בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> רייקי > רייקי, מהות רוחנית או טכניקה שימושית

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

רייקי

רייקי, מהות רוחנית או טכניקה שימושית

המאמר קיבל את הציון: המאמר רייקי, מהות רוחנית או טכניקה שימושית קיבל את הציון 4.8 כוכבים  נצפה: 0  |  דורג: 19
דרג מאמר זה
רייקי, מהות רוחנית או טכניקה שימושית


רייקי, מהות או טכניקה אנרגטית שימושית / אלי נבון

הרבה מאד סיפורים ואגדות יש על רייקי ועל טכניקות שונות ומשונות ליישומה.
העולם המערבי קיבל את הרייקי לא בדיוק (בלשון המעטה) כפי שנלמדה ביפאן וכפי שהופצה על ידי מיקאו אוסואי בסוף המאה התשע עשרה.

ד"ר שיג'ירו היאשי, תלמידו של אוסואי, שם יותר דגש על הצד הטכני של רייקי ופיתח את שיטת סדר הנחת הידיים הטיפולית אותה העביר לגברת הוואיו טאקטה שהעבירה את הרייקי לעולם המערבי עם תוספות משל עצמה.

מאז הוויאו טאקטה הוסיפו מורים לרייקי בעולם המערבי וגם במזרח טכניקות שונות וסיפורים שונים על רייקי כשיטה טיפולית אנרגטית ושימושית. באופן זה הלך והצטמצם החלק החשוב והעיקרי של רייקי כדרך חיים רוחנית לאיזון פנימי והעצמה האישית.
מאידך הלכו ורבו עד אין ספור "שיטות וטכניקות שימושיות" המיוחסות לכאורה לרייקי המסורתי מיפאן.

בעולם המערבי אין אחידות בדרכי הוראת הרייקי ומורים רבים מלמדים את תלמידיהם שיטות , טכניקות ותפיסות שהחליטו להוסיף על דעת עצמם וכך יצרו "תורות רייקי" חדשות מבלי להבהיר את הדבר לתלמידיהם, שמאמינים כי למדו רייקי יפאני מסורתי מקורי. הדבר יצר בלבול ותסכול אצל רבים ממתמחי הרייקי בשומעם כי תלמידיהם של מורים אחרים למדו דברים שונים וסגנונות אחרים של רייקי עד שהחלו להטיל ספק במורה שלהם, בעצמם , בדרכם וברייקי בכלל.

כמה מצער הדבר שרבים אינם יכולים לשמר דרך רוחנית ולהעבירה ברוח המקור ולשמש שליחים אמיתיים של מהות החיים
האוניברסלית. רבים מאתנו לא מודעים כלל לדברים ומקבלים את הדרך כפי שהורו לנו מורינו מבלי להעלות כלל על הדעת שבמקור היו הדברים לגמרי שונים.

עם זאת, אין מקום לשפוט תופעות כאלה מאחר ויש כנראה סיבה טובה לקיומן. אולם, לדעתי בהחלט יש צורך בסיסי להאיר את הדברים ולהתחיל להביא לידיעת הכלל את העובדות האוטנטיות על רייקי, ככל שהן מתגלות ומגיעות אלינו מיפאן. אין לי ספק שקשה "לשבור" מיתוסים ו"פרות קדושות", שהשתרשו במהלך השנים בחברה המערבית ובכלל זה בחברה הישראלית ובקהילת הרייקי בפרט. לשם כך נחוצים הגינות ואומץ.

מי שנוהג עם עצמו בהגינות ובאומץ עושה זאת גם עם סביבתו ומיטיב עמה .

כל מי שמודע ל"רייקי" כאל מהות רוחנית נעלה אינו יכול ואינו צריך לחשוש להכיר בה כדרך חיים רוחנית לאיזון פנימי והעצמה אישית, שבה תמונה העוצמה האמיתית של רייקי ולא בטכניקות השונות הנלוות אליה. טכניקות ודרכי פעולה יכולות להואיל "באמת" רק אם הן מחוברות לאמת של דרך ושל מהות.

מאידך, מי שלומד או מלמד טכניקות שונות מבלי להפנים את המהות מחמיץ את הייעוד העיקרי ומאבד את יתרונותיה הרוחניים ואת העוצמה האמיתית. העוצמה והיכולת אינם מצויים בשיטות או בטכניקות השימושיות אלא בחיבור אל המהות, בפיתוח מודעות עצמית, בדרך הרוחנית שהתווה מיקאו אוסואי. צריך להכיר בעובדה, שבמקור לא היו ממש טכניקות וה"טיפול" ברייקי דמה בעצם יותר לשיעור במודעות עצמית ולחניכה אנרגטית למהות. הטכניקות השונות שנוספו עם הזמן, הן בדרכי ההוראה של הרייקי והן באופני ה"טיפול", תפסו אצל רבים מקום מרכזי לעומת המודעות הרוחנית ודרך החיים הרוחנית.

הייתי מסכם ואומר כך: טכניקה או שיטה שמתפתחת ונובעת מהדרך הרוחנית יכול שתהיה בה תועלת ואולי אף יתרון מסוים. אולם, כשטכניקה או שיטה הופכים להיות המטרה והאמצעי העיקרי מן הסתם הם מרחיקים אותנו מהדרך.

המסר העיקרי של רייקי לאנושות על פי הבנתי הוא "איזון והעצמה רוחנית בדרך של אהבה וחמלה ספונטנית" .
אור ואהבה,
אלי נבון.

www.osim-reiki.net

אהבתם?

כתבות נוספות ממדור רייקי

תגובות (לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות)

 • 1
  האור האמיתי
  כל מילה נוספת מיותרת,אתם חייבים לנסות מכיוון שזהו האור האמיתי בחיים שנותן לך את הכוח להמשיך ולמצוא משמעות. חובה!!!
  ריקי   (5.2.2006)
 • 2
  אכן זהו אור אמיתי
  תודה לך ריקי על תגובתך. אור ואהבה, אלי
  אלי נבון   (14.2.2006)
בניית אתרים