרגול ניתן לראות את השינויים שקורים ולנסות לקבל אותם כפי שהם.
במהלך התרגול תוך כדי תנועה, או לחילופין בשכיבה או בישיבה כשאנו מודעים לנשימה, נשים לב לתחושות שעולות מהגוף מבלי לבקר או לשפוט אלא רק מתוך התבוננות, אזי אם נמשיך להיות ממוקדים במה שעולה, במה שקורה, ולא ניתן לתודעה "לברוח", אם נשמור על העקרונות של הרפיית הגוף ועבודה מתוך המרכז נוכל לחוות את היוגה, את האיחוד הרב שכבתי. היכולת הזאת לחוות חיבור שכזה נותן למתרגל חוויה מאחדת, נעימה. נוצר מקום – חלל שמאפשר מפגש בלתי תלוי עם ההוויה הפנימית.
האימון מצריך כוונה והקצעה של זמן, מורה מתאים ומקום נעים לתרגל בו. יש מקום לציין שבכל פעם אנו חשים קצת אחרת, לפעמים יותר מרוכזים, לעיתים פחות. – ניתן לדמות את זה לבצל בכל פעם מתקלפת לה שכבה ואז אנו רואים וחווים את העולם ממקום אובייקטיבי יותר, הראייה והחושים מתחדדים, הנשימה מעמיקה וזורמת, הגוף נעשה רך ונינוח.
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור יוגה

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים