בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> תקשור והילינג > נשמות עשוקות - מתוך הספר "ריפוי אשמה ונשמה"

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

תקשור והילינג

נשמות עשוקות - מתוך הספר "ריפוי אשמה ונשמה"

כוחות החושך פועלים בדרכים שונות במטרה לפגוע בבני אדם. נשמות אשר כוחות החושך התנכלו להן ופגעו בהן בדרך זו או אחרת נקראות `נשמות עשוקות`. בפרק זה אתאר שתי תופעות שהן תוצאות התנכלות כוחות החושך אל נשמות גבוהות, שהן נשמות
המאמר קיבל את הציון: המאמר נשמות עשוקות - מתוך הספר  נצפה: 1834  |  דורג: 0
דרג מאמר זה
נשמות עשוקות - מתוך הספר "ריפוי אשמה ונשמה"

נשמות עשוקות

פגיעות בנשמה


כוחות החושך פועלים בדרכים שונות במטרה לפגוע בבני אדם. נשמות אשר כוחות החושך התנכלו להן ופגעו בהן בדרך זו או אחרת נקראות 'נשמות עשוקות'. בפרק זה אתאר שתי תופעות שהן תוצאות התנכלות כוחות החושך אל נשמות גבוהות, שהן נשמות אור.

א. חטיפת נשמה שלמה.
ב. חטיפת חלק נשמה.

חטיפת נשמה שלמה עלולה להתרחש כאשר הנשמה אינה בגוף פיזי, בנסיבות מסוימות שיש בהן משום סכנה לנשמה, כמו למשל בתקופת הריון, כאשר הנשמה עדיין במסעות בין שמיים לארץ וטרם התחברה לעובר או במקרה של הפסקת הריון יזומה (גרידה) או לחילופין לאחר מותו של האדם בעת עליית הנשמה. לעומת זאת מתרחשת חטיפת חלק נשמה בעוד האדם בחיים, בתקופות שפל ובמצבים בהם האדם פגיע במיוחד.

קיימות לנשמות סכנות נוספות בעת שהותן בעולמות הגבוהים, אך לא נדון בהן בספר זה.


החלפת נשמת עובר


כאשר עובר האדם נוצר ומתפתח ברחם אימו, אין הנשמה מתחברת אליו באופן סופי כבר מתחילת ההיריון אלא בשלב מאוחר יותר, ועד שנעשה החיבור הסופי נמצאת הנשמה במסעות בין שמיים וארץ ונתונה בסכנה. למדתי מן הבורא שבמצב זה עלולות נשמות להיחטף על-ידי כוחות החושך המעוניינים ליצור בלבול, קשיים והסטה של הנשמות מהתכנית המקורית שלהן על מנת להעמיד בפניהם קשיים וכדי לדחות או למנוע מן הנשמות הללו הגשמת הייעוד הגבוה שלהן.

נשמות לא מפותחות אינן מעניינות את כוחות החושך, אלא רק נשמות גבוהות במיוחד שלקחו על עצמן תפקיד של העלאת התדר על פני האדמה. נשמות שהייעוד הגבוה שלהן הוא לשמש מורי דרך ומנהיגים רוחניים, מרפאים ומטפלים מכל הסוגים, לוחמי צדק, הוגי דעות, וכן הלאה...

כוחות החושך מסוגלים לגרום לסטייה של הנשמה כך שבמקום להתחבר אל העובר המיועד לה מלכתחילה, היא תגיעה אל תוך גוף עוברי אחר ותיוולד במשפחה אחרת. הם עושים זאת באותה קלות שבן אדם יכול לנשוף בגרגר אבק המעופף באוויר ולגרום לו סטייה. כמו כן מסוגלים כוחות החושך גם להחליף בין שתי נשמות שהן בדרכן להתחברות לעובר ולחבר כל אחת מהן לגוף העובר השני.

לעתים נוקטים כוחות החושך בטאקטיקה של החלפת נשמת העובר, דווקא בגלל ההורים עצמם ועל מנת לפגוע בהם. אם האם או האב הם נשמות גבוהות יסיטו אליהם כוחות החושך נשמה בתדר שאינו מתאים להם מתוך כוונה לסבך את חייהם, ליצור בעיות ולמנוע מהם הגשמת הייעוד הגבוה ומימוש התכנית הנשמתית שלהם. כך או כך הנזק הנגרם כתוצאה מן ההתערבות האכזרית הזו הוא גדול וכבד.


מה שקורה לנשמה הנולדת בגוף לא לה, הוא פגיעה קשה כבר מרגע הלידה ואף לפניה בתקופת ההיריון עצמו.

