בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> יחסים זוגיות ומיניות > האם יש מתכון לזוגיות טובה שמאריכה ימים?

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

יחסים זוגיות ומיניות

האם יש מתכון לזוגיות טובה שמאריכה ימים?

בעידן המודרני אנחנו משקיעים המון בבחירת בן/בת הזוג. מתחתנים בגיל מאוחר, גרים ביחד לפני שנישאים. ואז מצפים שבזכות ההשקעה בבחירה נקטוף פירות לאורך זמן. האם המתכון עובד?
המאמר קיבל את הציון: המאמר האם יש מתכון לזוגיות טובה שמאריכה ימים? קיבל את הציון 3.7 כוכבים  נצפה: 2178  |  דורג: 3
דרג מאמר זה
האם יש מתכון לזוגיות טובה שמאריכה ימים?

איזה עידן מטורף. יותר ויותר אנשים נמנעים מנישואים, אחוז הגירושים בערים הגדולות בארץ מתקרב ל- 40%, ובסקנדינביה הוא מגיע ל 70%. אם ניקח בחשבון שלא כל הזוגות הבעייתיים נפרדים, המסקנה היא שמעט מאד זוגות זוכים לקיים זוגיות טובה לאורך זמן. בהנחה שהרוב המכריע של הזוגות מצאו הרבה טוב זו בזה בתחילת הדרך, נשאלת השאלה- מה התקלקל? האם לא בחרנו טוב?

אנשים מחפשים את המרשם לבחירת בן/בת זוג, אותה בחירה שתבטיח זוגיות טובה וארוכה. השאלה הנצחית היא איך נדע שהאהבה, התשוקה, האינטימיות והחיבה שיש כיום יחזיקו מעמד כאשר לתמונה ייכנסו ילדים, קריירה, משכנתא, עימותים אפשריים עם משפחת בן/בת הזוג, שחיקה, שיגרה ועוד רשימה של קשיים אפשריים.

חלק גדול מהזוגות שנפרדו הפתיעו את מי שהכירו אותם בתחילת דרכם- הם נראו כמו זוג יונים, שידרו "אנחנו ביחד לנצח". עד שיום אחד זה נגמר. למה? לעומת זאת, קיימות גם לא מעט "הפתעות" הפוכות לכאורה. זוגות "רגילים", כאלה שלפעמים אנשים שואלים את עצמם "מה הם מוצאים זה בזו", פיתחו מערכת יחסים שהתגברה של קשיים והלכה והשביחה משך השנים. מחקרים רבים ניסו משך השנים לגלות ללא הצלחה האם קיימים, ואם כן מהם, המאפיינים של הזוגיות לפני הנישואים שמאפשרים לנבא ולהבטיח זוגיות טובה וארוכת ימים.

ובכל זאת, מה מבדיל בין זוגות שפיתחו זוגיות טובה וארוכה לזוגות שלא. אחת התשובות המשמעותיות נעוצה במה שקורה לאחר הנישואים ולא רק לפניהם. זוגיות טובה וארוכה מתגבשת במקרים רבים בעזרת עבודות תחזוקה ושיפור בלתי פוסקים.

בואו נדמיין את המצב הבא (לא בהכרח דמיוני): זוג רוכש לעצמו את בית חלומותיו. ממוקם טוב, מעוצב לטעמם, מרווח מספיק כדי להוליד בו ילדים. "מכאן נצא יום אחד לבית אבות, זה בית לכל החיים" הם אומרים. והבית, כיאה לבית שמתוכנן לשרת את הזוג זמן ארוך, זוכה לתחזוקה מעולה. טיפולים מונעים עד כמה שאפשר ותיקון יעיל ויסודי של כל מה שבכל זאת מתקלקל. והבית, בתמורה, ממשיך לשרת אותם נאמנה שנים ארוכות. אלה מה, לאחר שנים בהם נולדו מספר ילדים והושלמו תשלומי המשכנתא, החליט הזוג להיפרד. הבית שתוחזק בקפדנות ובאהבה יכול לשרת אותם עוד שנים רבות, לא כך הזוגיות שהוזנחה. "היה כל כך טוב פעם" הם אמרו, "סמכנו על זה שזה ימשיך לנצח מעצמו". כשנשאלו למה לא סמכו על הבית שיישמר במצב טוב מעצמו ענו "זה לא אותו הדבר – את ההשקעה בזוגיות עשינו עוד לפני הנישואים כאשר בחרנו זו בזה". האומנם? הבחירה הנכונה שלפני היא חשובה, אפילו הכרחית, אבל ממש לא מספיקה.

איך מתחזקים? כל זוג והשיטות המתאימות לו. אין נוסחת קסם אחת ויחידה. ועם זאת, בכל הנוסחאות של כל זוגיות טובה נמצא את מרכיב של תקשורת זוגית טובה. יש זוגות ש"לא רבים", לא צועקים ולא מתווכחים. הם כלל לא מתקשרים - אני קורא לזה -"הם אפילו לא רבים". יש זוגות שלא רבים כל הזמן- "רק" אחת לשבוע אבל לאחר כל וויכוח הם לא מדברים זה עם זו לפחות שבוע. לעומתם, יש גם יש את המתחזקים המתקשרים- אלה שאומנם רבים מפעם לפעם אבל לאחר זמן קצר מנהלים "משא ומתן" אפקטיבי, משלימים ללא משקעים ומטעינים את הזוגיות באנרגיה מחודשת. זוכרים מה ג'רי סיינפלד אמר על מה שקורה מיד לאחר שמשלימים...
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור יחסים זוגיות ומיניות

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים