בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> אומנויות לחימה > גוג`ו- ריו קראטה דו

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

אומנויות לחימה

גוג`ו- ריו קראטה דו

שיטת גוג`ו-ריו (Hard and soft), הגיעה לישראל מאוקינאווה, מולדת הקראטה, בתחילת שנות השבעים, עם סנסאי יהודה (ליאון) פנטנוביץ` ז"ל.
המאמר קיבל את הציון: המאמר גוג`ו- ריו קראטה דו קיבל את הציון 4.0 כוכבים  נצפה: 1278  |  דורג: 1
דרג מאמר זה

שיטת גוג'ו-ריו (Hard and soft), הגיעה לישראל מאוקינאווה, מולדת הקראטה, בתחילת שנות השבעים, עם סנסאי יהודה (ליאון) פנטנוביץ' ז"ל.
מאז, גדלה האגודה והתפתחה בארץ, וכיום חברים בה מאות אנשים בעשרה מועדונים, ועוד היד נטויה.
סנסאי יהודה הנחיל לנו את עקרונות השיטה, ואת המסורת המכובדת ועתיקת היומין שעומדת מאחוריה. עם קאטות בנות אלפי שנים, אשר נוצרו ע"י אומני הלחימה הגדולים בזמנם במזרח הרחוק, שיטות חישול וחיזוק הגוף והפיכתו למכונת מלחמה משומנת ומשוכללת.
סנסאי יהודה הביא לנו את השיטה שלמד ממורו, סנסאי מוריו היגאונה, דאן 10, ראש ארגון IOGKF העולמי. סנסאי היגאונה הוא דוגמה ומופת לכולנו, ואין אדם שלא התרשם עמוקות כשראה את האיש המוכשר והצנוע הזה בפעולה. סנסאי היגאונה מתאמץ כל חייו ללמוד את רזי הקראטה ממוריו, אמני הקראטה מאוקינאווה, ולהנחיל אותם הלאה, בכל העולם, וגם אצלינו, בישראל.
השיטה שלנו היא תכלס'ית, אבל אמנותית. יש בה הגנה עצמית, מגע מלא (בגבולות ההגיון), ונסיון להתקרב כמה שאפשר לדימוי של מצבים אמיתיים, אבל בלי לגרום נזקים. הכל בגישה של כבוד וחברות הדדית.
השיטה שלנו מתאימה לכל אדם - גבר, אשה, ילד וילדה. אנחנו מתאימים את האימונים לגילם ולדרגתם של החניכים. אנו יוצרים אצל החניך תשתית של לחימה במשך פרק זמן מתאים, לפני שהוא ניגש לקרב על המזרן. תרגילי חישול, תרגילי הגנה והתקפה שנלמדים ונטמעים מהאימון הראשון, מביאים אותו אל הקרב הראשון שלו על המזרון, כשהוא מוכן לכך מבחינה גופנית ונפשית.
לחניכי השיטה יש טכניקות ועוצמה נרכשת שמאפשרות להם לסיים קרב אמיתי ברחוב עם נזקים מינימליים כבר בשנותיהם הראשונות כחניכים, ומצד שני השיטה מאפשרת להם התפתחות הרבה מעבר לזה, אל תוך האמנות של הלחימה – לימוד מעמיק של סודות העוצמה הגופנית והפנימית שמאפשר למי שבאמת מחפש ומעמיק לגלות עולמות של סודות עמוקים על עצמו ועל העולם שאנו חיים בו.
עם זאת, השיטה שלנו, שמתחילה ונגמרת בכבוד הדדי, שמה דגש גדול על ריסון האלימות, על המזרון, ומחוצה לו, ברחוב. יש אמרה : "הקראטה לעולם לא תוקף ראשון", והיא משקפת את הרצון הבסיסי לדעת ולהיות מסוגל לפתור בעיות ללא אלימות, אם אפשר. מצד שני, הביטחון ביכולות שרכשת מאפשר לך לנהוג בריסון, ולא לתקוף אלא אם כן אין ברירה. אם אין ברירה אלא לתקוף, עומד לרשותך ארסנל של תגובות שלמדת שמאפשר לך לנטרל את התוקף, או התוקפים עם נזקים קלים או קשים, לפי חומרת התקיפה.
קראטה הוא לא ספורט אלא אומנות לחימה, וההבדל הוא גדול ויסודי. המטרה היא ללמוד עוד ועוד על עצמך דרך השיטה. לא לנצח מישהו מלבד את עצמך, לא להגיע למדליה ביכולת שיא לזמן קצר, אלא לחיות את השיטה. להגיע להישגים שרק שנים של התמדה יכולים להביא. כמו רץ מרתון שהתאמן שנים כדי לגמוא את המרחק, אבל ברגע שהוא מסיים, הוא כבר חושב על הריצה הבאה. כי המטרה היא לא קו הסיום, אלא הדרך.
אהבתם?

כתבות נוספות ממדור אומנויות לחימה

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים