בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> חוגים טיפוליים > תיבת נגינה - מפגשים לצמיחה דרך מוזיקה ומילים

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

חוגים טיפוליים

תיבת נגינה - מפגשים לצמיחה דרך מוזיקה ומילים

תיבת נגינה מציעה דרך יצירתית וייחודית לילדים, לנערים ולמבוגרים להתבטא בשירה, בכתיבת מילים, בנגינה ובהקלטה.
המאמר קיבל את הציון: המאמר תיבת נגינה - מפגשים לצמיחה דרך מוזיקה ומילים קיבל את הציון 4.5 כוכבים  נצפה: 1278  |  דורג: 4
דרג מאמר זה

תיבת נגינה לילדים בעלי צרכים מיוחדים

תיבת נגינה מציעה לילדים בעלי צרכים מיוחדים דרך ייחודית לבטא את עולמם הפנימי, את החוויות, את הקשיים ואת היצירתיות שלהם, באמצעות מוזיקה ומילים.


תיבת נגינה מעניקה לילדים כלים לביטוי עצמי, באופן המאפשר להם לצמוח וליצור מתוך החוויות הלא פשוטות של ההתמודדות היום-יומית. המוזיקה מאפשרת להתחבר אליה ממקום בלתי אמצעי ולהתבטא באופן חופשי ומשוחרר.

ילדים הסובלים מקשיים בתקשורת או בהתנהגות, פורחים בהשפעת המוזיקה ומוצאים את עצמם שרים ויוצרים באולפן ההקלטות. ילדים המתקשים בדיבור או בהבעה מצליחים, באמצעות המיקרופון והשירה, לשפר את יכולות הדיבור, ההגייה והביטוי.
ילד בעל דימוי עצמי או ביטחון עצמי נמוך, היוצר דיסק של שירים מקוריים, שהוא בעצמו כתב ושר ומשמיע אותו לאנשים הקרובים אליו, זוכה לחיזוקים ולתמיכה חברתית, אשר תורמים רבות לתהליך הצמיחה שלו.

כמי שמלווה ילדים בעלי צרכים מיוחדים למעלה מ-10 שנים, אני יודע שאין דבר מרגש ואמיתי יותר מלראות את החיוך על פניו של ילד שהקליט שיר משלו.
בעבודתי בבי"ס שפרירים לחינוך מיוחד, עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים, תמיד חיפשתי את הדרך לעזור לילד להגיע למקום בו הוא ירגיש שהוא מצליח להגשים את רצונותיו ולהביע את רגשותיו. כך, שאפתי לשפר את תחושת הביטחון והדימוי העצמי שלו, בפני עצמו ובפני החברה הסובבת אותו.
אחד הכלים החשובים ביותר בתיבת נגינה הוא מופע המוזיקה שמעלים מידי שנה כל היוצרים. במופע ייחודיי ומרגש זה, שרים המשתתפים מול קהל של בני משפחה וחברים, את השירים שהם כתבו ויצרו. ההופעה על הבמה מעניקה כוח, מעצימה את תחושת הסיפוק ומעודדת צמיחה ממקום פנימי ועמוק, חשוב מאין כמוהו לילדים.

התהליך שעוברים הילדים בתיבת נגינה מערב פעמים רבות גם את ההורים. במהלך השנים, ליוויתי הורים רבים בתהליך הקשה, המרגש, המרתק והארוך של גידול ילד בעל צרכים מיוחדים. החוויה המשותפת של תהליך היצירה חושפת, פעמים רבות, את ההורים לפנים אחרות ולצדדים מרגשים ומפתיעים של הילד. אני מקווה ומאמין שהאושר והגאווה המתלווים לתהליך הזה, מעניקים כוח ויכולים לתמוך ולסייע גם להורים.


ילדים בעלי צרכים מיוחדים:
לקויי למידה והתנהגות, הפרעות קשב וריכוז ADD, PDD, היפראקטיביות ADHD, נכויות התפתחותיות, אוטיזם, תסמונת אספרגר, תסמונת דאון, תסמונת טוראט, פגועי נפש.


אהבתם?

כתבות נוספות ממדור חוגים טיפוליים

תגובות (לא התפרסמו עדיין תגובות לכתבה זו)

בניית אתרים