האישה ההרה מקבלת מסר לא מודע שברחמה גדל תינוק עם נשמה שאינה שייכת לה ועלולה עוד בעת ההיריון לפתח התנגדויות כלפי העובר. התנגדות לא מודעת כזו עלולה להסתיים בהפלת העובר ובהפסקת ההיריון. לחילופין אם ההיריון בכל זאת ממשיך להתפתח, עלולה האם לסבול ממגוון קשיים במהלך ההיריון הן ברובד הפיזי והן ברובד הרגשי.

היא עצמה עלולה לסבול מתופעות רגשיות שליליות שונות, לשקוע בדיכאון, לסבול מחרדות, לפתח פחדים מפני הופעתו של התינוק עצמו בחייה, וכאשר הוא כבר נולד - לחוש נתק רגשי ממנו, אדישות או אף דחייה, רגשות שהיא מצידה מעדיפה, כמובן, להסתיר מעצמה ומהסביבה, כי אינם יאים לאם.

כבר מלכתחילה נולד תינוק כזה אל תוך נסיבות מורכבות, מסובכות ומזיקות, לעתים הנזק הוא כזה שאין שום אפשרות להביא את המצב לידי תיקון כל ימי חייו של אותו אדם, אם בגלל חוסר מודעות או חוסר מידע באשר למקור הצרות. אם בגלל שאינו מוצא מטפל המסוגל להבין את העניין, להסבירו, ולדעת כיצד לטפל בו. ואם מפני שהפגיעות נעשות מקובעות ברבדים כה מוקדמים באישיותו שכמעט בלתי אפשרי להעמיק ולהגיע לעומקים כאלה ולרפאן.

מבחינה פסיכולוגית, הוא עלול לסבול מהפרעת אישיות כלשהי ו/או עלול להיקלע בהמשך חייו אל בעיות רגשיות במגוון עצום שקשה לצפי מראש ולצורות אחרות של חוסר איזון, לסבול מאישיות דיכאונית ואף לפתח מחלת נפש...

האדם עצמו עלול להרגיש חוסר התאמה עם הגוף הפיזי שלו. אין זה הגוף המקורי שתוכנן לו, הוא חש פילוג וחוסר השלמה עם הגוף הפיזי הזה שנכפה עליו. שום דבר שקיבל בירושה גנטית מן ההורים הביולוגים שלו אינו מתאים לו, אינו משרת אותו ואת תוכניתו המקורית – לא הגוף הפיזי ולא תכונות אופי ואישיות.

יתכן שיביע שנאה אמיתית כלפי הגוף הזה וכלפי תכונות מסוימות באישיותו, אף שמקור השנאה לגמרי לא ברור לו במודע. יתכן שיפתח הפרעות אכילה (אנורקסיה, בולימיה, זלילה כפייתית וכד'). יתכן ששנאת עצמו תוביל לפגיעות שונות בגוף הפיזי, להזנחה עצמית, לחיסוניות ירודה ועל כן לתחלואה רבה, מועדות לתאונות, נכויות וצורות אחרות רבות של פגיעה עצמית.

התדר של ילד כזה שונה ואינו מתאים לתדר של אותה משפחה. לכך ידאגו כבר כוחות החושך שיסיטו נשמה גבוהה מאד למשפחה של נשמות נמוכות, או להיפך, יסיטו נשמה נמוכה למשפחה של נשמות גבוהות או אל משפחה של נשמות בעלי חוזה נשמתי שונה לגמרי משלו. כבר מגיל הינקות המוקדמת הוא ירגיש חוסר שייכות למשפחה הזו, והמשפחה מצידה תרגיש שבאורח מוזר הילד הזה אינו שייך לה. הוא שונה מאחיו, אינו מובן להם, פועל בצורה אחרת, חושב אחרת, מרגיש אחרת.

ההורים חווים חוסר אונים בהתמודדות עם גידול ילד כזה, מדחיקים רגשות אשמה (דבר שבעצמו גורר עוד ועוד בעיות במערכת היחסים ביניהם לבין הילד ה"מיוחד" הזה). בני המשפחה עשויים לבטא את תחושותיהם באמירות כגון "מאיפה הגעת אלינו?" או "אתה לא דומה לאף אחד מאתנו"... אף על פי שהנתונים הפיזיים דומים, וההורים הם ההורים הביולוגים אך לא ההורים הרוחניים של ילד כזה. ולעתים ילד זה ייחשב אפילו לכבשה השחורה של המשפחה עקב השונות וחוסר התאמה רוחנית-אנרגטית-אישיותית אל שאר בני המשפחה.

ילד כזה מרגיש נטע זר, ילד ללא שורשים, עקור, מתגעגע כל ימיו אל מקום אחר וחש כמיהה אל משפחה אחרת, הורים אחרים שאמנם חיים וקיימים במקום אחר, אולי אפילו בארץ אחרת על פני כדור הארץ, ואף הם מתגעגעים לתינוק שלא נולד אצלם או מתמודדים עם נשמה זרה שהגיעה אליהם עקב תעתועי כוחות החושך.


ילד 'נשמה עשוקה' כזה חש דחוי ולא אהוב,
בודד ומבודד.
אין לו אל מי לפנות, אין מי שיכול להבין, להסביר, לתקן... והכאב אך הולך ומתעצם עם הזמן ועם השנים. הוא עשוי לפתח נטייה "לאמץ הורים" אחרים או "בני משפחה" אחרים מבין דמויות מפתח הסובבות אותו (מורים, מדריכים, מטפלים וכד') כניסיון לא מודע לפצות על אובדן הוריו הרוחניים וכניסיון להשקיט את הכמיהה, הכאב הרגשי ואי השקט שבנפשו.

האם יש צורך להוסיף ולתאר את גודל הפגיעה העלול להמשיך ולהתעצם ממצב כזה? גם אם המשפחה וההורים, אליהם נולדה אותה נשמה, מקבלים את הילד כ"ילד הרוחני" שלהם לכל דבר, נוהגים עימו בכל האהבה ונותנים לו הכול ממש כמו לאחיו, בכל זאת ינבעו צרות רבות מן המצב הזה.

מטופלים שהם 'נשמות עשוקות' מתארים אותם רגשות, אותן מחשבות וחוויות דומות. סיפור החיים שלהם דומה מאד מבחינת התכנים הרגשיים שבו ויש בו אותם מאפיינים. בדרך כלל יאמרו אנשים כאלה שמאז ומתמיד הרגישו לא שייכים. לא שייכים למשפחתם, לא שייכים למקום ולעתים לא שייכים אפילו לארץ ולמנטאליות אל תוכה נולדו.

הם מתארים יחסים בעייתיים עם הוריהם או עם אחד מן ההורים ופעמים רבות גם בעיות במערכות היחסים עם האחים. זה פשוט מרחף באוויר בלי לדעת איך ומדוע זה נמצא שם, זו אנרגיה בלתי נראית המשפיעה על חיי כל הנוגעים בדבר.


אדם כזה גדל עם מטענים רגשיים קשים מנשוא. זו טראומה עמוקה מאין כמוה.


זו פגיעה בכל הרבדים של המערכת האנושית: קודם כל פגיעה ברובד הנשמה עצמה, אחר כך פגיעה ברובד הנפשי-רגשי, וכן פגיעה ברובד הפיזי. כאשר הרבדים כולם משפיעים אלה על אלה ומוסיפים בצירופים שונים עוד ועוד הסתבכויות של האישיות.

בעידן שלנו רבות הנשמות הגבוהות המתנדבות להגיע לגלגול חיים בגוף פיזי על פני האדמה, על מנת לעזור ולאזן לעזור ולהעלות את התדר, לעזור לבני אדם אחרים, בעלי נשמות פחות מפותחות שעדיין עבודה רבה לפניהן עד להשלמת התיקון שלהן... על כן התרבו מקרי 'הנשמות העשוקות', המקרים בהם מוחלפות הנשמות ומוסטות להתחבר לגוף שאינו שלהן במקור. ללא ספק, מצאו כוחות החושך דרך נוספת לזרוע בלבול, הרס ופגיעה בין בני האדם.


חשיבות ההסברה

אל הקוראאם במהלך קריאת פרק זה, חשת בעומק לבך כי הדברים מכוונים אליך, כי אתה מוצא את עצמך בתוכם, כי אתה מזהה בם את סיפור חייך, וכי הם מרטיטים נימים נסתרים בנבכי נפשך ונשמתך – סביר להניח שהנך 'נשמה עשוקה'.

אם בעת הקריאה חשת שהדברים מעוררים בך מחד גלים של כאב רגשי עצום ומאידך מביאים עימם גם רווחה מסוימת, תחושה של 'חזרה הביתה' ושלווה המגיעה יחד עם ההבנה העמוקה של מקור מצוקותיך – סביר להניח שהנך 'נשמה עשוקה'.

אם מצאת כאן תשובות לשאלות הרבות המנקרות בך כל ימי חייך או לחלק מהן, ואתה חש שהנה סוף-סוף קיבלת הסבר לעניינים רבים שהיו עבורך סתומים, בלתי מובנים ובלתי הגיוניים – סביר להניח שהנך 'נשמה עשוקה'. ואם אינך בטוח בתחושותיך, תוכל לפנות אל מטפל רוחני המכיר את התופעה על מנת לברר את העניין סופית.

כפי שחשוב לדעת, להיזכר, להבין ולעבד חוויות רגשיות-נפשיות שחווית בימי חייך על מנת לרפא את הפציעות ולשחרר את הכאב הרגשי הכרוך בהם, כך גם חשוב לדעת ולהבין את הפגיעה ברובד הנשמה שלך על מנת לשחרר את הכאב הרגשי הנובע ממנה.

ההכרה בכך שהנך 'נשמה עשוקה' עלולה אמנם להביא עימה בתחילה תחושות קשות כגון תחושת חוסר אונים, תחושת אובדן, עצב עמוק, כעס גדול ועוד... היא עשויה לעורר בך שאלות רבות ונוקבות וכן השגות לגבי הבריאה ואופן התנהלות העולם... אך אותה ידיעה ממש הינה גם מרפאה ומשחררת מאין כמוה.

למשל, אם כל חייך חשת אשמה על השונות שלך, על אי ההתאמה שלך לסביבתך, על הדינאמיקה הכושלת במשפחתך, על הבעיות הרגשיות שלך ועל הבעיות האחרות שלך - עצם הידיעה שהנך 'נשמה עשוקה' תשחרר אותך מאשמה זו לחלוטין!!!

אם כל חייך האשמת את עצמך על כך שאינך אהוב מספיק, שאינך ראוי מספיק, שאינך טוב מספיק, שהנך בודד ודחוי באשמתך – כעת תוכל לשחרר אשמה זו לגמרי!!! אם כל חייך האשמת את הוריך, את אחיך ואת משפחתך על מר גורלך – תוכל כעת להבין שהם היו מלכתחילה קורבנות לתעלולי כוחות החושך ממש כמוך!!!

האמרה הידועה: 'ידיעת הבעיה היא חצי הדרך לפתרונה', מוכיחה כאן את עצמה במשמעויות רבות. מרגע שהבנת מה אירע לך טרם לידה ומה מקור בעיותיך, תהיה דרכך לריפוי מרוככת, מהירה יותר, קלה יותר, בתנאי שלא תיקלע לרחמים עצמיים על עצם הטרגדיה שאירעה לנשמה שלך.

אמרה ידועה אחרת הלקוחה מן התנ"ך: 'מעז יצא מתוק' יכולה גם היא להוכיח את עצמה בנסיבות אלו. אם תשכיל כקורבן כוחות החושך ותלמד להוציא את עצמך מן הקורבנות אל מקום של תעצומות נפש, בגרות ושליטה בחייך, הרי הפקת מן הנסיבות תועלת מרובה, תצא מכך מחוזק, ונקודות זכות גדולות יירשמו עבורך בגיליון השמימי שלך.


אל המטפל


אדם בעל 'נשמה עשוקה' נמצא במצוקה רגשית ורוחנית, מחפש כל ימיו אחר תשובות. שאלות רבות מנקרות בליבו באשר לחייו, למצבו, למצוקותיו, לכאב הרגשי שלו, אך אין איש בעולם כולו המסוגל לספק לו הסבר כולל, מקיף ומלא לכל אלה, מלבד מטפל רוחני שלמד על התופעה והיא מוכרת לו.

אין זה בהכרח אומר כי זהו ההסבר והרקע למצבו של כל מטופל, אף אם חלק מן הסימפטומים שהוא מתאר דומים למה שהובאו כאן בפרק זה. ברור כי לא כל סבל אנושי נגזר מעושק הנשמה. סימפטומים מסוימים, שהמטופל מתלונן עליהם, עשויים לנבוע ממקורות שונים לגמרי. הם יכולים להיות תוצר של הסתבכויות ארציות, בחירות מוטעות, נטיות נפשיות-רגשיות מסוימות, תורשה גנטית, היסטוריה רוחנית כזו או אחרת וסיבות רבות אחרות...

על המטפל הרוחני להיות זהיר ואחראי בנוגע לאבחון, לפנות בתקשור אל ההדרכה העליונה שלו ולקבל אישור ואישוש לחשדותיו, ורק אם מתברר כי אכן המטופל הוא 'נשמה עשוקה' להכניסו לסוד העניין ולספר לו על הפגיעה הנשמתית ממנה סבל. ההסבר חייב להינתן באהבה רבה ובחמלה גדולה, תוך התקדמות 'בצעדי תינוק' קטנטנים ותוך ערנות לתגובתו של המטופל.

אהבתם?

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים