בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> גרפולוגיה > מה גורם לשינויים בכתב היד

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

גרפולוגיה

מה גורם לשינויים בכתב היד

נשאלתי הרבה פעמים האם האבחון הגרפולוגי מהימן למרות שאדם חווה שינויים בכתב ידו. התשובה היא כן, אבל ...
המאמר קיבל את הציון: המאמר מה גורם לשינויים בכתב היד קיבל את הציון 5.0 כוכבים  נצפה: 1937  |  דורג: 3
דרג מאמר זה

שינויים בכתב היד

נשאלתי הרבה פעמים האם האבחון הגרפולוגי מהימן למרות שאדם חווה שינויים בכתב ידו. התשובה היא כן, אבל הכתב מראה את העובר על האדם באותו זמן נתון. לכן, טוב לראות כמה כתבי יד , כדי לראות מה הם הפרמטרים היציבים ואילו מהם משתנים.
יש אנשים שמגיבים באופן קיצוני לכל שינוי פיזי או רגשי כגון עייפות, רעב. ויש אנשים שלא בקלות יוצאים משיווי משקל.
מתי יש שינויים בכתב היד?
1. שינויים רצוניים. במיוחד בגיל ההתבגרות יש רצון לחקות כתבי יד שמוצאים חן, כפי שמחקים התנהגות. אדם יכול להחליט לשנות כמה פרמטרים בלי להיות מודע מדוע הוא רוצה לעשות את השינוי. הוא רואה תוכנית טלוויזיה שם מסבירים על משמעויות של אותיות והוא מחליט לשנות לפי ההסבר.ולפעמים אדם לומד תרגילי גרפותרפיה ומשנה במודע מתוך רצון להביא שינוי חייו. כמו כן, יכול להיות שינוי מתוך רצון לחקות לשם זיוף.
2. שינוי כתב היד בהתאם לתוכן הכתב. למרות שהגרפולוגים הקלאסיים טענו שאין חשיבות לתוכן ויש להתייחס רק לסימני הכתב, מתוך ניסיוני ראיתי שהתוכן חשוב. אדם יכול לכתוב כתב שוטף ודי אחיד ואז הוא נוגע בנושא טעון רגשית מבחינתו ופתאום יש שינוי בגודל, בזוית או במרחקים.
3. יש שינויים בכתב יד עקב שינוי במצבי הרוח. כשיש יום עם בשורות טובות הכתב יגיב בהתאם, יהיה פתוח יותר והשורות יעלו במקצת. מצב רוח רע ועייפות יתבטאו בשורות יורדות.
4. שינוים יתכנו בהשפעת אלכוהול וסמים. אפילו כוסית אחת של אלכוהול משפיעה על יציבות הכתב, ועל יציבות האדם. אחרי כמה כוסות הכתב מתפרק לגמרי והופך בלתי יציב ולא קריא. זה כאשר הוא עדיין חושב שהוא כשיר לנהיגה.
5. טראומות משפיעות על הכתב, על תפוסת הדף והשוליים.
6. מחלות אף הן עלולות להשפיע על כתב היד. כאשר אדם חולה בפרקינסון , אסור לפרש את הרעידות לכיוון ניוח אופי .
7. גם הגיל משפיע על כתב היד, למרות שיש צעירים עם כתב בוגר ובוגרים עם כתב ילדותי ולא בוגר. יש סימנים שפעם התייחסו אלים בחומרה כמו חתימה בצד ימין ואילו היום בהשפעת הכתיבה במחשב זה הפך לנורמה. חשוב לדעת מתי למד הכותב את הכתיבה והארגון.
8. כתב יכול להשתנות כתוצאה ממעבר בין תרבויות. למשל, אדם עובר מתרבות ים תיכונית חמה וללא גבולות לתרבות אירופית קרירה עם גבולות מאד ברורים. האדם יצטרך להסתגל וזה יבוא לביטוי בכתב ידו.
9. טיפול נפשי בהחלט משפיע על הכתב. אדם עם בעיות נפשיות לאחר טיפול , כאשר מגיע לאיזון נפשי, זה יבוא לביטוי גם בכתב ידו.
לסיכום ניתן לומר שכתב היד משתנה כי הוא משקף את המצב הנפשי והפיזי של הכותב. לכן, אני שבה וטוענת שאדם שעובר טיפול יעיל זה יבוא לביטוי בכתב ידו. אם לא חל שינוי בכתב היד, למעשה האיש לא הפנים את הטיפול ולא עבר שינוי.
www.shosh4u.com
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור גרפולוגיה

תגובות (לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות)

  • 1
    תודה. אני מאמן אישי ואהיה ער לשינוי בכתב יד המאומנים. (ל"ת)
    דין   (4.12.2008)
בניית אתרים