בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> יוגה > מה היא יוגה לילדים?

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

יוגה

מה היא יוגה לילדים?

החיבור בין יוגה לילדים הוא פשוט וטבעי.
המאמר קיבל את הציון: המאמר מה היא יוגה לילדים? קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 1203  |  דורג: 0
דרג מאמר זה
מה היא יוגה לילדים?

יוגה לילדים היא שיטה פופולארית במערב ונלמדת היום בגני ילדים, בתי ספר ובחוגים אחר הצהריים. מחקרים עכשוויים שנערכו על היתרונות בהוראת יוגה לילדים גילו כי: מפגש היוגה הוא עבור הילדים מרחב מוגן של הבעה, תנועה ויצירה, היוגה מסייעת בהרגעה ובאיזון קשיי קשב וריכוז, היוגה מסייעת לילדים לפגוש מקומות בגופם ובנפשם ובכך להעצים את חווית הנוכחות שלהם בעולם


כל שיעור מתמלא בחיים עם מסעות קסומים ופגישות עם בעלי חיים וחפצים שונים בצורת תנוחות יוגה מגוונות, תרגילי נשימה מהנים, מדיטציות בדמיון מודרך, הרפיות מרגיעות, סיפורים מעניינים, ומשחקים יצירתיים.


הכוונה היא להפנות את הילדים אל עולמם הפנימי. להביא את הילדים להכיר את רגשותיהם ולהציע להם דרכים להתיידדות עם רגשות חזקים.
התכנים מועברים באמצעות הפניית קשב לנשימה, לגוף, לתחושות, לרגשות, לחושים ולתנועה.

ילדים רבים במערב סובלים כיום מהפרעות קשב וריכוז, היפר-אקטיביות, הפרעות התנהגותיות (הכוללות גם את תופעת האלימות), בעיות בריאותיות, השמנת יתר ועוד... ישנם גורמים רבים התורמים לכך: אלימות בטלוויזיה, תזונה לקויה, עומס יתר חושי, זיהום אוויר.

תרגול קבוע ולאורך זמן של תנוחות יוגה ונשימה נכונה תורמים לחיזוק הגוף ובריאותו, לגמישות גופנית ומחשבתית, מפתחים ריכוז, שקט פנימי ושמחת חיים

החיבור בין יוגה לילדים הוא פשוט וטבעי. ילדים הם פתוחים וסקרנים מטבעם, נכונים לקבל דברים חדשים, להתנסות, לחקור ולגלות. אוהבים לחקות, להתחפש, להיות לרגע מישהו אחר. באמצעות תנוחות היוגה הם לומדים להכיר את גופם, לחקור ולהרחיב את יכולותיו. הם מפתחים מיומנויות פיזיות רגשיות ומנטליות כמו שרירים חזקים, גמישות, כוח רצון עוצמה וחיוניות.

לפרטים נוספים: 050-7892682 בטינה גילי דראי-מורה ליוגה (חברה בארגון מורי היוגה בישראל) ומטפלת הוליסטית בכירה
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור יוגה

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים