בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> נומרולוגיה > בחירת שם לתינוק והשאיפה לחדשנות וייחודיות

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

נומרולוגיה

בחירת שם לתינוק והשאיפה לחדשנות וייחודיות

בחירת שם לתינוק היא נושא הטורד שינה מעיניהם של רבים מההורים ש"בדרך", כאשר מרביתם שואפים לחדשנות וייחודיות בבחירתם. האם נותרו עוד שמות ייחודיים? אילו מגמות פופולריות היום, ומה צפוי בעתיד בנושא זה?
המאמר קיבל את הציון: המאמר בחירת שם לתינוק והשאיפה לחדשנות וייחודיות קיבל את הציון 0.0 כוכבים  נצפה: 1259  |  דורג: 0
דרג מאמר זה
בחירת שם לתינוק והשאיפה לחדשנות וייחודיות

יעקב בורק פירסם לאחרונה בטורו המרתק "בין פסיכולוגיה לכלכלה" המתפרסם דרך קבע במגזין דה מרקר, מאמר בשם "לונדון, באותיות רגילות". במאמר הוא מתייחס לתרבות המערבית המטפחת את המרדף אחר מיוחדות, ומשתמש בין היתר בדוגמה של בחירת שם לילדינו. המאמר המרתק, שיקף לי את תחושותיי בתקופה האחרונה, ככל שהפרוייקט האחרון שלי, של העלאת מאגר שמות ופירושים לרשת, התקדם.

ואכן, כפי שהוא מציין במאמר, ניתן לראות מגמה הולכת ומתחזקת של מציאת שם ייחודי ככל האפשר. במסגרת הייעוץ שאני נותנת להורים בנושא בחירת שם לתינוק, אני מופתעת פעם אחר פעם מרמת היצירתיות והתעוזה של ההורים. עוד א' ועוד י', והחלפת סדר אותיות, ושמות לועזיים וכן הלאה. מאיה הופך למיא, עילאי הופך לאילאי ועד אילעי [כן, גם אני לא בדיוק הבנתי מה זה...], איתי הופך לאיתאי, יהלי ויאלי, הילי, ניקה וכן הלאה... ייחוד, ייחוד, ייחוד. אני בטוחה שגם לפני 50 שנה היו הורים יצירתיים, אלא שבל נשכח שהתקופה והנורמות החברתיות דאז דווקא עודדו השתייכות והתאמה חברתית, כפי שיעקב בורק מציין, ופחות שונות וייחוד.

ברור שגם כיום, רבים הם אלו הנצמדים לשמות המקובלים והפופולריים בתקופה הנוכחית, אולם נראה לי, מבלי להתחייב, שהם במיעוט ליד מספר ההורים המבקשים שם מיוחד. הענין הוא, שנהיה קשה עד מאוד למצוא צירוף אותיות שטרם הורכב על ידי הורה כלשהו. חלק מן ההורים מרגישים צורך להרחיק עד מחוזות רחוקים, כדי לייבא שם לועזי שישמע טוב לאוזן הישראלית, ייחודי ו"סקסי", ולא כמו עולה חדש !!! ובל נשכח את השקיפות הקיימת היום בכל נושא, כאשר מספיק להקיש את המילה "שמות" בגוגל, ולקבל רשימות אינסופיות של אתרים, רשימות ומחשבונים, שכל מטרתם היא לבלבל אתכם עם מבחר אינסופי של אפשרויות העומד לרשותכם... [כן, מודה באשמה, גם לי חלק נכבד בקבוצה זו...] וכך, גם אם הצלחתם במאמציכם למצוא ואריאציה ייחודית, תוך זמן קצר היא כבר נחלת הכלל.

אז מה הסבירות שהרוב אכן יצליחו במאמציהם להעניק שם חדש, חדשני וייחודי? נראה לי שהבנתם לבד את התשובה... ההימור שלי, שהטרנד הבא לחידוש וייחוד יהיה חזרה למקורות. אלו אומנם, לא בהכרח יהיו שמות חדשים או חדשניים, אולם הם בהחלט יהיו ייחודים בסביבתם.

לכל מי שמעוניין, ניתן לשלוח לי מייל בקשה, ואשלח לו את המאמר המלא של יעקב בורק.

מתי שטרנברג, נומרולוגית
www.numero-logy.com
matty@numero-logy.com
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור נומרולוגיה

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים