בחר תחום:
בחר פעילות:
בחר אזור:
בחר עיר:
חוג >> מגזין >> גרפולוגיה > איטרי יד ימין (שמאליים)

חיפוש מהיר:

לאיזור האישי
משתמש: סיסמא:
התחבר למערכת הניהול של חוג
בין לקוחותינו
הירשמו חינם להטבות

גרפולוגיה

איטרי יד ימין (שמאליים)

רוב האנשים כותבים ביד ימין וזה הצד החזק שלהם. חלק מהאנשים כותבים ביד שמאל, אבל את כל יתר הדברים עושים ביד ימין והצד הימני חזק יותר. .מה המשמעות מבחינה גרפולוגית?
המאמר קיבל את הציון: המאמר איטרי יד ימין (שמאליים) קיבל את הציון 4.7 כוכבים  נצפה: 3639  |  דורג: 10
דרג מאמר זה

איטרי יד ימין (שמאליים)

רוב האנשים כותבים ביד ימין וזה הצד החזק שלהם. חלק מהאנשים כותבים ביד שמאל, אבל את כל יתר הדברים עושים ביד ימין והצד הימני חזק יותר. חלק מהאנשים כותבים ביד שמאל וזה הצד החזק שלהם באופן כללי. בעבר היו מכריחים את הילדים לכתוב ביד ימין. אם עושים את ההתאמה בגיל מאד רך הנזק לא מאד גדול. אם מתחילים רק בכיתה א' זה יוצר חוסר איזון אצל הילד.
המוח האנושי מחולק לשתי אונות, ימנית ושמאלית. לאונה השמאלית , השלטת ניתן השם "המדען" , לאונה הימנית נתנו את השם "האומן". האונה השמאלית אנליטית והימנית הוליסטית. האונה השמאלית ממונה על השפה, חשבון והגיון ופעולת הכתיבה. האונה השמאלית מופקדת על הצד הימני והוא הצד החזק אצל רוב האנשים. כשנשבעים מתבקשים להרים יד ימין.
כגרפולוגים חשוב שנבחין בסימנים הייחודיים המופיעים כתוצאה מכתיבה ביד ימין או שמאל. הבדל ניכר בדרך כלל בזווית ההטיה של כתב היד – ימני, שמאלי או ישר. לפי ישראל אודם, זווית ימנית מופנה חוץ, זווית שמאלית מופנה פנימה וזווית ישרה היא דרגת ביניים של בקרה.
השמאליים נוטים לכתוב בשכיחות גבוהה בזווית שמאלית. השאלה ששואלים גרפולוגים האם לפרש באופן שונה את הזווית השמאלית של כותבי יד ימין וכותבי יד שמאל. השאלה הנוספת היא האם הזווית השמאלית של כותבי יד שמאל היא תוצאה גרפו-דינאמית של אחיזת העט או יש סיבה פסיכולוגית.
נבדקו מקרים של אנשים שאיבדו ידם במלחמה או תאונה. התוצאות הן לכאן ולכאן. יש מי שאיבד יד ימינו ועבר לכתוב ביד שמאל וכתב ידו הפך לכתיבה עם זווית שמאלית. היה מיקרה אחר שהאדם איבד יד שמאלו, המשיך לכתוב ביד ימין כמו קודם אבל זווית כתיבתו הפכה לזווית שמאלית. במקרה זה רואים שהיפוך הזווית מראה על מצב נפשי של התכנסות לאחר הטראומה.
גרפולוגים רבים ואני ביניהם נוהגים להפחית כמה מעלות לכיוון הישר מהזווית השמאלית של הכותב ביד שמאל.
אין מספיק מחקרים על איטרי יד ימין, אולם יודעים שאחוז הדיסגרפים והדיסלקטים גבוה יותר בין הנבדקים, כמו כן , נצפו בעיות של אינטגרציה נפשית. ומצד שני אנשים ידועי שם כמו לאונרדו דה-וינצ'י, אלברט אינשטיין, פבלו פיקסו ואחרים היו אטרי יד ימין.
כמובן, אין אנו דנים אדם על פי סימן אחד ויש לעשות אינטגרציה בין כל הסימנים.

אהבתם?

כתבות נוספות ממדור גרפולוגיה

תגובות (לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות)

  • 1
    תודה (ל"ת)
    שוש סנדרוביץ   (2.8.2008)
בניית אתרים